MOSiR Arcom pokonał Orła

2012-12-10

MOSiR Arcom Bochnia - Orzeł Przeworsk 38:30 (17:17)

Bochnianie wygrali na własnym parkiecie z Orłem Przeworsk 38:30. Zawodnicy Arcomu byli faworytami tego spotkania.

Nasi goście zajmują przedostanie miejsce w tabeli. Bocheński zespół przed spotkaniem był na czwartej pozycji. - Być może przeświadczenie o pewnej wygranej przełożyło się na słabszą pierwszą połowę, która zakończyła się remisem 17:17 - ocenia trener naszych zawodników Ryszard Tabor. - Sugerowanie się miejscem w tabeli naszego przeciwnika było błędem, ponieważ w tej lidze każdy z każdym może wygrać - zaznacza Janusz Łączyński, kierownik bocheńskiego zespołu. - Nasza drużyna do przerwy nie mógła sobie poradzić z bardzo ambitnie grającym przeciwnikiem, zwłaszcza w obronie. Stąd wynik do przerwy był remisowy.-

Po odpowiednim ustawieniu zespołu przez trenera drużyna po przerwie grała poprawnie i zdecydowanie przewyższała już przeciwnika. Wyróżnić należy bardzo dobrze usposobionego w tym dniu naszego skrzydłowego Filipa Pacha, zdobywcę 13 bramek, Mateusza Zubika i Sławomira Karwowskiego (po 7 bramek), jak zwykle walczącego Huberta Pamułę (3 bramki) oraz bramkarza Tomasz Węgrzyna, który w końcówce meczu wybronił kilka groźnych sytuacji.

Dla MOSiR-u oprócz wyżej wymienionych pozostałe bramki zdobyli:  Rakoczy 4, Imiołek 1, Najuch 1, Tacik 1, Spieszny 1. Nasz zespół reprezentowali również: Wełna, Baluk, Serwatka (bramkarz).

Wyniki 10 kolejki gr. 4 - 08/09.12.2012 r.
KS Wanda Kraków -  SPR Wisła Sandomierz 20-19 (11- 7)
KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski   -  MTS Chrzanów  35-27 (14-12)
MOSM HIT Bytom -  AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce  31-27 (13-15)
 UKS Juvenia Rzeszów -  SPR Grunwald Ruda Śląska   36-39 (17-18)
MOSiR Bochnia -  SPR Orzeł Przeworsk   38-30 (17-17)
SPR Zagłębie Sosnowiec -  KS Vive II Kielce   35-30 (19- 9)

Po opisywanej kolejce nasz zespół zajmuje wysokie, drugie miejsce w tabeli.

Tabela:
1.SPR Zagłębie Sosnowiec                                    10  18: 2  311-238
2.MOSiR Bochnia                                                  10  14: 6  305-292
3.SPR Grunwald Ruda Śląska                                10  14: 6  310-304
4.MTS Chrzanów                                                  10  13: 7  336-307
5.SPR Wisła Sandomierz                                       10  13: 7  331-310
6.KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski        10  12: 8  297-279
7.MOSM HIT Bytom                                              10  11: 9  293-274
8.KS Vive Targi II Kielce                                       10   8:12  310-315
9.AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce                10   7:13  262-286
10.UKS Juvenia Rzeszów                                      10   6:14  285-337
11.SPR Orzeł Przeworsk                                       10   2:18  289-342
12.KS Wanda Kraków                                          10   2:18  234-279

O tym wyniku należy już zapomnieć i przygotować się na najważniejsze w tej rundzie spotkanie z Grunwaldem, z którym mamy po 14 punktów i zajmujemy sąsiadujące miejsca (2 i 3). Będziemy ich gościć w najbliższą sobotę 15 grudnia na hali widowiskowo- sportowej w Bochni przy ul. Poniatowskiego 32. Początek spotkania o godz. 18.00. Zapraszamy.