Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Drużyna MOSiR Bochnia I zwycięzcą XV Jubileuszowego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego im. Tomka Piotrowskiego.

2015-02-23

Ktoś napisał, że „umarli żyją tak długo, jak długo żyje pamięć o nich”. Wierni temu przesłaniu organizatorzy turnieju  po raz piętnasty zaprosili na imprezę sportową, poświęconą pamięci zmarłego piłkarza Tomka Piotrowskiego.


W sobotę 21 lutego 2015r. w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego w Bochni rozegrano  XV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Piłkarski im. Tomka Piotrowskiego o Puchar Dyrektora Segmentu Blach Elektrotechnicznych Stalprodukt S.A.

Organizowany od kilkunastu lat turniej poświęcony jest pamięci niezwykle utalentowanego piłkarsko bocheńskiego zawodnika,  którego w wieku 18 lat Bóg powołał do swej drużyny.

Uroczystego Otwarcia Turnieju dokonali: Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni Sabina Bajda oraz inicjator imprezy Roman Kukla.

Tegoroczny turniej miał istotny jednak bardzo smutny wydźwięk. W listopadzie ubiegłego roku Tomek powołał do siebie i to zaledwie w przeciągu 1-ego tygodnia oboje swoich rodziców, którzy tak bardzo emocjonalnie przeżywali każdy z poprzednich 14-tu rozegranych Turniejów. Jesteśmy przekonani, że teraz – już w trójkę nie mniej emocjonalnie śledzili jego tegoroczny przebieg.

Rozpoczynając XV Turniej organizatorzy , mając jeszcze świeżo w pamięci rodziców Tomka, uczcili ich pamięć minutą ciszy.

IMG_0794

Pomimo tak smutnych wydarzeń na turnieju mimo wszystko nie zabrakło przedstawiciela rodziny patrona turnieju, rodziców godnie zastąpił brat Tomka – syn Państwa Piotrowskich - M. Piotrowski wraz z rodziną.

W imieniu organizatorów turnieju Roman Kukla powitał wszystkich przybyłych gości: Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego, Dyrektora Segmentu Blach Elektrotechnicznych Bogdana Klęska, Przewodniczącego Rady Miasta Bochnia Jana Balickiego, dyr. MOSiR Bochnia Sabinę Bajda, Burmistrza Miasta Keżmarok, Dyrektora Sportu  Miasta Keżmarok, Dyrektor Organizacji Wolnego Czasu i przedstawicielkę telewizji regionalnej miasta Keżmarok, przedstawiciela MZPN Wiesława Biernata, Antoniego Noszkowskiego i  Jerzego Herdana.

IMG_0793 IMG_0773 IMG_0780

Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolwiński również w swoim imieniu skierował serdeczne słowa powitania do wszystkich przybyłych gości z Polski i Słowacji, oraz zawodników i trenerów drużyn biorących udział w turnieju. Życząc młodym piłkarzom samych wygranych meczy oraz  sportowej rywalizacji Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński wyraził nadzieję, że tegoroczny turniej zapisze się w pamięci wszystkich przybyłych jako dobra sportowa impreza, podczas której liczą się umiejętności, zapał i zaangażowanie a którą oszczędzą  poważne kontuzje.

IMG_0764 IMG_0767 IMG_0765

Na zakończenie ceremonii otwarcia odtworzono hymny państwowe: Polski i Słowacji.

IMG_0854 IMG_0847 IMG_0839 IMG_0855

Ceremonię Otwarcia Turnieju uświetnił występ grupy tanecznej z Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Aby uczcić pamięć Tomka Piotrowskiego w trakcie trwania turnieju złożono kwiaty na jego grobie.

W turnieju wzięło udział 7 drużyn:  1.M.F.K. Keżmarok, F.K. Poprad (oba kluby ze Słowacji), Zabrze, TS „Wisła” Kraków, AS Progres” Kraków oraz gospodarze „MOSiR” Bochnia (zaproszone Unia Tarnów i szkółka Panathinaikosu  w ostatnim momencie z przyczyn losowych odwołały swój udział). W tej sytuacji, inaczej niż wstępne planowano, trenerzy MOSiR Bochnia zdecydowali o wystawieniu w w/w turnieju drugiej drużyny MOSiR Bochnia.

IMG_0901 IMG_0994 IMG_0938

Zmieniła się również forma rozegrania turnieju, zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym"

Na "pierwszy ogień"poszła drużyna MOSiR Bochnia I, która rozpoczęła rozgrywki turniejowe meczem z reprezentacją Zabrza wygrywając to spotkanie 4 : 0.

Obserwując mecze - mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda - muszę stwierdzić, że tegoroczny turniej stał na bardzo wysokim poziomie a wszystkie uczestniczące w nim drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Nie wszystkim oczywiście udało się uzyskać zamierzony wynik jednak wszystkie mecze oglądało się z prawdziwą przyjemnością. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć wszystkim uczestnikom naszego turnieju dalszych sukcesów sportowych, dalszej woli walki i zapału jaki zaprezentowali na bocheńskim parkiecie.

