21 International Tournament "Samobor 2012" - 5 medali z Chorwacji!

2012-03-05

W dniach 2-4 marca zawodnicy sekcji judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wystartowali w 21 Meduna Rodni KUP "Samobor 2012" - XXI Międzynarodowym Pucharze "Samobor 2012". W kategorii wiekowej U-12 wystartowało trzech zawodników Jakub Rynduch i Karol Kowalski (obaj w kat. 34 kg) i Jakub Nosalski (w kat. 55kg). Jakub Rynduch stoczył dwie walki, z których wygrał pierwszą, a drugą przegrał i odpadł z dalszej rywalizacji. Karol walczył czterokrotnie, wygrywając dwie pierwsze walki na IPPON (przed czasem), ale przegrał kolejne dwie i również zakończył zawody bez medalu. Z kolei Jakub Nosalski stoczył trzy walki, które zakończył przed czasem pewnie zdobywając złoty medal.

W Międzynarodowym Turnieju Judo, który odbył się w miejscowości Samobor k/ Zagrzebia na Chorwacji, uczestniczyło ponad 600 zawodników z Chorwacji, Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Rosji i Francji. reprezentowali oni 44 kluby. Walki były prowadzone na 6 matach w czterech grupach wiekowych. Nasi zawodnicy będący pod opieką trenera Sebastiana Serwińskiego i dopingowani przez rodziców spisali się znakomicie, zdobywając 5 medali.                                   DSC01933.JPG

W kategorii wiekowej U-8 złoty medal zdobyła Oliwia Wątorek w kat. 36 kg, która wygrała dwie walki przed czasem. W grupie chłopców srebrny medal wywalczył Rafał Gibała w kat. 34 kg, który odniósł zwycięstwo w trzech walkach przez IPPON, a w walce finałowej w zawodnikiem z Ukrainy po zaciętym boju przegrał przez WA –ZARI.

W grupie wiekowej U-15 startowało dwoje zawodników Dawid Zajączkowski w kat. 60 kg i Krzysztof Kozak w kat. 55 kg. Dawid stoczył cztery walki, które wygrał przez IPPON, efektownie rzucając swoich przeciwników i zakończył zawody na najwyższym stopniu podium. Dodatkowo Dawid, który trenuje również w klasie usportowionej PSP nr 2 w Bochni został wyróżniony nagrodą dla najlepszego zawodnika w kategorii młodzika, co potwierdza jego duże umiejętności. Krzysztof Kozak również walczył czterokrotnie. Wygrał dwie pierwsze walki przed czasem, ale w walce półfinałowej musiał uznać wyższość przeciwnika. W swoim ostatnim starciu po znakomitej akcji w parterze wywalczył brązowy medal.

Po zakończonych zawodach bocheńscy judocy udali się z zaprzyjaźnioną rodziną chorwacką na zwiedzanie centrum miasta Samobor. Następnego dnia wszyscy zawodnicy spotkali się na 1,5 godzinnym treningu, na którym stoczyli po kilkanaście walk z zawodnikami z Chorwacji, Rosji i Ukrainy, co było doskonałym zakończeniem całej wyprawy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom sukcesów oraz dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili swój czas i wspaniale dopingowali naszych podopiecznych.