MOSiR Arcom Bochnia lepszy od świętokrzyskiej Politechniki

2011-12-05
Mecz jedenastej kolejki miał być dla naszych chłopców niezwykle trudnym spotkaniem, gdyż przystąpiliśmy do niego bez kontuzjowanych Mateusza Zubika, Krzyśka Rakoczego oraz Sylwka Wali. Na szczęście okazało się, że bochnianie grając w osłabieniu także potrafią nieźle namieszać na drugoligowych parkietach, co pokazali w meczu z ekipą AZS Politechnika Świętokrzyska, z którą zwyciężyli 30:24.

Niezwykłą gościnnością wykazały się nasze szyki obronne w pierwszych minutach sobotniego meczu, gdyż goście z Kielc raz po raz, bez większego wysiłku notowali kolejne trafienia na swe konto. Z tego właśnie powodu w dziewiątej minucie przegrywaliśmy różnicą dwóch bramek (3:5), ale na szczęście szybko przypomnieli sobie nasi zawodnicy, kto miał w tym meczu walczyć o zwycięstwo. Mocnym rzutem popisał się Artur Wełna, dwa razy z rzędu zaskoczył bramkarza gości Kuba Wrona, skutecznie wykończył kontrę Filip Pach i w szesnastej minucie udało nam się podejść rywala i odskoczyć mu na jedno „oczko”. Od tego czasu gra bochnian uległa zdecydowanej przemianie. Podopieczni Ryszarda Tabora przeprowadzali błyskawiczne akcje w ataku, świetnie radzili sobie na kontrze i co najważniejsze wykorzystywali grę w przewadze. Ponadto bardzo dobrze radzili sobie w obronie, a i nasi bramkarze zasłużyli po tym spotkaniu na pochwałę.

Początek drugiej odsłony meczu to gra bramka za bramkę. Na nasze trafienia przeciwnik odpowiadał tym samym, ale popełnił także zdecydowanie za dużo błędów by wynik podgonić. Nasi chłopcy oczywiście także nie byli bezbłędni, bo pojawiły się m.in. niewymuszone błędy niedokładności, ale akurat w tym meczu to nasz rywal owych niedokładności i strat miał więcej w swym dorobku. W 42 minucie prowadziliśmy już 24:17 i wtedy też kielczanie mieli największy problem, by kolejne bramki wywalczyć. Podopieczni trenera Pawła Tetelewskiego nie potrafili znaleźć sposobu na bocheńskie szyki obronne i mimo, iż jeszcze przed końcową syreną udało im się nieco wynik podgonić, to w dużej mierze osiągnęli to nie tyle dzięki dobrej własnej grze, co za sprawą naszych piłkarzy, którzy w końcówce zdecydowanie za bardzo się rozluźnili…

MOSiR Arcom Bochnia – AZS Politechnika Świętokrzyska 30:24 (17:10)

Bramki dla MOSiR-u: Pach 8, Imiołek 5, Pamuła 5, Wełna 4, Wrona 3, Karwowski 1, Piątkowski 1