Bocheńscy judocy z medalami na Otwartym Pucharze Polski w Łodzi oraz Międzywojewódzkim Turnieju w Tuchowie.

2012-05-28

W ubiegłą sobotę 26 maja 2012r. w Łodzi odbył się  Otwarty Puchar Polski 2 Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi Młodzików i Młodziczek, w których brała udział ekipa młodych judoków trenujących w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bochni. Dwa brązowe medale w najmocniej obsadzonych kategoriach 50 i 55kg chłopców oraz V miejsce w kategorii 36kg dziewcząt to bilans tych zawodów.

W kategorii 55 kg. Krzysztof Kozak przegrał tylko jedną walkę z mistrzem tej kategorii - zawodnikiem z Łotwy, natomiast wszystkie swoje walki wygrał w dobrym stylu. W walce o III miejsce nie dał szans Dawidowi Rybakowi z Wybrzeża Gdańsk rzucając go 4 razy, w tym raz na wazarii 3 razy na yuko.

Konrad Stanuszek w kategorii 50 kg. po wygraniu dwóch walk spotkał się w półfinale z zawodnikiem z Estonii - niestety tą walkę przegrał. Kolejną o medal brązowy wygrał z Stanisławem Jesionkiem z AZS Opole. W najlżejszej kategorii wagowej 36 kg. startowała Aleksandra Słowiak i wywalczyła V miejsce.

Dobry start, chociaż bez punktowanych miejsc, mieli pozostali zawodnicy: Karolina Baniak, Marta Krawczyk, Partycja Kubas, Dawid Zajączkowski, Radosław Korpała, Oliwer Choma, Dawid Buczek.

Opiekunem grupy był  trener Waldemar Kowalski, któremu serdecznie gratulujemy.

W hali MOSiR w Tuchowie, w sobotę 19 maja 2012r.,odbył się Międzywojewódzki Turniej Młodzików, Młodziczek i Dzieci w Judo. W zawodach uczestniczyło 306 zawodników, którzy reprezentowali 23 kluby z 3 województw: małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. W turnieju tym brali również udział zawodnicy z Ukrainy.

W zawodach, po opieka trenera Grzegorza Maja, wzięła udział 28 osobowa grupa wychowanków sekcji judo MOSiR Bochnia, która przywiozła ze sobą 5 złotych, 1 srebrny i 9 brązowych medali. Dodatkowo w punktacji klubowej ekipa bocheńskiego MOSiR-u zdobyła I miejsce w kategorii Młodziczek, II miejsce w kategorii Młodzików oraz III miejsce w kategorii Dzieci – Chłopców.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki:

I miejsca zajęli: Krzysztof Kozak, Jakub Nosalski, Oliwia Wątorek, Marta Krawczyk, Norbert Gondek

II miejsce wywalczyła Aleksandra Słowiak

Na III miejscu uplasowali się: Karol Kowalski, Damian Pławecki, Kacper Kubas, Kacper Węgrzyn, Partycja Kubas, Karolina Baniak, Dawid Zajączkowski, Konrad Stanuszek, Rafał Gibała.

IV miejsce wywalczyła Izabela Wszołek

Na V miejscu znaleźli się Kamil Kubas i Radosław Kowalski.

W zawodach brali również udział: Dawid Buczek, Emanuel Frezza, Krzysztof Strzałka, Jakub Rynduch, Kamil Załupski, Mateusz Pławecki, Michał Chochliński, Artur Chochliński, Oliwer Choma, Wojciech Pacura