Bocheńscy judocy w Pucharze Polski i na Turnieju „Liberty”

2008-11-14

Aż do Olsztyna pojechali juniorzy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na finał Pucharu Polski.

Bartek Wiśniowski w kategorii 90 kg wywalczył brązowy medal , przegrywając tylko jedną walkę z Jakubem Zarzecznym w Wybrzeża Gdańsk, który zdobył drugie miejsce. W drodze do trzeciego miejsca musiał pokonać czterech zawodników z AZS AWF Warszawa, Gwardii Wrocław, Sokół Myślenice i Czarni Bytom.

Maciek Tworzydło w kategorii 81 kg po dwóch wygranych walkach eliminacyjnych przegrał walkę o wejście do finału z Mieszko Rajdą z Hejnału Kęty . Pozostała mu walka o trzecie miejsce, którą niestety przegrał. Ostatecznie zdobył piąte miejsce, co dla tego najmłodszego w tej kategorii wiekowej zawodnika jest dużym sukcesem. Warto zaznaczyć, że Wojtek Tworzydło, który od października jest studentem i zawodnikiem AZS AWF Warszawa, zwyciężył w kategorii 100 kg . Jest to pierwszy jego złoty medal na mistrzowskiej imprezie.

W tym samym czasie w Bytomiu młodzicy uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju o Puchar „Liberty”. Walki rozgrywane były na czterech matach i stały na wysokim poziomie sportowym. W zmaganiach uczestniczyło ponad 200 zawodników i zawodniczek z Polski, Litwy, Czech i Danii. Oto wyniki naszych judoków: