Kadetki na pierwszym miejscu, dziewczęta z wygraną!

2015-12-14

Ten weekend był udany zarówno dla starszych, jak i najmłodszych koszykarek MOSiR Bochnia, biorących udział w rozgrywkach ligi małopolskiej. Największe powody do zadowolenia miał trener Rafał Sroka, który ze swoimi Kadetkami A zakończył rozgrywki I rundy sezonu 2015/16 na I miejscu!

OSTATNI MECZ KADETEK Z TARNOWEM
W ostatnim spotkaniu tej rundy nasze podopieczne walczyły na wyjeździe z Tarnowem. Tym bardziej więc zwycięstwo na obcej hali  ucieszyło zarówno dziewczyny, jak i szkoleniowca bochnianek. Ten jednak miał szereg uwag co do gry swoich wychowanek .

kadetki_A_R._Sroki_w_Tarnowie

MKS PM Tarnów - MOSiR Bochnia 52 - 63
(13:16,8:20,16:14,15:13)

Mecz zaczął się od prowadzenia 10:0 po 2 minutach meczu. - Niestety bochnianki zapomniały, że spotkanie trwa 40 minut - narzekał na początku R. Sroka. W kolejnych kwartach choć prowadzenie nie było zagrożone, to spotkanie toczyło się jak równy z równym. Biorąc pod uwagę, że w Tarnowie grały dziewczęta z roczników 2001-2002,  to niezbyt dobrze świadczy o postawie bochnianek z rocznika 2000 i 2001. Z ogólnego marazmu jedyna w drużynie Natalia Mazur zdobywczyni 24 punktów trzymała poziom. - Był to nasz trzeci mecz ligowy rozegrany w ciągu sześciu dni,  więc dziewczętom brakowało świeżości i energii - podsumował trener. - Jednak nie tłumaczy nas to z bardzo przeciętnej gry. O wynik musieliśmy się martwić do końca spotkania .-

Punkty dla MOSiR zdobyły : Aisza Buczek 6, Dominika Dziadoń 7, Natalia Mazur 24, Kinga Ochel 2, Aleksandra Poradowska 4, Kamila Puławska 2, Gabriela Rak 7, Julia Fortuna 4, Kornelia Czaja 7, Edyta Rudnik , Justyna Hudek, Kinga Dylowicz- 0.

Kadetki_Rafa__a_Sroki_5847
Na zdj. Kadetki z trenerem Rafałem Sroką.

Tabela Kadetek A po I rundzie (bez wyników meczu UKS Dąbrówka - Korona Gortat)

Lp Zespół  Mecze  Zwycięstwa  Przegrane  Punkty  Zdobyte-Stracone
1. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni  4 4 0 8 324-175
2. TS Wisła Can-Pack Kraków  4 2 2 6 218-289
3. KS Korona Kraków Szkoła Gortata  3 2 1 5 232-147
4. MKS PM Tarnów  4 1 3 5 230-263
5. UKS BASKET Dąbrówka  3 0 3 3 126-256

Gratulujemy naszym dziewczynom i ich trenerowi!

II rundę Kadetki A rozpoczną 9 stycznia 2016r., kiedy to na wyjeździe walczyć będą z Wisłą Can-Pack Kraków. Trzymamy kciuki!

DRUGA KOLEJKA NAJMŁODSZYCH
Dzień wcześniej przed Kadetkami (11 grudnia) walczyła na wyjeździe najmłodsza grupa zgłoszona do rozgrywek w kategorii młodziczka młodsza. Po pechowym (tydzień temu) inauguracyjnym spotkaniu z Wisłą Can-Pack, tym razem dziewczęta schodziły z parkietu Cracovii uśmiechnięte. Wygrały bowiem  51:38.

Kopia_IMG_0848

KS Cracovia Kraków 1906 & MOSiR Bochnia 38:51 (15:11, 5:13, 6:17, 12:10)

To było cenne zwycięstwo w lidze koszykówki dziewcząt , w której nasze koszykarki w większości (10 zawodniczek0 z rocznika 2004 rywalizują z zawodniczkami z rocznika 2003.

Bardzo dobry mecz wyjazdowy na trudnym terenie w Krakowie. W pierwszej kwarcie nasze zawodniczki  grały asekuracyjnie i trochę bojaźliwie. W następnych, szczególnie w Ii i III kwarcie, dziewczęta pokazały swoje atuty - bardzo dobrą grę w obronie i i dobra skuteczność w ataku.

Punkty dla MOSiR Bochnia zdobyły: Anna Witek 13, Wiktoria Zająć 9, Emanuela despet 7, Magdalena Cabała 4, Alicja Gajek 4, Nikola Gałek 4, Gabriela Kubala 2.
Grały, ale punktów nie zdobyły: Olga Kaźmirek, Justyna Kural, Paulina Michalczyk.

__aczki_starsze_2004_i_m__odsze_W._Jod__owski_5807
Na zdj. Żaczki starsze 2004 i młodsze, biorące udział w rozgrywkach młodziczek młodszych (dziewcząt) z trenerami: Witoldem Jodłowskim (pierwszy z lewej) i Rafałem Sroką.

Kolejny mecz, podobnie jak starsze koleżanki, nasze dziewczęta rozegrają już po Nowym Roku. 9 stycznia w ramach trzeciej kolejki gościć będą UKS Żak Nowy Sącz. Trzymamy kciuki!