Awans dziewcząt ZS Nr 2 w Bochni do Zawodów Rejonowych.

2016-01-12

Hala Widowiskowo -Sportowa w Bochni była dzisiaj (tj. 12 stycznia 2016r.)  świadkiem  zwycięstwa reprezentantek ZS Nr 2 w Bochni.

IMG_8389

Tym razem to dziewczęta ZS Nr 2 w Bochni okazały się najlepszą drużyna w Zawodach Powiatowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt, rozgrywanych w ramach Licealiady Młodzieży. Można powiedzieć, że pozazdrościły swoim szkolnym kolegom dobrego występu w Koszykówce i starały się aby nie wypaść gorzej od nich. Tak też uczyniły i wygrały tę konkurencję zdobywając tym samym awans do kolejnego etapu rozgrywek - Zawodów Rejonowych.

Do dzisiejszych zawodów zgłosiło się 6 drużyn, przedstawicieli szkół średnich Powiatu Bocheńskiego:

• ZS Nr 1wBochni
  • Zs Nr 3 w Bochni
  • ZS w Żegocinie
  • ZS Nr 2 w Bochni
  • I LO w Bochni
  • II LO w Bochni

Zawody rozegrano z podziałem na dwie grupy a każda z drużyn spędzała na boisku każdorazowo 2 x 8 minut.

IMG_8363 IMG_8357 IMG_8366

Walka na parkiecie trwała od pierwszych chwil pierwszego meczu a skończyła się z ostatnią sekundą ostatniego.  Dziewczęta dawały z siebie wszystko i dzielnie walczyły o każdy punkt a każda zdobyta bramka wywoływała okrzyki radości wśród dopingujących koleżanek. Niestety wygrać może tylko jeden i tak też się stało tym razem. Zwycięzcą tych zawodów zostały dziewczęta ZS Nr 2 w Bochni, miejsce drugie wywalczyła drużyna I LO w Bochni a na miejscu III uplasowała się reprezentacja ZS w Żegocinie.

Na zakończenie zawodów zdobywcy miejsc I - IV otrzymali pamiątkowe dyplomy a miejsc I - III puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Organizatorem zawodów z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Wszystkim dziewczętom gratulujemy wspaniałej postawy sportowej, zacięcia i zapału jakie wykazywały  na boisku oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.