Kolejne pewne zwycięstwo bocheńskich szczypiornistów

2013-10-21

MOSiR Bochnia – KS Vive Targi II Kielce 39:30 (20:12)

Zespół z Kielc nie sprawiał nam w sobotę  (19 października) większych kłopotów. Wyrównany pojedynek trwał do 5 minuty, na tablicy widniał remis 4:4. Dwukrotnie trafił S. Karwowski dzięki czemu objęliśmy prowadzenie, które systematycznie powiększaliśmy. Zespół nasz trafiał do bramki przeciwnika seriami po trzy, cztery bramki pod rząd, a na przerwę schodziliśmy z przewagą 8 goli (20-12).

W drugiej połowie meczu obraz i poziom gry nie uległ większej zmianie. W końcowych minutach spotkania na parkiet weszli zawodnicy rezerwowi, którzy wypracowaną wcześniej przewagę bramkową utrzymali i zakończyli rywalizację wynikiem 39:30. Mimo zwycięstwa nasza gra nie jest do końca satysfakcjonująca, musimy zdecydowanie poprawić grę obronną, wyeliminować proste błędy w grze pozycyjnej oraz popracować nad koncentracją.

MOSiR: J.Gut, T.Węgrzyn – K.Król 12, S.Karwowski 9, T.Kozioł 5, F.Pach 4, M.Bujak 3, M.Janas 2, K.Malinowski 2, M.Zubik 2, M.Imiołek, H.Pamuła, J.Piątkowski, D.Tacik, M.Wąsik.

Trener: Ryszard Tabor.

Vive: P.Duda. B.Świąder. – R.Jamioł 10, J Seweryn 5, K.Kusal 3, K.Adamiec 2, K.Bernacki 2, D.Janus 2, S.Nowak 2, P.Szafarczyk 2, J.Bąk 1, D.Wołowiec 1, F.Fąfara, K.Surmański, S.Piechnik.

Lp Zespół Pkt M Z R P + - R Dom Wyjazd
1 KSZO Ostrowiec 8 4 4 0 0 134 87 +47 2-0-0 (53-39) 2-0-0 (81-48)
2 MOSiR Bochnia 8 4 4 0 0 137 97 +40 3-0-0 (99-69) 1-0-0 (38-28)
3 MTS Chrzanów 8 4 4 0 0 142 107 +35 2-0-0 (71-51) 2-0-0 (71-56)
4 Wanda Kraków 4 4 2 0 2 104 98 +6 0-0-0 (0-0) 2-0-2 (104-98)
5 Wisła Sandomierz 4 4 2 0 2 114 109 +5 2-0-1 (93-79) 0-0-1 (21-30)
6 Politechnika Kielce 4 4 2 0 2 90 93 -3 2-0-0 (50-34) 0-0-2 (40-59)
7 Grunwald Ruda Śl. 2 4 1 0 3 119 130 -11 1-0-1 (63-64) 0-0-2 (56-66)
8 Juvenia Rzeszów 2 4 1 0 3 103 128 -25 1-0-1 (58-64) 0-0-2 (45-64)
9 Vive Targi Kielce 0 4 0 0 4 117 157 -40 0-0-2 (55-85) 0-0-2 (62-72)
10 Orzeł Przeworsk 0 4 0 0 4 92 146 -54 0-0-2 (48-77) 0-0-2 (44-69)

Relacja częściowo oparta na informacjach pochodzących od Macieja Habera - kierownika bocheńskiego zespołu.

Polecamy również komentarze z meczu na stronach internetowych:

Kolejne spotkania
W najbliższy weekend szczypiorniści MOSiR Bochnia rozegrają wyjazdowy mecz z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce. Natomiast w naszym mieście będziemy kibicować podczas drugoligowego spotkania dopiero 16 listopada. Gośćmi bochnian będą zawodnicy KS Wandy Kraków. Mecz rozegrany zostanie jak zwykle w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poniatowskiego 32. Początek o 18.00. Zapraszamy już dziś!