Cztery medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Judo

2012-06-11

Zawodnicy  sekcji judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni z dużym sukcesem uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bytomiu, które w sobotę 9 czerwca zgromadziły ponad 200 uczestników najważniejszej dla tej kategorii wiekowej imprezy sportowej.

Dwa złote medale i dwa brązowe, dwa piąte miejsca i dwa siódme to bilans walk naszych zawodników. Na najwyższym podium w kategorii 60 kg stanął Dawid Zajączkowski, wygrywając w bardzo dobrym stylu  swoją grupę wagową - w finale z Dawidem Sokołem z Wolbromia (piątym zawodnikiem Mistrzostw Polski). Pierwsze miejsce zajęła też Aleksandra Słowiak, wygrywając z piątą zawodniczką Mistrzostw Polski Klaudią Powroźnik z Jasła. Brązowy medal zdobył w kategorii 50 kg Dawid Buczek, wygrywając w walce o medal z Konradem Stanuszkiem (kolegą z klubu) po zaciekłej walce przez wskazówki sędziów. W kategorii 60 kg trzecie miejsce zdobył również Oliwer Choma. Piąte miejsce zajęła Karolina Baniak i oczywiście Konrad Stanuszek. Na siódmym miejscu uplasowali się Patrycja Kubas i Krzysztof Kozak.