Dobry początek sezonu judo - brąz Michała Leśniaka w Pucharze Polski

2012-09-10

Otwarty  Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Sochaczewie to pierwsze zawody judo po wakacjach. Dla sekcji MOSiR Bochnia rozpoczęły się bardzo dobrze, gdyż nasz zawodnik Michał Leśniak zdobył brązowy medal, wygrywając cztery walki.

Pierwszą z Włochem, kolejną z zawodnikiem ze Skierniewic. Niestety w walce o półfinał został pokonany przez Patryka Iwaszkiewicza z Gwardii Wrocław. W repasażach Michał nie dał szansy swoim przeciwnikom. W walce o trzecie miejsce zwyciężył przez ippon (rzut na 10 punktów) z tytułowanym zawodnikiem z Gwardii Wrocław Wojciechem Jelonkiem. Michał po raz pierwszy startował w kategorii 81 kg (poprzednie sezony walczył w kategorii 73 kg). - Tym bardziej medal, który zdobył jest potwierdzeniem jego dobrej formy i przepracowanych solidnie wakacji - podkreśla trenerka i dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda - serdeczne gratulacje dla Michała.-