Derby - wygrana trampkarzy młodszych i porażka starszych

2011-05-02

Małopolska liga trampkarzy - runda wiosenna
Mecze Okocimski Brzesko - MOSiR Bochnia

W ostatnią sobotę 30 kwietnia trampkarze MOSiR Bochnia rozegrali mecze wyjazdowe z sąsiadami Okocimski Brzesko. Tym razem bardzo dobrze zaprezentowali się piłkarze z młodszej grupy, którzy wygrali 3:0. Niestety dokładnie odwrotny wynik uzyskali trampkarze starsi.

Młodsi bocheńscy trampkarze zaprezentowali się w meczu derbowym bardzo dobrze. Od samego początku MOSiR dążył do objęcia prowadzenia. W pierwszej fazie gry swoje szanse mieli Słomka, Francuz i Budzyn. W 16 minucie osiągnęli swój cel. Budzyn przejął źle wybitą piłkę przez bramkarza, zagrał do Słomki, a ten przytomnie umieścił piłkę w siatce. Okocimski w tym czasie szukał swoich szans w kontratakach, jednak dobrze grała nasza obrona i bramkarz Sobas. W 26 minucie po ładnej akcji MOSiR-u i podaniu Słomki Chlebek po rękach bramkarza umieścił piłkę w siatce. Do przerwy utrzymało się prowadzenie młodych bochnian, którzy w drugiej połowie nadal starali się przewodzić w grze. W 42 minucie ładna akcja Marcina Biernata z MOSiR-u. Uzyskał rzut rożny, który perfekcyjnie rozegrał Łącki z Musem i po podaniu tego pierwszego Góreckiemu pozostało tylko umieszczenie piłki głową do bramki. Pod koniec meczu dobrymi interwencjami popisał się nasz bramkarz Laska, który dwukrotnie skutecznie bronił po strzałach z dystansu. W meczu tym zaprezentowali się kolejni zawodnicy, którzy do tej pory nie mieli okazji wystąpić w tej rundzie. Ochlust, Seweryn i Grzyb pokazali się z niezłej strony. Cieszy zwycięstwo i ambitna postawa naszych piłkarzy- mówi ich trener Janusz Piątek.

Okocimski – MOSiR 0-3 (0-2)
16’ Słomka asysta Budzyn
26’ Chlebek asysta Słomka
42’Górecki asysta Łącki

Trampkarzy młodszych MOSiR Bochnia reprezentowali na meczu następujący piłkarze: Patryk Sobas (Dawid Laska)- Rafał Górecki, Dominik Juszczak, Kacper Seweryn, Bartłomiej Chlebek, Mateusz Grzyb, Arkadiusz Siodlarz, Daniel Bieżychudek, Arkadiusz Budzyn, Karol Mus, Marcin Palej, Marcin Biernat, Wojciech SłomkaKamil Francuz, Michał Łącki, Marcin Ochlust.

Po tym spotkaniu z 30 punktami trampkarze młodsi MOSiR zajmują 4 miejsce. Mają więc tyle samo punktów co trzecia w tabeli Wisła Kraków!

Niestety nie powiodło się trampkarzom starszym, którzy mecz z sąsiadami przegrali 3:0. Mimo tego po piętnastu spotkaniach nadal zajmują czwarte miejsce w tabeli. Trzeba jednak przyznać, że ten mecz był porażką, a Okocimski powoli pnie się w tabeli (w tej chwili na siódmej pozycji). Trampkarze starsi znajdują się natomiast tuż za Dunajcem Nowy Sącz, ze stratą pięciu punktów do trzeciego miejsca.

12 Unia Tarnów 14 5 14-50 1 2 11 9 2 10-33 0 2 7 5 3 4-17 1 0 4

- To było bardzo ważne spotkanie - mówi trener trampkarzy starszych Marcin Leśniak - niestety nie udało się, ale nie spuszczamy głów. Postaramy się nie dać plamy w nadchodzącym meczu z Unią Tarnów. Nie możemy pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów.-

Wspomniane spotkanie trampkarzy z tarnowskim zespołem odbędzie się w niedzielę 8 maja. Mecze rozegrane zostaną prawdopodobnie na boisku w Chodenicach. Pierwszy mecz (trampkarzy starszych)rozpocznie się o godz. 15.00. O 16.30 na boisko wyjdą trampkarze młodsi.