W przerwie turnieju  odbył się pokazowy trening prowadzony przez trenera krakowskiej Wisły Rafała Wisłockiego. 

IMG_1058 IMG_1055 IMG_1070

Jest to kolejna akcja współpracy naszego klubu z Wisłą. Zainteresowanie treningiem wśród dzieci było bardzo duże. W zajęciach wzięło udział 32 młodych piłkarzy podzielonych na dwie grupy, którzy z bardzo dużym zaangażowaniem wykonywali zadane ćwiczenia. Zawodnicy zostali pochwaleni przez prowadzącego trenera, który był pod wrażeniem umiejętności biorących udział w treningu piłkarzy.

LISTA UCZESTNIKÓW treningu pokazowego -  (kliknij tutaj)

Triumfatorem turnieju została pierwsza drużyna gospodarzy.  Swój sukces zawdzięcza zwycięstwu w ostatnim meczu z nie pokonaną do tej pory drużyną Popradu ze Słowacji .Trzecie miejsce przypadło drużynie AS Progres Kraków. Zespół II zakończył rozgrywki na miejscu VI.

IMG_1205 IMG_1207 IMG_1210

Najlepszym strzelcem Turnieju został zdobywca 8 bramek   Tomasz Palonek. Najlepszym zawodnikiem MOSiR I wybrano Nikodema Kamienieckiego, natomiast MOSiR-u II Igora Dymurę.

Bramki dla MOSiR Bochnia I zdobyli:

 1. mecz MOSiR Bochnia - Zabrze: Matras Piotr (1), Kamieniecki Nikodem (1), Burkowicz Jakub (1), Palonek Tomasz (1)
 2. mecz MOSiR Bochnia - AS Progres: Kamieniecki Nikodem (1)
 3. mecz MOSiR Bochnia I - MOSiR Bochnia II: Palonek Tomasz (3), Korta Filip (1), Kamieniecki Nikodem (1), Matlęga Mateusz (1), Matras Piotr - Gumuła (1)
 4. mecz MOSiR Bochnia -1 M.F.K Kezmarok: Palonek Tomasz (1), Korta Filip (1), Matras Paweł (1), Matras Piotr (1)
 5. mecz MOSiR Bochnia -F.K. Poprad: Palonek Tomasz (3)

Bramki dla MOSiR Bochnia II zdobyli:

 1. mecz MOSiR Bochnia II -  MOSiR Bochnia I: Gumuła Błażej (1)
 2. mecz MOSiR Bochnia - Zabrze: Gumuła Błażej (1)
 3. mecz MOSiR Bochnia - Wisła Kraków: Szot Paweł (1), Wiercioch Franciszek (1)

  IMG_1247 IMG_1249

  Drużyny MOSiR Bochnia I i MOSiR Bochnia II

Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary a na szyi zwycięzców zawisły pamiątkowe medale. Dla zwycięzców indywidualnych (najlepsi zawodnicy turnieju) znalazły się również drobne okazjonalne upominki.

Jednak zanim przystąpiono do dekoracji uczestników zawodów, Roman Kukla w imieniu organizatorów turnieju oraz swoim własnym, podziękował osobom, które corocznie od wielu lat wspierały w/w turniej, dzięki czemu zawody te mogły stać na tak wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

IMG_1217 IMG_1218

Specjalne słowa podziękowania za dotychczasową  wieloletnią pomoc finansową w organizacji Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Piotrowskiego o Puchar Dyrektora Segmentu Blach Elektrotechnicznych popłynęły w stronę Prezesa Zarządu Dyrektora Generalnego Stalprodukt S.A. Piotra Janeczek. Pamiątkową paterę w imieniu Prezesa Zarządu Piotra Janeczek odebrał Dyrektor Segmentu Blach Elektrotechnicznych Stalprodukt S.A. Bogdana Klęsk.Wyrazy podziękowania popłynęły w stronę Antoniego Noszkowskiego, Tadeusza Pietrzyka oraz Jerzego Herdana.

IMG_0781 IMG_1236

Pamiątkową statuetkę otrzymał również Jaroslav Nowak, dzięki staraniom którego MOSiR Bochnia od lat utrzymuje współpracę z klubami sportowymi ze Słowacji.

Uroczystego wręczenia dokonywali nagród: Dyrektor Segmentu Blach Elektrotechnicznych Bogdan Klęsk, Przewodniczący Rady Miasta Bochnia Jan Balicki oraz dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda.

