Judocy z kolejnymi sukcesami.

2015-11-09

Bocheńscy judocy po raz kolejny udowodnili że do łatwych przeciwników nie należą i należy się z nimi liczyć.

images982JN18J

W sobotę 7 listopada 2015r., 8-osobowa grupa zawodników bocheńskiej sekcji judo MOSiR Bochnia, pod opieką trenera Grzegorza Maja,  wzięła udział w Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych pod nazwą II Memoriał Józefa Wiśniewskiego w Bytomiu.

Podopieczni MOSiR-u, ku uciesze swoich trenera i rozpaczy przeciwników, po raz kolejny udowodnili że wiele potrafią i do każdych kolejnych zawodów podchodzą równie rzetelnie i poważnie.

Otwarty Puchar Polski to zawody bardzo trudne i wymagające od uczestników dużych umiejętności i niemałego doświadczenia. Kluby całej Polski wystawiają do nich swoich najlepszych zawodników, dlatego już każdą wygraną walkę podczas tych zawodów  należy traktować jako sukces.

Bocheńskich judokom występ udał się znakomicie. Wychowankowie MOSiR-u wywalczyli bowiem 3 medale: 1 złoty i 2 brązowe oraz 2 miejsca V i jedno VII.

Z całą odpowiedzialnością muszę stwierdzić - mówi trener Grzegorz Maj - że nasi zawodnicy wypadli świetnie i nawet jeśli nie udało im się wygrać jakiejś walki to na pewno nie z powodu  braku umiejętności ale zabrakło im jedynie odrobiny szczęścia.  Jestem z nich dumny i życzę im równie dobrych walk podczas kolejnych zawodów.

O wymiarze tych zwycięstw świadczyć może fakt, że w klasyfikacji medalowej mężczyzn TS MOSIR Bochnia zajął wysokie II miejsce (na 26 klubów, których zawodnicy zdobyli miejsca medalowe),  tuż za K.S. MaKo Judo Wrocław (I miejsce) a pokonując UKJ AON Warszawa (III miejsce), MKS Truso Elbląg (IV miejsce) oraz TS Wisłę Kraków.

W klasyfikacji medalowej - razem  (kobiet i mężczyzn) klub TS MOSIR Bochnia uplasował się na miejscu V (na 42 sklasyfikowane kluby), natomiast w klasyfikacji punktowej mężczyzn zdobył wysokie II miejsce ustępując tylko pola GKS Czarni Bytom, a wyprzedzając kluby takie jak: MKS Juvenia Wrocław, Judo Wolbrom czy też TS Wisłę Kraków.

Na uwagę zasługuje fakt, że zdobywca miejsca I zdobył 28,5 pkt, TS MOSIR Bochnia 25 pkt. natomiast zdobywca miejsca III już tylko punktów 19.

.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki bocheńskich zawodników:

Złoty medal wywalczył Krzysztof Kozak w kat. wag. 60 kg (33 zawodników)

Brązowe medale zdobyli:

• Jakub Nosalski w kat. wag. 66 kg. (46 zawodników)
  • Dawid Zajączkowski w kat. wag. 73 kg. (42 zawodników)

Na miejscu V uplasowali się:

• Izabela Wszołek w kat. wag. 44 kg (12 zawodniczek)
  • Konrad Stanuszek w kat. wag. 73 kg. (42 zawodników)

Miejsce VII zajął Bartosz Więcek.

W zawodach brali również udział: Jakub Rynduch oraz Albert Biernat.

.

Oficjalne wyniki na stronie Polskiego Związku Judo - - (kliknij tutaj)

Wszyscy zainteresowani przebiegiem zmagań poszczególnych bocheńskich zawodników mogą prześledzić listy walk:

Izabela Wszołek ( 2 zwycięstwa i 2 porażki)  - (kliknij tutaj )

Krzysztof Kozak  (5 zwycięskich walk ) - (kliknij tutaj )