I miejsce i trzy wyróżnienia indywidualne dla MOSiR Bochnia w IV Basketmanii!

2016-01-04
Korzystając z przerwy świąteczno - noworocznej zespół młodziczek U14 MOSiR Bochnia w dniach
27-29.12.2015 udał się na turniej Basketmanii. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy z Pabia-
nic oraz Widzew Łódź.

DSC_1602

Pierwszego dnia turnieju nasze dziewczęta zmierzyły się z zespołem z Sieradza. Szybko objęte prowadzenie
nasza  drużyna powiększała z minuty na minutę, ostatecznie zwyciężając 55:12. Tego samego dnia graliśmy
z II zespołem z Pabianic. Nerwowy początek sprawił, że do połowy spotkania wynik oscylował w granicach re-
misu. W drugie połowie dzięki składnym i szybkim akcjom w ataku ostatecznie zwyciężyliśmy Pabianice II
53:29. Po pierwszym dniu zajmowaliśmy pierwsze miejsce w tabeli.

Drugiego dnia rozpoczęliśmy zmagania sportowe z drużyną z Pabianic I. Tym razem od pierwszej minuty
zespół MOSiR-u narzucił swoje tempo gry i objął szybkie prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do samego
końca. Wygrywając z pierwszym zespołem z Pabianic 35:23 otworzyły się przed nami realne szanse walki o
zwycięstwo w całym Turnieju Basketmanii. Wieczorem młodziczki rozegrały jeszcze jedno spotkanie. Tym ra-
zem po drugiej stronie boiska stanęły dziewczęta z URSUS-a Warszawa. Cały zespół ze stolicy był złożony z
zawodniczek z rocznika 2003. Sam udział w turnieju był dla nich cenną lekcją do zbierania koszykarskiego
doświadczenia. Po drugim dniu i zwycięstwie z URSUS-em 42:18 nadal pozostawaliśmy liderem rozgrywek.

Ostatniego dnia punkt 9:00 na hali w Zespole Szkół Elektrycznych młodziczki rozegrały ostatnie spotkanie
z równieniepokonanym zespołem z Widzewa Łódź. Mecz o pierwsze miejsce od początku przebiegał pod
dyktando dziewcząt z Bochni, które na ostatni dzień zachowały wysoką skuteczność rzutową. Ładna i skła-
dna gra w ataku przyniosła efekt w postaci łatwo zdobywanych punktów lub wymuszonych fauli. Tego dnia
z linii rzutów osobistych nasze dziewczęta również się nie myliły. Z minuty na minutę przewaga MOSiR-u
wzrastała. Niepotrzebne rozluźnienie w szykach obronnych w 4 kwarcie i niepotrzebne dwie straty pod rząd
wprowadziły zamieszanie w szeregach bochnianek. Po przerwie na żądanie trenera nasza gra wróciła na pra-
widłowe tory i w ostatnim spotkaniu wygrywamy z Widzewem Łódź 43:27.

W całym turnieju Młodziczki rozegrały 5 spotkań. Z bilansem 5-u zwycięstw wracamy do domu
z Pucharem za pierwsze miejsce i szeregiem nagród indywidualnych.

Najlepszym strzelcem turnieju została Gabriela Czekaj.
Najlepszą zawodniczką zespołu MOSiR Bochnia U14 została Agnieszka Krawiec.
Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP została wybrana Zuzanna Dziadoń.

DSC_1617

W turnieju brały udział: Gabriela Czekaj, Zuzanna Dziadoń, Agnieszka Krawiec, Zuzanna Kierońska,
Magdalena Mazurek, Magdalena Wojs, Jagoda Rogusz, Julia Juszczyk, Emilia Gołas, Julia Wójcik,
Aleksandra Podsiadło, Wilk Weronika, Anna Gnutek i Gabriela Leśniowska.