Koszykarki z Bochni VII w Polsce!!!

2016-06-11
Zawodniczki MOSiR Bochnia zajęły siódme miejsce w Finalach Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek U-14! Podopieczne Michała Sumary w dzisiejszej konfrontacji o tę lokatę pokonały gospodarza mistrzostw kraju, ekipę Enea AZS Gorzów Wielkopolski, 54:44!

13419273_1036397493114718_7369840326805263817_n

W dniach od 8 - 12 czerwca nasze młodziczki udały się na Turniej Finałowy Mistrzostw Polski U14. Na placu boju pozostało już tylko 8 najlepszych w Polsce zespołów. Los zdecydował, że w MOSiR zmierzył się kolejno z UKS 7 Trefl Sopot, MKS Sokołów Podlaski oraz w ostatnim meczu grupowym z Supravisem Bydgoszcz.

11 czerwca 2016r.
Mecz o VII miejsce
ENAEA AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski & MOSiR Bochnia 44:54 (12:12, 17:21, 6:10, 9:11)

Kluczowe fakty z tego spotkania (kliknij tutaj).

11 czerwca w rywalizacji o VII miejsce w FMP przyszło nam się zmierzyć z gospodarzem całego turnieju AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Dziewczęta z MOSiR-u przez długi okres czasu nie potrafiły złapać odpowiedniego rytmu. Pomimo tego, że nasza gra wyglądała zdecydowanie najlepiej tego dnia, nie przekładało się to na wynik meczu. Do połowy nieznacznie prowadziliśmy. Po zmianie stron sygnał do ataku dały Sara Marczyk, Gabrysia Czekaj i Emanuela Lekka. Ta ostatnia wypunktowała przeciwnika, zdobywając w trzeciej kwarcie aż 8 punktów. Ostatecznie wygryliśmy z gospodarzami turnieju 44:54 i pierwsze zwycięstwo w FMP U14 Kobiet stało się faktem.

VII miejsce MOSiR-u
MOSiR Bochnia zajął VII miejsce w klasyfikacji końcowej Finałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Najlepszą zawodniczką została wybrana Emanuela Lekka. Przed dziewczętami już tylko zasłużony odpoczynek po trudnym i długim sezonie sportowym.

W statystykach indywidualnych
Dziewczęta z Bochni pokazały się również w statystykach indywidualnych całej fazy ogólnopolskiej (10 spotkań w ćwierćfinałach, półfinałach i finałach), plasując w czołowej dziesiątce.
Sara Marczyk zdobywała średnio 12.4 punktu na mecz, Zuzanna Dziadoń zaliczyła średnio 1.7 bloku, Gabriela Czekaj – 3.20 przechwytu, a Emanuela Lekka – 8.30 zbiórki:)

Kadra MOSiR zgłoszona do rozgrywek centralnych: Sara Marczyk, Emanuela Lekka, Gabriela Czekaj, Agnieszka Krawiec, Aleksandra Podsiadło, Emilia Gołas, Zuzanna Dziadoń, Weronika Wilk, Anna Gnutek, Magdalena Mazurek, Magdalena Wojs, Gabriela Leśniowska, Jagoda Rogusz, Zuzanna Kierońska.
Trener: Michał Sumara, II trener: Krzysztof Kieroński.

Nasze finalistki !!! Brawo za walkę i godne reprezentowanie naszego miasta i klubu.

WYNIKI WCZEŚNIEJSZYCH SPOTKAŃ NA FINAŁACH

Bochnianki rozpoczęły zmagania w finałach, które odbywają się w Gorzowie Wielkopolskim,  już w środę 8 czerwca.

1_dz._3 89380

Reprezentantki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni walczyły wtedy z UKS Siódemką Sopot.

1_dz._1 1_dz._0

8 czerwca 2016r.
UKS Siódemka Sopot & MOSiR Bochnia 55:42 (17:7, 16:16, 10:7, 12:12)

Zmagania z Finałach młodziczki rozpoczęły od meczy z Sopotem. Było to już drugie w tym sezonie sportowym na poziomie centralnym spotkanie obu zespołów. Pierwsze zakończyło się wygraną MOSiR-u 51:50. Tym razem jednak przeciwniczki z Sopotu zaczęły mecz bardzo agresywnie, co spowodowało, że po kilku zaledwie minutach przegrywaliśmy 6:0. Krótka rozmowa trenera z dziewczętami nie na wiele się zdała. To Sopot nadal dyktował warunki i wyszedł na prowadzenie 13:0. Tej przewagi nie udało nam się odrobić już do końca spotkania. Przez kolejne 30 minut młodziczki grały z przeciwnikiem jak równy z równym, ale przewaga z początku spotkania się utrzymała. Pierwsze spotkanie przegraliśmy 13 punktami.

9 czerwca 2016 r.
MOSiR Bochnia – MKK Sokołów SA OSIR Sokołów Podlaski 34:44 (8:10, 8:13, 8:10, 10:11)

Drugiego dnia na naszej drodze stanął zespół z Sokołowa. Młodziczki podrażnione porażką z pierwszego dnia zaczęły mecz dużo bardziej skoncentrowane. Pomimo dobrej gry spotkanie utrzymywało się na pograniczu remisu i żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć większej przewagi. Przez 20 minut mieliśmy bardzo wyrównane spotkanie. Po zmianie stron Sokołów objął prowadzenie, którego jak się okazało później nie oddał już do końca spotkania. Jeszcze przed zakończeniem meczu nasze dziewczęta zniwelowały przewagę do zaledwie 5 punktów, ale w kolejnych dwóch akcjach MKS trafił dwukrotnie i na tablicy znowu widniał wynik 10 dla Sokołowa.

10 czerwca 2016 r.
MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz – MOSiR Bochnia 40:29 (10:6, 12:10, 12;4, 6:9)

Trzeciego dnia nadal mieliśmy szanse na awans do strefy medalowej. Aby się tak stało nasz zespół musiałby wygrać z Bydgoszczą różnicą 21 punktów. Tak się jednak nie stało. Bydgoszcz okazała się najtrudniejszym dla nas przeciwnikiem i to bydgoszczanki w trzeciej kwarcie wygrywały z nami różnicą prawie 19 punktów. Trzeciego dnia musieliśmy uznać wyższość przeciwnika i już wiedzieliśmy, że czwartego dnia turnieju zagramy o 7 miejsce. Zostało nam tylko czekać na rozstrzygnięcie wyników drugiej grupy, aby przekonać się, kto będzie naszym przeciwnikiem.