MOSiR pokonał Cracovię i Hutnika!

2012-04-23

Kolejną miłą niespodziankę swoim licznym kibicom sprawili młodzicy MOSiR-u, którzy w sobotę 21 kwietnia pokonali na wyjeździe wicelidera tabeli małopolskiej ligi - Cracovię Kraków.

Początek meczu to akcja za akcję z obu stron, jednak później zarysowała się przewaga bochnian, którzy w 17 minucie objęli prowadzenie. Wrzutkę Kazka na bramkę zamienił Chlebek. Wynik 1:0 dla bochnian utrzymał się do przerwy pomimo, że MOSiR zdobył kolejną bramkę. Jednak Francuz w momencie podania był na spalonym i sędzia słusznie nie zaliczył tego trafienia.
W drugiej połowie lepiej prezentował się MOSiR, zdobywając trzy bramki. Najpierw w 37 minucie Juszczak pewnie wykorzystał rzut karny, po tym jak obrońca ręką wybił piłkę zmierzającą do bramki. Akcja ta była poprzedzona pięknym rajdem Matlęgi, który precyzyjnie dograł do Chlebka, a jego strzał został nieprzepisowo zatrzymany. W 46 minucie swoją drugą bramkę zdobył Chlebek po precyzyjnie rozegranym rzucie rożnym przez Kazka. Wynik ustalił najmniejszy na boisku Paweł Matras, który uprzedził obrońców Cracovii i pięknym strzałem głową przypieczętował zwycięstwo MOSiR-u. Młodzicy MOSiR-u mogli zdobyć jeszcze kilka bramek, jednak Juszczakowi i Kazkowi (trafił w słupek) lepiej wychodziły  podania niż strzały, gdyż ich próby były minimalnie niecelne lub bronił je bramkarz. Cracovia walczyła do końca, jednak ich akcje były powstrzymywane przez obronę MOSiR-u lub pewnie interweniowali Laska i Ociepa.

MOSiR udanie zrewanżował się Cracovii za jesienną porażkę. Przed młodymi piłkarzami z Bochni kolejne trudne zadanie. W środę o godzinie 17.00 na swoim stadionie zmierzą się z liderem rozgrywek Akademią Piłkarską 21. Zapraszamy kibiców - wstęp wolny!

Cracovia – MOSiR 0-4 (0-1)

17’ Chlebek asysta Kazek
37’ Juszczak karny
46’ Chlebek asysta Kazek
49’ Paweł Matras asysta Juszczak

MOSiR Bochnię na spotkaniu reprezentowali:
Laska (Ociepa) Kazek, Piotr Matras, Korta, Burkowicz, Juszczak, Palej, Matlęga, Francuz, Chlebek, Paweł Matras, Grzyb, Biernat, Machaj.
Trenerem zespołu młodzików jest Janusz Piątek.

Udany weekend mieli też trampkarze, trenowani przez Marcina Leśniaka, którzy również w sobotę spotkali się z czołowym zespołem małopolskiej ligi - Hutnikiem Kraków.

Spotkanie, które rozgrywane było na bocheńskim stadionie, stało na bardzo dobrym poziomie i obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych.  Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla bochnian po bramkach Dawida Grzybka i samobójczej.

W najbliższym czasie (28 kwietnia) trampkarze rozegrają spotkanie wyjazdowe z Garbarnią Kraków. Trzymamy kciuki!