Popraw wyszczególnione pola...
AAA

JUBILEUSZ 20-LECIA MOSiR BOCHNIA, 25.11.2016 r.

2016-11-30

W piątek 25 listopada 2016 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni obchodził jubileusz 20-lecia istnienia. Był to czas podsumowań i życzeń.

15181378_1193107390782736_680503290882165601_n15192747_1193108614115947_2613670939954605239_n

Na uroczystym spotkaniu, które prowadziła wicedyrektor MOSiR Bochnia Dorota Błoniarczyk,  pojawiło się  wielu znakomitych gości.

800_6 800_1

Jubileusz 20-lecia MOSiR Bochnia swoją obecnością zaszczycili:  Anna Sołoducha - Viceprezes Polskiego Związku Judo, Jerzy Janczy - Prezes Zarządu Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej, Zdzisław Kassyk - Prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki, Robert Zaczkiewicz - Prezes Okręgowego Związku Judo, Zbigniew Gorączko - Prezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, prof. Michał Spieszny – Członek Zarządu ZPRP, Viceprezes MZPR, Włodzimierz Łabno - Viceprezes MZPR Jan Krupa – Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni i równocześnie członek zarządu MZPN oraz Burmistrz Miasta Stefan Kolawiński, zastępca Burmistrza  Miasta Robert Cerazy, Sekretarz Miasta – Edyta Groblicka-Kuc, Radni Miejscy, w tym Członkowie Komisji Oświaty, Wychowania, Sportu i Turystyki Rady Miasta Bochnia na czele z Przewodniczącą Panią Celiną Kamionka. Na uroczystości nie zabrakło  Komendantów: Powiatowej Policji – Pana Mariusza Dymury oraz Komendanta Straży Miejskiej - Pana Dariusza Gałązki. Mieliśmy również przyjemność gościć dyrektorów następujących jednostek miejskich: Biblioteki - Dorotę Rzepkę, MZE - Dorotę Palej-Maliszczak, MDK - Annę Kocot-Maciuszek, Muzeum - Jana Flaszę, Basenu - Roberta Hołdę oraz dyrektora PSP nr 7 w Bochni Marcin Bijata. Na uroczystości obecna była również prezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia Maria Tworzydło i wiceprezes Bogusława Sroka- Barbach oraz prezes BKS Marcin Krokosz.

15178054_1193107974116011_1759379785435942744_n 15181200_1193107797449362_2089831174691947786_n

Na jubileuszu nie mogło zabraknąć trenerów oraz młodzieży - przedstawicieli sekcji prowadzonych przez MOSiR.

Wicedyrektor D. Błoniarczyk powitała również przybyłych na nasz Jubileusz
przedstawicieli mediów, czyli tzw. czwartej władzy, która zawsze wspiera inicjatywy MOSiR, pomaga w nagłaśnianiu imprez sportowych i ich relacjonowaniu, za co serdecznie dziękujemy:-).

Po uroczystym przywitaniu gości mieliśmy przyjemność oglądania krótkiego filmu , podsumowującego działalność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.

Zapraszamy do jego oglądnięcia (kliknij tutaj).15203279_1193107660782709_3264040717571456550_n_1 15253622_1193108107449331_3776395638778191585_n
Na zdj. dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda tuż po relacji filmowej.


Po części wstępnej przyszła kolej na przemówienia i wręczenie wyróżnień. Odczytano list od Wicestarosty Józefa Mroczka, który w imieniu własnym i samorządu powiatowego złożył podziękowania za pracę MOSiR-u  na rzecz Powiatu Bocheńskiego i propagowanie sportu wśród naszej młodzieży.

DYPLOMY UZNANIA DLA PRACOWNIKÓW MOSiR

Wręczanie wyróżnień rozpoczęto od najdłużej pracujących w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bochni. Dyrekcja MOSiR dyplom uznania za szczególną sumienność i zaangażowanie w codzienną pracę wręczyła: Małgorzacie Szczygieł, Ewie Mach, Elżbiecie Łyszczarz i kierownikowi sekcji piłki nożnej oraz ręcznej Władysławowi Wójcikowi.

800_15
Na zdj. od lewej Władysław Wójcik, Ewa Mach i Małgorzata Szczygieł.

WYRÓŻNIENIA MZPN
Kolejne wyróżnienia przypadły m.in. trenerom. Jan Krupa prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni a zarazem członek Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej wręczył srebrną odznaką MZPN Marcinowi Leśniakowi i brązową Januszowi Smoleniowi.

ODZNAKI ZPRP
Nieobecny na piątkowej uroczystości
Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce - Andrzej Kraśnicki nadesłał list, w którym na ręce dyrektor MOSiR Sabiny Bajdy złożył serdeczne podziękowania za wieloletnie wspieranie piłce ręcznej i dbałość o warunki do jej uprawiania przez liczne rzesze młodzieży w Bochni. Następnie Zbigniew Gorączko Prezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, prof. Michał Spieszny - członek zarządu ZPRP i wiceprezes MZPR oraz wiceprezes MZPR Włodzimierz Łabno wręczyli dyrektor MOSiR Sabinie Bajdzie srebrną odznakę  ZPRP za wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie piłki ręcznej. Medal za zasługi na rzecz tej dyscypliny odebrała dla Gminy Miasta Bochnia sekretarz Miasta Edyta Groblicka-Kuc.. Kolejne odznaczenia wręczono trenerom:
- brązowe Tomaszowi Węgrzynowi, Piotrowi Węgrzynowi, Dorocie Budzyn, Michałowi Golińskiemu, Jakubowi Pachowi,
- złotą Filipowi Pachowi
- diamentową
Ewie Salamon.

