Bracia Tworzydło na podium!!!

2011-10-24
 W dniach 21 – 23 października 2011r. w Opolu odbyły się 55 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Judo.

Bracia Maciej i Wiktor Tworzydło, wychowankowie bocheńskiej sekcji judo MOSiR a obecnie startujący w barwach klubów: Wiktor Tworzydło – AZS AWF Warszawa; Maciej Tworzydło – od roku KJ AZS Opole, wywalczyli miejsca na podium.

Wiktor stoczył 4 zwycięskie walki wygrywając wszystkie na 10 punktów (ippon) i dopiero w finale trafił na przeciwnika Roberta Krawczyka, który okazał się nie do pokonania. Ostatecznie Wiktor zajął zaszczytne II miejsce.

Również jego brat Maciej spisał się na medal. W drodze na podium zmierzył się z Bartoszem Szyprowskim (AZS Warszawa), Patrykiem Ciechowskim (Jutrzenka Płock). W walce o ćwierćfinał przegrał z tytułowanym Robertem Krawczykiem (Czarni Bytom). W repasażach wygrywa kolejno z Kamilem Kozłowskim (AZS Gdańsk) i Krzysztofem Ciszewskim (Wojownik Skierniewice). Nadmienić należy, że pojedynek Macieja o III miejsce z Jakubem Zarzecznym (Wybrzeże Gdańsk) należał do najlepszych walk w/w zawodów i został okrzyknięty najlepszą walką wieczoru.

Ostatecznie Maciej zdobył brąz i jest to jego pierwszy medal w kategorii seniora.

Trzeci z trenujących braci Wojciech Tworzydło, reprezentujący AZS AWF Warszawa zdobył punktowane VII miejsce w kategorii wagowej 100 kg.

Paradoksem jest, że obydwaj bracia startujący w tej samej kategorii wagowej 90 kg., zostali pokonani przez tego samego zawodnika – Roberta Krawczyka, olimpijczyka, który jest jednym z najlepszych polskich judoków.

Pamiętać należy, że Wiktor Tworzydło jest dwukrotnym złotym medalista Mistrzostw Polski Seniorów w swojej kategorii wagowej oraz w kategorii OPEN, natomiast Maciej Tworzydło złotym medalistą I Pucharu Polski Młodzieży w Judo - 08.10.2011r. W Opolu.