Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Judocy oficjalnie zakończyli sezon 2014/2015.

2015-06-25

" Judo to nie tylko sztuka walki, lecz podstawowa zasada ludzkiego zachowania.

Błędem jest sądzić, że judo kończy się na macie"


Środowe popołudnie 24 czerwca 2015r. judocy trenujący na co dzień w sekcji judo MOSiR Bochnia spędzili w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku na Uroczystym Zakończeniu i Podsumowaniu Sezonu 2014/2015r.

2 IMG_9638 IMG_9654

Tegoroczny sezon dla wychowanków sekcji judo MOSiR Bochnia należał do owocnych ale zarazem i do bardzo trudnych. Podopieczni MOSiR-u brali udział w licznych turniejach i zawodach, zarówno w kraju jak i za granicą, skąd wracali z wywalczonymi medalami, statuetkami i pucharami. Należy jednak pamiętać, że sukcesy nie przychodzą same ale poprzedzone są wieloma wyrzeczeniami i ciężką, całoroczna pracą na treningach.

Dodatkowo judocy brali również udział w comiesięcznych zawodach Bocheńskiej Ligi Judo a w jej 8 rundach startowało 137 zawodników.

Podczas swoich całorocznych zmagań w Bocheńskiej Lidze Judo oraz na wszystkich zawodach wyjazdowych judocy zdobywali punkty, które w rezultacie wyłoniły zwycięzców sezonu 2014/2015. Najlepszą zawodniczką tego sezonu została Maja Twardowska, na miejscu II uplasowała się Wiktoria Żabczyńska a miejsce III zajął Damian Pławecki.

IMG_9631

Doceniając sukcesy oraz wysiłek włożony w ich osiągnięcia 41 osób z początku klasyfikacji generalnej zostało uhonorowanych okolicznościowymi statuetkami i otrzymało upominki rzeczowe.

7 8

9 10


Nie zapomniano również o zawodnikach z dalszej części klasyfikacji, również oni otrzymali drobne upominki.

11

KLASYFIKACJA KOŃCOWA  - kliknij tutaj

Podczas podsumowania całorocznej pracy sekcji judo nie można było zapomnieć o XVIII Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni, który zakończył się niespełna dwa tygodnie temu. Mając go świeżo w pamięci dyr. MOSiR Sabina Bajda omawiając występ naszych zawodników nie mogła nie docenić pracy rodziców naszych podopiecznych, którzy z pełnym zaangażowaniem, często poświęcając na to własny urlop służyli pomocą zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas trwania Turnieju.


Bardzo doceniamy zaangażowanie i chęć służenia pomocą – mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda – jest ona dla nas bezcenna. Cieszę się bardzo, że w tych trudnych czasach, gdzie każdy jest zabiegany, zapracowany, w czasach ciągłej pogoni za pieniądzem wciąż istnieją ludzie, którzy zupełnie bezinteresownie poświęcają swój wolny czas aby służyć nam swoją pomóc. Dziękuję nie tylko za pomoc w organizacji Turnieju w Kopalni Soli ale również za pomoc całoroczną , cieszę się że w każdej sytuacji możemy na Was liczyć i jestem Wam za to ogromnie wdzięczna.


Nie mogę przy tej okazji nie pogratulować wszystkim naszym medalistom Turnieju w Kopalni Soli w Bochni, których całoroczna ciężka praca zaowocowała licznymi medalami, Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że są to bardzo mocne zawody i zdobycie medalu na tego typu turnieju jest niemałym osiągnięciem.  Muszę również pogratulować wszystkim zawodnikom, którzy w tegorocznym turnieju w konkurencji drużynowej wywalczyli srebrny medal dla MOSiR-u Bochnia.


Nie zapomniano również o zawodnikach reprezentujących nasz klub na turnieju w Kopalni Soli w Bochni a  którym nie udało się stanąć na podium, odebrali oni z rąk dyr. MOSiR Bochnia Sabiny Bajdy i Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego okolicznościowe pamiątkowe dyplomy oraz medale.

5

W tym miejscu muszę wspomnieć również o największym tegorocznym sukcesie naszego wychowanka Dawida Zajączkowskiego, który dosłownie kilka dni temu wywalczył brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. mówi dyr. MOSiR jest mi ogromnie miło jeszcze raz złożyć na jego ręce serdeczne gratulacje i wyrazy mojego uznania. Jesteśmy dumni, że nasz wychowanek osiągnął taki sukces, bo fakt wywalczenia miejsca na podium podczas tak ciężkich zawodów jest rzeczą naprawdę trudną. Jedyne co mo mu jeszcze życzyć to aby  jego ciężka praca zawsze owocowała tak wspaniałymi wynikami.

IMG_9642

W dowód uznania Dawid Zajączkowski z rąk Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego otrzymał drobny upominek oraz torbę sportową.

Podsumowując całoroczną pracę sekcji judo należy wspomnieć również o sekcji JUDO DLA DOROSŁYCH. Za pogłębianie tajników japońskiej sztuki walki i nie tylko w zajęciach JUDO DLA DOROSŁYCH,  jej uczestnicy, z rąk Burmistrza Miasta Bochnia, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

6

Po oficjalnym zakończeniu rodzice wraz z dziećmi udali się na mały poczęstunek -kiełbaskę z grilla oraz ciasto, które znalazło się na stołach dzięki uprzejmości mam bocheńskich judoków.

Nie mogę nie podziękować wszystkim mamom za wyśmienite, przygotowane przez nie ciasta, które po ceremonii wręczenia nagród były niewątpliwie dodatkową atrakcją wieczorumówi dyr. Sabina Bajda - bardzo dziękuję w imieniu własnym i wszystkich którzy mieli okazję skosztować tych smakołyków.

Kolejnym punktem wieczoru, wpisanym już w harmonogram podsumowań sezonu, był corocznie rozgrywany mecz piłki nożnej. 

Śmiem twierdzić – mówi dyr. Sabina Bajda - że nikt i nic nie jest w stanie zniechęcić trenerów, starszych zawodników i rodziców do rozegrania corocznego meczu: trenerzy i zawodnicy kontra rodzice.

IMG_9775 IMG_9861 IMG_9816

Po bardzo zaciętej rywalizacji mecz zakończył się wynikiem 5 : 2 dla trenerów. Nie był to jednak wynik który „przypadł do gustu” drużynie pokonanej dlatego rodzice zapowiedzieli rewanż za rok.


Organizatorem Bocheńskiej Ligi Judo Dzieci było Towarzystwo Sportowe MOSIR oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni,


ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ - FACEBOOK Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni - (kliknij tutaj)

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.