Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Licealiści wystartowali w Zawodach Powiatowych w Pływaniu.

2016-01-13

Środowy poranek 13 stycznia 2016r. uczniowie bocheńskich szkół średnich spędzili w murach Krytej Pływalni  w Bochni, gdzie spotkali się aby wziąć udział w Zawodach Powiatowych w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych w ramach Licealiady Młodzieży.

Na "pierwszy ogień" wystartowały sztafety.

Do startu w sztafetach swoje drużyny zgłosili:

1) w kategorii dziewcząt

  • I LO w Bochni
  • ZS Nr 1 w Bochni
  • ZS Nr 3 w Bochni
  • II LO w Bochni

2) w kategorii chłopców

  • ZS Nr 1 w Bochni
  • I LO w Bochni
  • ZS Nr 2 w Bochni
  • ZS Nr 3 w Bochni
  • II LO w Bochni

Startujące drużyny nie tylko rywalizowały między sobą o miano najlepszej drużyny ale również o możliwość awansu i startu w Zawodach Wojewódzkich, które odbędą się w lutym w Tarnowie. Na awans mogły liczyć tylko dwie najlepsze drużyny chłopców i dwie najlepsze drużyny dziewcząt dlatego walka rozgorzała od samego początku.

IMG_8546 IMG_8557

Ostatecznie najlepszym zespołem w kategorii dziewcząt została drużyna  I LO w Bochni a na miejscu drugim uplasowały się dziewczęta z ZS Nr 1 w Bochni. W kategorii chłopców zwycięską drużyną zostali chłopcy ZS Nr 1 w Bochni a miejsce drugie wywalczyła drużyna I LO w Bochni.

IMG_8423 IMG_8433 IMG_8509

Po zakończeniu rywalizacji sztafetowych przyszła pora na konkurencje indywidualne. 

Tym razem na awans do Zawodów Wojewódzkich mogli liczyć trzej najlepsi zawodnicy i zawodniczki  w każdej z kategorii:

  • stylu klasycznym
  • stylu grzbietowym
  • stylu motylkowym
  • stylu dowolnym

W kategorii dziewcząt do zawodów przystąpiły 24 zawodniczki a awans wywalczyły:

 STYL DOWOLNY

  1. Leśniak Elżbieta - I LO - czas 33.36
  2. Świderska Wiktoria - I LO - czas 33.88
  3. Mroczek Ewelina - ZS Nr 2 - czas 34.43

 STYL KLASYCZNY

  1. Mika Gabriela - I LO - czas 43.54
  2. Stec Kaja - I LO - czas 44.09
  3. Blum Magdalena - ZS Nr 1 - czas 50.54

STYL GRZBIETOWY

  1. Budzyn Joanna - ZS Nr 1 - czas 41.35
  2. Kural Patrycja - I LO - czas 44.14
  3. Gawęda Joanna - I LO - czas 46.94

STYL MOTYLKOWY

  1. Jaśkiewicz Klaudia - I LO - czas 38.33

W kategorii chłopców do zawodów przystąpiło 29 zawodników a awans wywalczyli:

 STYL DOWOLNY

  1. Trojak Jakub - ZS Nr 1 - czas 26.86
  2. Waśniowski Paweł - I LO - czas 28.86
  3. Kubala Kamil - ZS Nr 1 - czas 30.10

 STYL KLASYCZNY

  1. Wiaderny Szymon - ZS Nr 1 - czas 39.15
  2. Mytnik Grzegorz - ZS Nr 1 - czas 40.93
  3. Kraj Radosłąw - I LO - czas 41.16

STYL GRZBIETOWY

  1. Łach Grzegorz - ZS Nr 1 - czas 33.92
  2. Mączka Dawid - ZS Nr 2 - czas 36.52
  3. Bieniek Kacper - ZS Nr 1 - czas 37.66

STYL MOTYLKOWY

  1. Cierniak Mikołaj - I LO - czas 34.64
  2. Wymazała Szymon - ZS Nr 3 - czas 36.03
  3. Piwowarski Paweł - I LO - czas 36.11
.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni – (kliknij tutaj)

.

Szczegółowe wyniki:

DZIEWCZĘTA - kliknij tutaj

CHŁOPCY - kliknij tutaj

.

Na zakończenie zawodów zdobywcy miejsc I - III otrzymali pamiątkowe dyplomy a dodatkowo: w kategoriach indywidualnych medale a w kategorii drużynowej puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Organizatorem zawodów z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Wszystkim startującym zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Finałach Wojewódzkich oraz dalszych sukcesów sportowych.

Rozgrywki

  • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

    PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

    II liga mężczyzn i III liga seniorów

  • 2 liga koszykówki kobiet

    2 liga koszykówki kobiet

  • LIGA JUDO

    LIGA JUDO

  • Szkolna Liga Szachowa

    Szkolna Liga Szachowa

  • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

    Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

    Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

  • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

    IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

    Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

  • X Bieg Papieski

    X Bieg Papieski

    16 października 2017 r.

  • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

    XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

    Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

  • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

    XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

    6 sierpnia 2017 r.

  • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

    II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

    07.10.2017 r.