Dziewczęta Gimnazjum Nr 1 w Bochni i chłopcy Gimnazjum w Rzezawie z awansem do Zawodów Wojewódzkich.

2017-05-25

W środę 24 maja 2017r. na obiektach MOSiR Bochnia i PSP Nr 5 w Bochni odbyły się Zawody Powiatowe w Szkolnej Lidze LA Dziewcząt i Chłopców, rozgrywane w ramach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.

• Gimnazjum w Rzezawie

Każdy zespół mógł liczyć maksymalnie 15 osób zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Dziewczęta musiały zmierzyć się w dyscyplinach: bieg na 100m, bieg na 300m, bieg na 600m, skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem oraz sztafecie 4 x 100m..

W kategorii chłopców jedyną różnicę stanowił najdłuższy bieg, ponieważ chłopcy biegli nie na 600 ale na 100m. Pozostałe dyscypliny się nie zmieniały.

W jednej konkurencji szkołę mogło reprezentować maksymalnie 3 zawodników, przy czym zawodnik mógł brać udział tylko w jednej konkurencji oraz w sztafecie. W konkurencjach biegowych były to serie na czas natomiast w konkurencjach technicznych każdy z uczestników miał po cztery próby (liczył się najlepszy osiągnięty wynik).

Osiągnięte w bezpośrednich rywalizacjach wyniki przelicza się na punkty (wg lekkoatletycznych tabel punktowych) przy czym na wynik składa się 12 najlepszych rezultatów. Szkoła osiągając największą liczbę punktów tym samym staje się zwycięzcą tych zawodów.

Warunki do przeprowadzenia wszystkich konkurencji nie były wymarzone, pogoda nie rozpieszczała zawodników i co chwilę "popędzała ich" drobnymi opadami deszczu. Jednak to nie przeszkodziło młodzieży w rywalizacji i próbach osiągnięcia wymarzonego wyniku.

Najlepszą drużyną w kategorii dziewcząt (z liczbą punktów 990) został zespół z Gimnazjum Nr 1 w Bochni. Miejsce II zdobyły dziewczęta Gimnazjum w Nowym Wiśniczu, na miejscu III uplasowały się uczennice Gimnazjum w Łapanowie, miejsce V zajęły wychowanki Gimnazjum Nr 2 w Bochni a na miejscu V znalazły się dziewczęta Gimnazjum w Dąbrówce.

20170524_114005

Miejsce I w kategorii chłopców (z liczbą punktów 1017) wywalczyli zawodnicy Gimnazjum w Rzezawie,  miejsce II zajęli uczniowie Gimnazjum w Łapanowie, miejsce III chłopcy Gimnazjum Nr 1 w Bochni.  Na miejsce IV uplasowali się uczniowie Gimnazjum w  Nowym Wiśniczu, miejsce V zajęli chłopcy Gimnazjum w Łapczycy a na miejscu VI znaleźli się wychowankowie Gimnazjum Nr 2 w Bochni.

.

Zdobywcy miejsc I wywalczyli tym samym awans do Zawodów Wojewódzkich, które odbędą się już 7 czerwca w Krakowie ( środa ) – godz. 10.00 - Stadion LA AWF – al .Jana Pawła II 78

"Korzystając z okazji iż były to ostatnie Zawody Powiatowe szkół gimnazjalnych - mówi organizator zawodów Beata Wszołek-  pragnę wszystkim uczniom biorącym udział w  Zawodach Sportowych tego sezonu serdecznie podziękować, dziękuję Wam za udział, za zaangażowanie, chęci i zapał z jakim podchodziliście do rywalizacji w każdej z dyscyplin. Cieszę się, że tak licznie w nich uczestniczyliście i życzę Wam dalszych sukcesów sportowych. Nauczycielom natomiast pragnę serdecznie podziękować za bardzo miłą współpracę, za pomoc na którą mogłam zawsze liczyć i bez której nie udałoby się tak sprawnie przeprowadzać zawodów. Bardzo doceniam Waszą pomoc i mając nadzieję na następny równie udany sezon jeszcze raz bardzo dziękuję."

.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni – kliknij tutaj

.

Na zakończenie zawodów zdobywcy miejsc I – III otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Organizatorem zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.