Dobry choć przegrany mecz Arcomu z Grunwaldem

2012-12-17

MOSiR Arcom Bochnia przegrał w sobotę na własnym parkiecie z Grunwaldem Ruda Śląska 31:33 (15:18). Mecz, zgodnie z przewidywaniami, dostarczył licznie przybyłym kibicom (wypełniona cała trybuna) sporej dawki emocji.

W pierwszych 20 minutach na tablicy świetlnej najczęściej widniał remis, ale wydawało się, że inicjatywa jest po stronie gospodarzy. Niestety chwilę potem goście wykorzystali grę w przewadze i wyszli na prowadzenie, które utrzymali do przerwy.

W drugiej połowie ta przewaga wzrastała, osiągając w pewnym momencie 7 oczek. Wydawało się, że losy spotkania są przesądzone, ale MOSiR niesiony głośnym dopingiem wypełniających halę kibiców rozpoczął emocjonujący pościg. Fantastycznymi interwencjami w bramce popisywał się Węgrzyn, w ataku szalał Zubik. Dobrze zagrał również Najuch (sędziowie odebrali 4 rzucone przez niego bramki, cofając grę do rzutu wolnego) i Karwowski, którzy pomimo kilku błędów powinni być wyróżnieni. Sześć minut przed końcem znów był remis 28:28, a chwilę później bochnianie wyszli na prowadzenie (30:29)! Publiczność oszalała, takiej atmosfery na meczu szczypiornistów dawno w Bochni nie było.

Niestety w końcówce gospodarze popełnili m.in. dwa karygodne błędy (niewykorzystana sytuacja sam na sam oraz strata piłki na skrzydle) przez co stracili szansę na uratowanie choćby punktu.

Na pomeczowej konferencji prasowej obaj trenerzy skrytykowali (dyplomatycznie) pracę sędziów. Ich zdaniem mylili się w obie strony. Dość powiedzieć o ostatnim akcencie meczu i kuriozalnej czerwonej kartce dla Karwowskiego, rzekomo za niesportowe zachowanie... - Sędziowie w pewien sposób wypaczyli wynik meczu - mówi Janusz Łączyński, kierownik bocheńskiego zespołu - co goście skwapliwie wykorzystali, markując faule.-

Podczas meczu kontuzji uległ kolejny zawodnik MOSiR Arcom Bochnia - Filip Pach. Mamy nadzieję, że szybko wróci do formy wraz z nieobecnym Krzysztofem Rakoczym.

MOSiR Arcom Bochnia - Grunwald Ruda Śląska 31:33 (15:18)

Bramki dla MOSiR Arcom: Zubik 14, Najuch 9, Karwowski 5, Pach 2, Wełna 1.

(większość powyższej inf. i zdj. Tomasz Stodolny - Bochnianin.pl)

Wyniki wszystkich spotkań 11 kolejki gr.4 - 15/16.12.2012 r.
KS Vive II Kielce - KS Wanda Kraków 33-26 (17-14)
SPR Zagłębie Sosnowiec - SPR Orzeł Przeworsk 37-28 (18-13)
MOSiR Arcom Bochnia - SPR Grunwald Ruda Śląska  31-33 (15-18)
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - UKS Juvenia Rzeszów 39-30 (15-15)
MTS Chrzanów - MOSM HIT Bytom  39-30 (19-11)
SPR Wisła Sandomierz -  KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski  29-28 (18-13)

12.KS Wanda Kraków                                     11    2:20  260-312

XII kolejkę nasi szczypiorniści rozegrają 26 stycznia na wyjeździe z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce. W Bochni kolejne emocjonujące spotkanie z Chrzanowem. Z rywalem, obecnie sąsiadującym z nami w tabeli,  spotkamy się 2 lutego. Początek spotkania o godz. 18.00. Mecz jak zwykle na sali im. W Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32. Zapraszamy.