55 minut prowadzenia

2015-11-30

I liga piłki ręcznej mężczyzn

Mimo tego, że mecz z Tarnowem zapowiadał się na trudny, bochnianie zaprezentowali się w nim bardzo dobrze. Niestety mimo prowadzenia w pierwszej  połowie - całość przegrali:-(

SPR Tarnów & MOSiR Bochnia 27:25 (10:13)

W sobotnim spotkaniu (28 listopada) naszym szczypiornistom nie brakowało dopingu - bocheńscy kibice pojechali wspierać MOSiR na parkiecie tarnowian. Być może to również zmotywowało naszych zawodników do walki z dobrze w tym sezonie wypadającym Tarnowem (nasi gospodarze zajmują   miejsce w połowie tabeli). Szczypiorniści Ryszarda Tabora prowadzili przez większą część spotkania! Tak było do 55 minuty... Później tarnowianie doprowadzili do remisu i następnie objęli prowadzenie, którego już nie oddali aż do końca. Dla nas ten mecz był za długi..., gdyby skończył się wcześniej - można  pomarzyć.

MOSiR Bochnie reprezentowali: Gut, Węgrzyn – Najuch 6, Król 5, Bujak 4, Budziosz 2, Nowak 2, Imiołek 1, Janas 1, Janus 1, Kozioł 1, Pach 1, Spieszny 1.
Karne: 3/5
Kary: 4 minuty

SPR Tarnów: Nowak M., Barnaś - Karwowski 6, Szatko 5, Kowalik 5, Nowak Ł. 4, Dutka 3, Misiewicz 1, Kubisztal 1, Wajda 1, Niemiec B. 1, Jewuła, Grzesik, Sanek
Karne: 1/1
Kary: 8 minut

Kary: SPR - 6 min. (Kowalik - 4 min., Jewuła - 2 min., Kubisztal - 2 min.); MOSiR - 4 min. (Najuch - 2 min., Nowak M. - 2 min.)
Sędziowie:
S. Pelc, J. Pretzlaf (Rzeszów)
Widzów: 250

Polecamy zdjęcia z meczu na stronie tarnow.naszemiasto (kliknij tutaj) oraz relację na sportomaksie (kliknij tutaj.

Wyniki 11 kolejki pozostałych zespołów, grających w grupie B:
MSPR Siódemka Legnica & MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:31 (15:13)
LKPR Moto-Jelcz Oława & KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 34:18 (15:12)
MKS Olimpia Piekary Śląskie & KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 31:28 (12:16)
SRS Czuwaj Przemyśl & MKS Nielba Wągrowiec 32:29 (18:9)
KSSPR Końskie & UKS Olimp Grodków 34:26 (19:15)
MTS Chrzanów 26:25 (15:14) VIRET CMC Zawiercie 26:25 (15:14)

W wyniku spotkań 11 kolejki nastąpiły dość istotne zmiany w tabeli, m.in. w czołówce, gdzie Piotrków Trybunalski zajął miejsce dotychczasowego lidera, czyli Ostrowi, która z kolei spadła o dwa miejsca. Na drugie z trzeciego przemieściły się Piekary Śląskie. Tarnowianie zostali na tej samej, czyli szóstej pozycji. My dalej bez punktów.