Diamentowa odznaka dla trenera drugoligowego zespołu szczypiornistów MOSiR Bochnia i kolejna wygrana!

2014-11-17

To było wyjątkowe przeżycie dla trenera drugoligowego zespołu piłki ręcznej MOSiR Bochnia! Tuż przed rozpoczęciem sobotniego meczu z Kielcami nasz szkoleniowiec Ryszard Tabor otrzymał Diamentową Odznakę „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej”.

01 02

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA
Diamentowa Odznaka przyznawana jest osobom, które uzyskały wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej oraz wyróżniły się wieloletnią aktywnością w zakresie jej rozwoju. Wręczenia odznaczenia dokonał Zbigniew Gorączko - Prezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Obecni na uroczystości byli także burmistrz miasta Bochnia Stefan Kolawiński oraz Dorota Błoniarczyk - zastępca dyrektora MOSiR Bochnia.

DODATKOWA NAGRODA OD ZAWODNIKÓW - WYGRANA Z KS VIVE KIELCE!
Osłodą dla trenera tuż po uroczystości odznaczenia była kolejna wygrana jego szczypiornistów. Lider drugoligowych rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn MOSiR Bochnia nie zawiódł oczekiwań licznie zgromadzonych kibiców i podopieczni Ryszarda Tabora pewnie pokonali drugą do tej pory w tabeli drużynę KS Vive Tauron II Kielce 31:21 (15:12).

10

Mecz rozpoczął się bardzo efektownie i po 7 minutach na tablicy widniał wynik 5:0 dla bochnian. Następne minuty to słabsza gra gospodarzy, a skuteczniejsza gości, którzy w 19 minucie doprowadzili do pierwszego i ostatniego remisu 8:8. Końcówka pierwszej połowy to przewaga naszej drużyny i na przerwę schodziliśmy z trzybramkową przewagą 15:12.
Druga część meczu prowadzona była pod dyktando zespołu MOSiR Bochnia, który dominował na parkiecie w każdym elemencie gry, odnosząc przekonywujące zwycięstwo. - Drużyna zasługuje na pochwałę za ambitną i skuteczną grę szczególnie w drugiej części spotkania - mówi kierownik bocheńskiego zespołu Maciej Haber. Wyróżniającymi się postaciami bez wątpienia byli bramkarze Jarosław Gut i Tomasz Węgrzyn oraz skuteczni Kacper Król, Mateusz Zubik i Adrian Najuch.

MOSiR Bochnia – KS Vive Tauron II Kielce 31:21 (15:12)

MOSiR Bochnię reprezentowali: Gut, Węgrzyn – Król 10, Zubik 7, Najuch 6, Janas 4, Pach 2, Spieszny 2, Imiołek, Kokoszka, Kozioł, Piątkowski, Wąsik.

Vive Tauron: Świąder, Pytlos – Nowak 8, Fąfara 4, Bekier 2, Ciołak 2, Łukaszewicz 2, Bis 1, Grabowski 1, Szafarczyk 1, Banaś, Bernacki, Cioroch, Czechowski.

SPR Orzeł Przeworsk pauzował

W wyniku spotkań nastąpiły dość istotne zmiany w tabeli. Vive Kielce spadło z drugiego aż na czwarte miejsce.

Kopalnia_Soli.JPGimg_0a image25961

PAŃSTWA FIRMA TEŻ MOŻE BYĆ SPONSOREM TEGO ZESPOŁU !!!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą (kliknij tutaj)

OSTATNIE KOLEJKI I RUNDY NA WYJEŹDZIE:-(

-To niestety niezbyt dobra wiadomości dla naszej wspaniałej publiczności, która tak cudownie wspiera na meczach bocheńskich szczypiornistów - boleje nad kolejnymi spotkaniami kierownik drużyny MOSiR Maciej Haber. - Ostatnie dwa mecze jesiennej rundy rozegramy na wyjeździe. -
Pierwszy z rzędu to spotkanie w najbliższą niedzielę 23 listopada w Sosnowcu z SPR Zagłębiem. Mecz rozpocznie się o godz. 14.00 (to wiadomość dla tych kibiców, którzy mieliby ochotę wybrać się na Śląsk:-) w Hali Sportowej MOSiR przy ul. Żeromskiego 9.
Ostatnią, ósmą kolejkę bochnianie rozegrają w ostatni weekend listopada w Rudzie Śląskiej z SPR Grunwaldem.

Kiedy w Bochni?
Dopiero po Nowym Roku, a dokładnie ostatniego dnia stycznia będziemy mogli się cieszyć z obecności naszych szczypiornistów w bocheńskiej hali. To wtedy rozpoczniemy II rundę rozgrywek meczem z SPR Wisłą Sandomierz. Trochę długo przyjdzie nam czekać, ale na pewno warto!

UWAGA! Informacja z dn. 20.11.2014r.
W związku z prośbą Grunwaldu nastąpiła zmiana gospodarza spotkania w dn. 29.11.2014r. Mecz odbędzie się więc nie w Rudzie Śląskiej, ale w Bochni. Zapraszamy na to spotkanie do Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32 w Bochni. Początek o godz. 19.00