800_17
Na zdj. wyróżnienie w piłce ręcznej.


WYRÓŻNIENIA W KOSZYKÓWCE

Odznaczenia dla sekcji koszykówki wręczał Prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki - Zdzisław Kassyk. Uchwałą zarządu PZKosz złotą, honorową odznakę otrzymała dyrektor MOSiR Sabina Bajda, srebrną kierownik sekcji Witold Jodłowski, brązowe trenerzy Krzysztof Kieroński i Rafał Sroka.

800_19
Na zdj. wyróżnieni przez PZKosz. Od lewej: kierownik Witold Jodłowski, dyrektor Sabina Bajda, trenerzy Rafał Sroka i Krzysztof Kieroński.Swoistym uznaniem dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni była również wiadomość przekazana przez prezesa Z. Kassyka o decyzji Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w sprawie organizacji przez nasz klub Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt  w roku 2017. To właśnie w uznaniu zasług na rzecz działalności we wspieraniu tej dyscypliny sportowej Krakowski Związek Koszykówki, a następnie PZKosz protegowali nasz klub na miejsce organizacji tej prestiżowej imprezy. 

Jak podkreślano podczas przemówień nasz ośrodek stworzył doskonałe warunki do rozwoju tej dyscypliny sportowej w Bochni. Dzięki temu w minionym sezonie grupa młodziczek U14 pod okiem trenera Michała Sumary zdobyła bardzo wysoką pozycję - VII miejsce w rozgrywkach Mistrzostw Polski.To zaowocowało również ściągnięciem w tym roku do naszego miasta nowej siły trenerskiej w osobie Marty Starowicz - reprezentantki Polski i  wicemistrzyni Europy.


ODZNAKI I MEDALE W JUDO
Wyróżnienia w dyscyplinie walk wschodnich wręczała Anna Sołoducha - Wiceprezes Polskiego Związku Judo. Srebrną odznakę PZJudo otrzymał Grzegorz Maj - wychowawca m.in. trzech zawodniczek, które znalazły się się w finałach tegorocznych Mistrzostw Polski Młodziczek. Dwie zdobyły tytuł Mistrzyń (Oliwia Wątorek i Wiktoria Żabczyńska), a Julia Gut została Wicemistrzynią Polski. Potwierdziły one swoją formę, wygrywając kolejne trzy Puchary Polski.

Medal za zasługi PZJudo otrzymał  trener Waldemar Kowalski, który wychował wielu medalistów Pucharów i Mistrzostw Polski. Aktualnie jego zawodnicy to medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: Krzysztof Kozak (I miejsce), Dawid Zajączkowski i Konrad Stanuszek (III miejsca).


PODZIĘKOWANIA
Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński podziękował za gigantyczną pracę, jaką wykonuje MOSiR i podkreślił wyjątkową umiejętność gromadzenia przez dyrektor Sabinę Bajdę wyjątkowych ludzi, działających na rzecz Klubu.

800_537_n 800_702_n 800_29


Serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu wraz z życzeniami sukcesów otrzymaliśmy również od dyrektor MDK Anny Kocot-Maciuszek, dyrektor Biblioteki Doroty Rzepki, dyrektor Muzeum Jana Flaszy, dyrektora Krytej Pływalni Roberta Hołdy oraz  prezesa Zarządu Bocheńskiego Klubu Sportowego Marcina Krokosza.

Bardzo miło było nam również usłyszeć pochwały z ust byłego dyrektora MOSiR Bochnia  Krzysztofa Szwieca (1996-99), który podziękował za niespotykane w historii naszego miasta wyniki sportowe, które uzyskuje klub.

800_24

Przyszedł też czas na podziękowań dla dyrektor Sabiny Bajdy od pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


MOSiR DZIĘKUJE ZA WSPÓŁPRACĘ
W imieniu Klubu jego dyrektor Sabina Bajda podziękowała wszystkim zgromadzonym za przybycie i świętowanie jubileuszu 20-lecia MOSiR Bochnia. Podkreśliła, iż jest wdzięczna za znakomitą współpracę pomiędzy związkami okręgowymi i ogólnopolskimi,  klubami i dyrekcjami poszczególnych jednostek miejskich. - Nigdy nie spotkałam się z odmową przy organizacji jakiejkolwiek imprezy sportowej, za co składam serdeczne podziękowania. - Podziękowania złożono również wszystkim Sponsorom i Wolontariuszom, którzy działają na rzecz bocheńskiego klubu MOSiR Bochnia.

Na zakończenie świętujący jubileusz mogli bliżej przyjrzeć się planszom przygotowanym specjalnie z tej okazji, poświęconym działalności klubu. Nie zabrakło też oczywiście tortu:-)

800_7 15179027_1193108950782580_1136104916280011008_n


Więcej zdjęć z jubileuszu na stronie facebook-a MOSiR Bochnia (kliknij tutaj) oraz (tutaj).

DO ZOBACZENIA NA KOLEJNYM JUBILEUSZU!

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.