MOSiR Bochnia & SPR Grunwald Ruda Śląska 34:27 (18:16)

2016-11-13

Za nami już VIII kolejka zmagań w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej mężczyzn i VII zwycięstwo! Tym razem (12.11.2016 r.) bocheńscy szczypiorniści znakomicie spisali się w meczu z Rudą Śląską, pokonując zespół przyjezdnych 34:27.

15027740_1020860801354023_8405261056638847133_n 15036500_1020861091353994_9223174397099687640_n

Zaczęliśmy słabo, bo w 4 minucie przegrywaliśmy 0:3, ale kolejny raz szybko odrobiliśmy straty, zdobywając 4 bramki pod rząd. To zasługa głównie Sławomira Karwowskiego, który w tym okresie trzykrotnie wpisał się do protokołu meczu. Później spotkanie było wyrównane aż do 27-ej minuty, w której to Mateusz Zubik zdobył bramkę numer 15. Było to impulsem dla zespołu , który zaczął grać skuteczniej. Po rzucie Mateusza Bujaka (w 30 minucie) schodziliśmy do szatni z wynikiem 18:16.

Początek drugiej połowy to popis rzutowy Mateusza Zubika, który zdobył 3 bramki z rzędu. Od tego momentu nasi szczypiorniści zaczęli kontrolować spotkanie i powoli zwiększali naszą przewagę bramkową nad przeciwnikiem. Mecz zakończył się zwycięstwem bochnian 34:27 i było to kolejne wygrane spotkanie przed naszą licznie zgromadzoną publicznością w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego.

15085688_1020863578020412_8525977944545974450_n
Na zdj. trener Marcin Bożek udzielający wskazówek zawodnikom MOSiR podczas trwania spotkania.

- Zespół nasz zagrał odmiennie w dwóch połowach tego spotkania - mówił po meczu trener bochnian Marcin Bożek.- W pierwszej odsłonie zawodów nie radziliśmy sobie z grą obronną, a przeciwnicy sprawiali nam ogromny problem swoją indywidualną grą w ataku. W tym czasie popełniliśmy kilka elementarnych błędów, które nie powinny nam się zdarzyć - podkreślał szkoleniowiec.- Dobrze zaprezentowali się nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy, tacy jak: Mateusz Zubik, Sławomir Karwowski, Filip Pach, Adrian Najuch, czy wreszcie nasz golkiper Jarosław Gut. Jestem zadowolony z kolejnego zwycięstwa i z atmosfery, jaka panuje w drużynie - podsumował.

15036732_1020860988020671_1575985908261964805_n

Bramki dla Bochni zdobyli: Adrian Najuch 6, Sławomir Karwowski 6, Mateusz Zubik 6, Filip Pach 5, Maciej Imiołek 2, Mateusz Bujak 2, Marcin Janas 2, Łukasz Urbanowicz 2, Tomasz Orzechowski 1, Miłosz Gabiga 1, Mateusz Rogóż 1, a także Hubert Pamuła oraz bramkarze Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut i Krzysztof Serwatka.
Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Na zdj. wyraźnie zadowoleni ze spotkania bochnianie:-)

Więcej zdjęć ze spotkania udostępniamy na stronie facebook-a MOSiR Bochnia, która poświęcona jest rozgrywkom naszej drugoligowej drużyny (kliknij tutaj).

Wyniki pozostałych spotkań ósmej kolejki w 4 grupie:
MKS Padwa Zamość & Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 33:38 (13:18)
MUKS Siodemka Mysłowice & KS Viret CMC Zawiercie ......
Azoty II Pulawy & SPR Orzeł Przeworsk 24:28 (15:14)
SPR Wisła Sandomierz i MKKS Glora Katowice - vacat
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce & KU AZS UJK Kiece - 14.11.2016 r.