Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Koszykarki MOSiR- u na zawodach w Koszycach.

2012-03-05
W dniach 2 – 4.03.2012r bocheńskie koszykarki rocznik 2000 i młodsze brały udział w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Koszycach na Słowacji.

Mocno obstawione zawody reprezentowały drużyny ze Słowacji: Dannax Kosice A i B (mistrz Słowacji), UMB Bańska Bystrzyca (IIIm na Słowacji) z Węgier: VASAS Basket Budapest (mistrz Węgier), Sportiskola Miskolc (IIIm Węgier) oraz nasza drużyna z Polski łącznie 6 drużyn.

Drużyny mistrzowskie z Węgier i Słowacji prezentowały bardzo wysoki poziom. Pod względem wyszkolenia oraz warunków fizycznych dominowały nad pozostałymi drużynami. Natomiast drużyny z Bańskiej Bystrzycy, Miskolc oraz MOSiR Bochnia prezentowały podobny poziom i każdy wynik był możliwy. Potwierdzeniem tego jest nasza przegrana z Miskolc 36 – 33 i wygrana z Bystrzycą 45 – 36. Bocheńska drużyna wygrywając ostatni mecz z drugą drużyną z Koszyc 35 – 14 zajęła ostatecznie 4 miejsce.

Najbardziej szkoda meczu o III miejsce z Miskolc – mówi trener Rafał Sroka - w którym to prowadziliśmy już różnicą 14 pkt. Po pierwszej kwarcie, jednak drużyna Sportiskola zebrała szeregi i ostatecznie wydarła nam zwycięstwo w ostatnich minutach meczu.

Dziewczęta miały również okazję zwiedzić piękną starówkę Koszyc oraz nawiązać nowe przyjaźnie z koszykarkami z innych drużyn.

Plan minimum został spełniony czyli rozegrać 5 dobrych meczy z ciężkimi przeciwnikami i spróbować powalczyć z każdym, szkoda meczu o III miejsce - mówi trener Rafał Sroka – sądzę jednak, że i ta przegrana w przyszłości przełoży się na lepszą grę naszej drużyny. Już 13 marca tego roku odbywają się eliminacje do mistrzostw małopolski, 20 kwietnia finały. Natomiast w dniach 14 – 15 kwietnia tego roku w Bochni odbędzie się Międzynarodowy Turniej Koszykówki Dziewcząt „Bochnia CUP 2012” na który swoją obecność potwierdziły drużyny z Polski, Słowacji oraz Węgier.

Tabela Końcowa:

1. Vasas Budapest

2. Dannax Kosice A

3. Sportiskola Miskolc

4. MOSiR Bochnia

5. UMB Bańska Bystrica

6. Dannax Kosice B


Wyróżnienia indywidualne naszej drużyny: najlepsza piątka turnieju: Gabriela Rak, najwszechstronniejsza zawodniczka drużyny: Natalia Mazur

Drużynę MOSiR Bochnia reprezentowały: Aleksandra Poradowska, Aleksandra Cebula, Edyta Rudnik, Alicja Kępa, Alicja Datoń, Dominika Dziadoń, Klaudia Trybuła, Julia Fortuna, Agnieszka Mączka, Justyna Hudek, Aisza Buczek, Dorota Świercz, Kamila Puławska.

Trener: Rafał Sroka

Kierownik: Witold Jodłowski


Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.