Byliśmy tak blisko wygranej...

2016-02-11

Mieliśmy apetyt na wygraną - tak pragnęliśmy rozpocząć II rundę rozgrywek I ligi piłki ręcznej. Nadzieja nie wydawała się bezzasadna. W meczu rewanżowym z Grodkowem do przerwy prowadziliśmy 12:8.

04 01

Wszyscy liczyli na to, iż długi odpoczynek (ostatnie spotkanie w pierwszej rundzie graliśmy w pierwszej połowie grudnia) przyniesie rezultaty. I zapewne o lepszej kondycji świadczy postawa naszych szczypiornistów w pierwszej połowie spotkania, które zakończyliśmy cztero-bramkową przewagą. Walka w drugiej była równie zacięta. Jeszcze przed zakończeniem meczu na stronie facebook-a  naszych szczypiornistów  pojawił się pełny emocji wpis - 3 i pół minuty do końca! Przegrywamy jedną bramką... ten mecz jest do wygrania! - Potem zapadła cisza..., to jednak goście wyszli ze spotkania zwycięsko. - Mecz, który bardzo boli - powiedział po spotkaniu trener MOSiR Bochnia Ryszard Tabor.- Prowadziliśmy przez 50 minut, ale w końcówce przewagę zdobyli bardziej ligowo doświadczeni zawodnicy. - Dlaczego sprawy przybrały taki obrót? Zapewne jedną z przyczyn była kontuzja Króla (złamanie kości śródstopia), który jest podstawowym zawodnikiem naszego zespołu. To w dużej części przełożyło się na ograniczenie skuteczności w ataku. Trochę przegraliśmy przez własne, proste błędy wynikające z "zagapienia się". Straciliśmy cztery bardzo łatwe bramki.

MOSiR Bochnia - Olimp Grodków 20:22 (12:8)

Bramki dla MOSiR Bochnia: Imiołek 1, Bujak 1, Najuch 5, Zubik 1, Pach 2, Nowak 3, Król 1, Janas 3, Janus 2, Lysy 1.

Bramki dla Olimpu: Kolanko 4, Żubrowski 1, Baran 4, Biernat 4, Gradowski 1, Ogorzelec 2, Piech 6.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Opisywany wyżej mecz był bardzo podobny do pierwszego spotkania z tym zespołem. W I rundzie przegraliśmy na wyjeździe z Grodkowem również jedną bramką (29:28). Czy tym razem możemy to spotkanie określić porażką? Na pewno nie. Wynika z niego, iż możemy skutecznie mierzyć się z drużynami znajdującymi się w połowie tabeli tych rozgrywek. Brakuje jednak, jak mówi trener bochnian,  przysłowiowej kropki nad "i".

Wyniki pozostałych spotkań 14. kolejki w grupie B:
VIRET CMC Zawiercie & MKS Nielba Wągrowiec  27:32 (10:18)
MTS Chrzanów & KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 23:20 (11:9)
KSSPR Końskie & KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 29:32 (12:16)
SRS Czuwaj Przemyśl & & MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:26 (17:12)
MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie & SPR Tarnów 38:23 (16:9)
LKPR Moto-Jelcz Oława & MSPR Siódemka Legnica 5:21 (14:11)

W tabeli jak zwykle pierwsza szóstka trzyma się na tych samych pozycjach, ruch następuje od miejsca siódmego w dół. Tym razem po jednym w górę przesunęły się drużyny Chrzanowa i Grodkowa, a o dwa Wągrowca.