Na zakończenia dnia pełnego emocji dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda w ciepłych słowach podziękowała wszystkim tym, którzy włożyli swoją pracę i serce w przygotowanie turnieju. Szczególne słowa podziękowania popłynęły w stronę kierownika sekcji piłki nożnej MOSiR Bochnia Władysława Wójcika, który od lat scala te rozgrywki w jedną całość, czuwa nad ich przebiegiem oraz stara się aby z roku na rok turniej stał na coraz to wyższym, lepszym poziomie. Słowa podziękowania skierowała również w stronę rodziców bocheńskich zawodników, którzy z czystej życzliwości, poświęcając swój czas wolny, pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu w/w zawodów. Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński dokonał oficjalnego zakończenia zawodów.

IMG_1233 IMG_1241


Miło jest wiedzieć - mówi dyr MOSiR Sabina Bajda -  że w tym "materialnym świecie" istnieją jeszcze ludzie którzy chcą oddać cząstkę siebie aby pomóc w organizacji tak ważnej dla nas imprezy jaką jest Turniej im. Tomka Piotrowskiego - serdecznie Wam za to dziękuję. Nie mogę również przy tej okazji nie wspomnieć o naszych sponsorach, bez pomocy których nie moglibyśmy przygotować turnieju na tak wysokim poziomie - bardzo dziękuję za wasze wsparcie, chęć pomocy i mam nadzieję, jeszcze nie jeden raz będziemy mogli liczyć na waszą pomoc i życzliwość.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  oraz „Stalprodukt” S.A. w Bochni.

.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – FACEBOOK Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni – kliknij tutaj 

.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki rozgrywek turniejowych:

Lp.

DRUŻYNY

WYNIK SPOTKANIA

1.

MOSiR Bochnia I - Zabrze

4 : 0

2.

AS Progres” Kraków – MOSiR II

2 : 0

3.

1.M.F.K. Keżmarok – Wisła Kraków

2 : 3

4.

F.K. Poprad - Zabrze

1 : 0

5.

MOSiR I – Wisła Kraków

0 : 0

6.

AS Progres” Kraków - 1.M.F.K. Keżmarok

3 : 2

7.

F.K. Poprad – MOSiR Bochnia II

3 : 0

8.

Wisła Kraków - Zabrze

7 : 1

9.

MOSiR Bochnia I - AS Progres” Kraków

1 : 0

10.

F.K. Poprad - Wisła Kraków

3 : 1

11.

MOSiR Bochnia II - 1.M.F.K. Keżmarok

0 : 3

12.

Zabrze - AS Progres” Kraków

1 : 3

13.

F.K. Poprad - 1.M.F.K. Keżmarok

3 : 1

14.

Wisła Kraków - AS Progres” Kraków

0 : 1

15.

MOSiR Bochnia I – MOSiR Bochnia II

7 : 1

16.

F.K. Poprad - AS Progres” Kraków

2 : 1

17.

1.M.F.K. Keżmarok – MOSiR Bochnia I

1 : 4

18.

MOSiR Bochnia II - Zabrze

1 : 0

19.

F.K. Poprad – MOSiR Bochnia I

2 : 3

20.

1.M.F.K. Keżmarok – Zabrze

3 : 0

21.

Wisła Kraków – MOSiR Bochnia II

4 : 2

TABELA KOŃCOWA

Miejsce

Nazwa drużyny

Liczba meczy

punkty

bramki

I

MOSiR Bochnia I

7

16

19-4

II

F.K. Poprad

7

15

14-6

III

AS Progres

7

12

10-6

IV

Wisła Kraków

7

10

15-10

V

1 M.F.K. Keżmarok

7

6

12-13

VI

MOSiR Bochnia II

7

3

4-19

VII

Zabrze

7

0

2-19

 .

Sponsorzy Turnieju:

 • PREZES ZARZĄDU – DYREKTOR GENERALNY „STALPRODUKT” S.A.

 • DYREKTOR SEGMENTU BLACH ELEKTROTECHNICZNYCH ”STALPRODUKT” S.A.

 • STALPRODUKT” SERWIS Sp. z o.o.

 • STALPRODUKT WAMECH” Sp. z o.o.

 • PREZES STALPRODUKT M.B. Sp. z o.o.

 • NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” PRZY „STALPRODUKT” S.A.

  NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" PRZY MITTAL S.A.

 • FIRMA „DOOR” FRANCISZEK FILIPEK

 • FIRMA „KOLOR-PLUS” TOMASZ KACZMARCZYK

 • CUKIERNIA – P. STANISŁAW BROSZKIEWICZ

 • MACLAND” BRZESKO P. MAŁGORZATA I MAREK CIEŚLA

 • GOMAR -STAL” MARCIN LEMIOWSKI

 • BAR GUCIO

 • PAN ANTONI NOSZKOWSKI

 • PAN TADEUSZ PIETRZYK

 • PAN ROMUALD KORTA

 • PAN PAWEŁ DZIURDZIA

 • PAN JAN BŁĄKAŁA

 • PAN STANISŁAW JARECKI

  PAN BOGDAN KLĘSK

 • PAN HENRYK KOŁDRAS

 • PAN ANDRZEJ KICA

  PAN JERZY HERDAN

 • PAN ANDRZEJ LEGUTEK

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.