Dwa piękne zwycięstwa bocheńskich koszykarek

2015-11-16
W niedzielę 15 listopada młodziczki i juniorki MOSiR Bochnia w ramach rozgrywek Małopolskiej Ligi Koszykówki odniosły wysokie zwycięstwa. Jedne w Bochni, drugie na wyjeździe.

POGROM OŚWIĘCIMIA
Młodziczki gościły w Hali Widowiskowo - Sportowej zespół z Oświęcimia. Pokonały go bardzo wysoko 134:14!

15_n

MOSiR Bochnia & KS Niwa Oświęcim 134:14 (48:3, 37:4, 33:2, 16:5)

To było łatwe zwycięstwo. W przeciągu 6 minut zdobyliśmy 25 punktów, prowadząc do pierwszej przerwy na żądanie 25:2. Początkujący zespół z Oświęcimia rozpoczął dopiero swoją przygodę z koszykówką i w tym sezonie zbiera cenne doświadczenie w rozgrywkach. Wysoka wygrana naszego zespołu 134:14. Uplasowała nas na pierwszym miejscu w tabeli. Z trzema zwycięstwami na koncie przed młodziczkami dwa ciężkie mecze z PM Tarnów i 6 grudnia z Wisłą Can-Pack Kraków.

M__odziczki_2002_z_trenerem_Micha__em_Sumar___5814
Na zdj. młodziczki 2002 z trenerem Michałem Sumarą.

W meczu z Oświęcimiem punktowały: Gołas 9, Juszczyk 4, Czekaj 17, Dziadoń 14, Lekka 18, Krawiec 23, Piszczek 18, Wójcik 0, Kierońska 13, Mazurek 0, Podsiadło 16, Rogusz 2.

Kolejne spotkanie również u nas!
Następny mecz młodziczki, szkolone przez Michała Sumarę, rozegrają również w Bochni. Zapraszamy do kibicowania dziewczynom już w najbliższą niedzielę 22 listopada.  Spotkanie z mocnym przeciwnikiem, wspomnianym już wcześniej Pałacem Młodzieży Tarnów, rozpocznie się  jeszcze przed południem o godz. 11.00. Miejscem rozgrywek będzie Hala Widowiskowo-Sportowa im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32.

WYSOKA WYGRANA Z GORTATEM
Ze swojego wyniku dumne są również juniorki (rocznik 98/99), szkolone przez Rafała Srokę, które w wyjazdowym spotkaniu z Koroną Gortat zwyciężyły 82:39!

To było drugie spotkanie w lidze juniorek i pierwsza wygrana MOSiR-u. Jak przebiegało spotkanie? Bardzo dobra obrona od pierwszych chwil dała prowadzenie po 20 minutach 29: 10. W kolejnych kwartach bochnianki sukcesywnie powiększały przewagę. - Pierwsze dwie kwarty to wzorowa obrona, natomiast słaba skuteczność w ataku - oceniał po meczu spotkanie trener bochnianek R. Sroka. - Druga połowa meczu to zgoła odmienna sytuacja.-

KS Korona Kraków Szkoła Gortata & MOSiR Bochnia 39:82 (4:15, 6:14, 10:26, 19:27)

Punktowały: Kamila Puławska 19 (3x3), Aisza Buczek 16, Natalia Mazur 11, Ola Poradowska 10, Gabriela Rak 9, Edyta Rudnik 6 (1x3), Karolina Bojan 4, Julia Fortuna 4, Dominika Dziadoń 3, Kinga Dylowicz,Kinga Ochel, Barbara Mroczek -0.

Juniorki_Rafa__a_Sroki_5859
Na zdj. juniorki Rafała Sroki.

Krótki filmik ze spotkania z Koroną umieszczony jest na stronie facebook-a, poświęconej wyłącznie koszykówce MOSiR (kliknij tutaj).

Za dwa tygodnie juniorki walczą w Bochni
Kolejne starcie, to spotkanie z Pałacem Młodzieży Tarnów. Mecz odbędzie się 29 listopada 2015r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Początek w samo południe - o godz. 12.00. Kibicujących zapraszamy już dziś.

Kiedy jeszcze zobaczymy koszykarki w akcji?
Dzień wcześniej od juniorek w sobotę 28 listopada  będziemy mogli obserwować drugi zespół R. Sroki - kadetki A, które będą gościć w przedostatniej kolejce I rundy TS Wisłę Can-Pack Kraków. Zapraszamy na to spotkanie również do Hali Widowiskowo-Sportowej. Początek meczu o godz. 11.00.

Więcej zdjęć z obydwu powyżej opisywanych spotkań można zobaczyć na stronie facebook-a MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).