Medale w Pucharze Polski Judo

2009-10-13

Po eliminacjach w Bytomiu czterech zawodników i jedna zawodniczka zakwalifikowali się do Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych, który odbył się w ostatni weekend w Jastrzębiu Zdroju.

W kategorii 55 kg nasi zawodnicy zdobyli srebrny medal - Kacper Martuś i brązowy - Bartek Dobranowski. Każdy z nich przegrał po jednej walce z tym samym przeciwnikiem Łukaszem Ziembikiewiczem. Pozostałe walki zdecydowanie wygrali w dobrym stylu. Walki eliminacyjne wygrał Michał Leśniak  w kategorii 73 kg.  Uplasował się on na piątym miejscu, przegrywając walkę o brązowy medal. Najmłodszy zawodnik Dominik Żelichowski (jeszcze młodzik), startując  w kategorii 46 kg, ukończył swoje walki na dziewiątym miejscu. Jedyną dziewczyną, która reprezentowała MOSiR Bochnia w kategorii 70 kg była Dominika Datoń, która wygrała dwie walki na ippon, przegrywając dwie. Ostatecznie zdobyła siódme punktowane miejsce. -Mimo tego, że to jeszcze juniorzy młodsi poziom walk był bardzo wysoki, tym bardziej cieszą świetne wyniki naszych zawodników - mówi dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda .

Ostatni Puchar Polski w tym roku kalendarzowym odbędzie  się w Bytomiu 24-25 października. Lliczymy na równie dobry start naszych zawodników. Dotychczasowym startującym gratulujemy !