Popraw wyszczególnione pola...
AAA

MOSiR Bochnia wiceliderem II ligi piłki ręcznej mężczyzn!

2017-04-29

W sobotę 29 kwietnia szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zakończyli rozgrywki w ramach II ligi piłki ręcznej mężczyzn uzyskując tytuł wicelidera!

WYSOKA POZYCJA MIMO OSŁABIENIA

W ostatnim wyjazdowym meczu spotkali się z Siódemką Mysłowice,  z którą wygrali różnicą sześciu bramek, ale co podkreślał wcześniej trener bochnian Marcin Bożek, tytuł wicelidera nasi szczypiorniści zapewnili sobie już wcześniej. I stało się to mimo perturbacji związanych z odejściem czołowych zawodników - przypomnijmy, że po I rundzie rozgrywek nasz zespół opuścili i z drużyną liderów, czyli Viret CMC Zawierciem kontrakt podpisali Adrian Najuch i Sławomir Karwowski.W całej tej sytuacji trener M. Bożek dostrzegał jednak pozytyw, a była nim szansa na grę w kolejnych spotkaniach młodych zawodników, którzy w drugiej rundzie dostali możliwość szlifowania swoich umiejętności.

WYGRANA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU
MUKS Siódemka Mysłowice & MOSiR Bochnia 23:29 (14:15)

Wydawało się, ze ostatni mecz tego sezonu będzie łatwy - było to przecież spotkanie bocheńskiego wicelidera z zespołem, który zamyka tabelę drugoligowych rozgrywek 4-ej grupy. Pierwsza połowa spotkania z MUKS Mysłowicami to była jednak gra bramka za bramkę. Gospodarze nie spuszczali z tonu o dopiero od 15-ej minuty zaczęliśmy pomału nadrabiać zaległości. Powiększaliśmy swoją przewagę, chociaż gospodarze nie tracili nadziei na zwycięstwo i w ostatnich dwóch minutach zdobyli trzy bramki z rzędu, zmniejszając różnicę do jednego trafienia. W II połowie odskoczyliśmy i zaczęliśmy kontrolować to spotkanie - gospodarze zdobyli tylko 9 bramek, a my 14-e. - Cieszymy się ogromnie ze zwycięstwa w ostatnim meczu w tych rozgrywkach, jak również z tego, że wszyscy zawodnicy dzisiaj (wpisani do protokołu zawodów) uczestniczyli w tym zamykającym sezon spotkaniu - mówi trener bochnian Marcin Bożek. - Gospodarze ambitnie grali, nie chcieli przed własną publicznością zakończyć ostatnie spotkanie przegraną, ale więcej argumentów było po naszej stronie. Cieszy również, że Adam Janus zagrał dzisiaj po długiej przerwie z powodu kontuzji. Na zakończenie jako trener dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i dobry poziom sportowy w całych minionych już rozgrywkach, kierownikowi zespołu Maciejowi Haberowi i masażyście Maciejowi Hamudzie za współpracę.-

MOSiR Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Maciej Imiołek 11, Mateusz Zubik 5, Michał Dobrzański 3, Mateusz Bujak 2, Jakub Jewiarz 2, Łukasz Urbanowicz 2, Miłosz Gabiga 2, Tomasz Orzechowski 1, Filip Pach 1, Tymoteusz Dobrzański, Adam Janus, Iwo Stopczyński, Mateusz Rogóż.
Bramki bronili: Jarosław Gut,  Tomasz Węgrzyn.
Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.Wyniki pozostałych spotkań w ostatniej, 26-ej kolejce grupy IV:
MKS Padwa Zamość & KS Viret Zawiercie 28:27 (12:14)
SPR Orzeł Przeworsk & MKKS Gloria Katowice 32:36 (13:18)
KU AZS UJK Kielce & SPR Wisła Sandomierz 32:20 (18:11)
AZS Politechnika Świętokrzyska & SPR Grunwald Ruda Śląska (26.04) 30:27 (15:13)
Azoty II Puławy & Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 34:42 (14:20)


Za naszymi zawodnikami 22 mecze, w tym 17-e  wygranych!

