Bocheńscy szczypiorniści polegli w Tarnowie

2012-02-13

II liga piłki ręcznej mężczyzn

W pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek nasi szczypiorniści we własnej hali ponieśli porażkę z drużyną z Tarnowa różnicą ośmiu bramek. Bochnianie z pewnością chcieli się zrehabilitować i zrewanżować za tamten rezultat, ale niestety chęci pokonania tarnowian widoczne były u nich tylko przez dwanaście minut meczu. Z czasem podopieczni Ryszarda Tabora radzili sobie na tarnowskim parkiecie coraz gorzej i skończyło się wysoką przegraną 45:28.

Wprawdzie pierwsze trafienie w meczu zdobyli gospodarze, ale kibice długo nie musieli czekać na trafieni gości. Do ósmej minuty tarnowianie odskakiwali bochnianom tylko na jedną bramkę, ale nasi piłkarze w końcu przełamali ten stan. Sławomir Karwowski rzucił bramkę dającą remis (6:6), a już po chwili po akcji Filipa Pacha to gracze z Solnego Grodu mogli cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia. Owa radość nie potrwała jednak zbyt długo i od dwunastej minuty sympatycy bocheńskiego MOSiR-u naprawdę nie mieli już praktycznie żadnych powodów do świętowania.

Kontrę na bramkę zamienił Bartłomiej Siedlik, kolejne trafienia dołożyli Mikołaj Grzesik oraz Marcin Janas i już traciliśmy do tarnowskiej ekipy pięć bramek. Bochnianie nie grzeszyli skutecznością, a i piłkę tracili w sposób, który krótko mówiąc - irytował. Zirytowany mógł być zresztą nie tylko nasz trener i zawodnicy, ale i grupka sympatyków bocheńskiego klubu przybyła do tarnowskiej hali…

Były momenty, kiedy wydawało się, że gracze Arcomu jeszcze się pozbierają - bardzo ładną akcję zainicjowaną przez Mateusza Zubika wykończył Maciej Imiołek, Daniel Skrzyniarz w dwudziestej drugiej minucie obronił rzut karny, a Sylwester Wala trafił z prawego skrzydła. Niestety, na niewiele się to zdało i po pierwszej połowie nasi szczypiorniści tracili do rywala już osiem bramek.

Druga odsłona spotkania to już prawdziwy popis gospodarzy. Może i nie każdą akcję kończyli trafieniem, niemniej jednak błyskawiczne kontry tarnowian w konfrontacji z chaotyczną grą bocheńskich piłkarzy nie mogły przynieść MOSiR-owi nic dobrego. Tym bardziej, że podopieczni trenera Tabora - kiedy już udało im się dojść do dogodnej sytuacji - nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie spisującego się w tarnowskiej bramce Grzegorza Barnasia. Tymczasem podopieczni Marcina Ogarka konsekwentnie powiększali nad rywalami przewagę. Na cztery minuty przed końcem prowadzili z bochnianami 40:25, a jeszcze przed końcowym gwizdkiem zdołali dołożyć pięć oczek.

Control Process Tarnów - MOSiR Arcom Bochnia 45:28 (24:16)

Control Process: Nowak, Barnaś, Szostak - Michalik 11, Janas 9, Dutka 5, Kuroś 5, Siedlik 4, Grzesik 3, Bieś 2, Niedojadło 2, Bujak 1, Dereń 1, Sokół 1, Sygnarowicz 1, Hudzik.

MOSiR Arcom: Węgrzyn, Skrzyniarz, Serwatka - Pach 6, Zubik 6, Wełna 5, Imiołek 2, Karwowski 2, Wala 2, Wąsik 2, Pamuła 1, Piątkowski 1, Tacik 1, Baluk, Wrona.