TABELA II Ligi Mężczyzn gr. 4


Bramki

Punkty

Nr

Nazwa Klubu

Mecze

Zwycięstwa

Remisy

Przegrane

Zd.

Str.

Zd.

Str.

1

Viret CMC Zawiercie

22

18

2

2

703

551

38

6

2

MOSiR Bochnia

22

17

1

4

666

559

35

9

3

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce

22

14

1

7

623

573

29

15

4

SPR Grunwald Ruda Śląska

22

14

0

8

681

673

28

16

5

Krakowiak Szkoła Gortata Kraków

22

12

2

8

689

643

26

18

6

MKS Padwa Zamość

22

11

3

8

640

628

25

19

7

SPR Wisła Sandomierz

22

10

1

11

618

623

21

23

8

MKKS Gloria Katowice

22

8

1

13

687

724

17

27

9

Azoty II Puławy

22

7

1

14

638

676

15

29

10

SPR Orzeł Przeworsk

22

7

1

14

588

703

15

29

11

AZS UJK Kielce

22

5

1

16

608

634

11

33

12

MUKS Siódemka Mysłowice

20

2

0

20

485

639

4

40.

GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA
- Gratulujemy zespołowi, który znakomicie spisał się w tym sezonie uzyskując tytuł wicelidera rozgrywek - mówi dyrektor MOSiR Sabina Bajda. - Dziękujemy wszystkim zawodnikom za dostarczenie nam mnóstwa sportowych, pozytywnych emocji. Trenerowi Marcinowi Bożkowi, który musiał się zmagać m.in. z problemem zmiany składu zespołu za wytrwałość i wiarę przekazywaną zawodnikom w dobre zakończenie tego sezonu.  Podziękowania należą się również kierownikowi zespołu panu Maciejowi Haberowi, który czuwał nad logistyką rozgrywek i był jak zwykle dobrym duchem, wspierającym drużynę. Dziękuje trenerowi odnowy biologicznej Maciejowi Hamudzie.

PODZIĘKOWANIA DLA GMINY MIASTA BOCHNIA
- Dziękujemy Gminie Miasta Bochnia za wsparcie finansowe naszej drużyny -  mówi dyrektor S. Bajda.- To dzięki tej pomocy jest możliwe prowadzenie bocheńskiej drużyny w drugoligowych rozgrywkach.-


NASI KOCHANI KIBICE
- Podziękowania należą się również wiernym naszemu zespołowi kibicom
- mówi wicedyrektor MOSiR Bochnia Dorota Błoniarczyk, która jest miłośniczką piłki ręcznej i darzy tę dyscyplinę sportu szczególna estymą. - Dziękujemy za wsparcie naszych zawodników i dopingowanie ich podczas wszystkich spotkań, którym mogli Państwo towarzyszyć. -


Z TAKIM SKŁADEM WYRUSZALIŚMY NA POCZĄTKU SEZONU 2016/17
Prawie_pe__ny_sk__ad_626

Prawie pełny skład:
Rząd najwyższy od lewej: Dawid Kokoszka, Wiktor Czubala, Iwo Stopczyński, Tomasz Orzechowski, Łukasz Urbanowicz.
Drugi rząd od góry: Maciej Imiołek, Adam Janus, Adrian Najuch, Sławomir Karwowski (ostatni dwaj, jak już wspominaliśmy wcześniej, odeszli po pierwszej rundzie rozgrywek do zespołu lidera), Jakub Jewiarz.
Drugi rząd od dołu: Maciej Haber (kierownik drużyny), Marcin Bożek (trener), Krzysztof Serwatka, Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut, Maciej Hamuda (trener odnowy biologicznej).
Rząd najniższy: Mateusz Zubik, Marcin Janas, Filip Pach, Mateusz Rogóż, Mateusz Bujak, Tymoteusz Dobrzański.
Brakuje: Huberta Pamuły, Wiktora Budziosza, Tomasza Wolnika.


Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

indeks

Teraz naszemu zespołowi oraz całej ekipie szkoleniowej życzymy udanego (bo zasłużonego !), majówkowego odpoczynku, a Kibiców zapraszamy na kolejny sezon rozgrywek II ligi!

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.