Międzynarodowe Festiwale koszykarek MOSiR–u Bochnia.

2014-09-17

W miniony weekend 12-14.09.2004 aż cztery grupy wiekowe uczestniczyły w Międzynarodowych Festiwalach , rocznik 2003 – 2004 oraz 2002 wyjechał do Sosnowca, natomiast roczniki 2000 i 2001 wyjechały do Ostravy.

10590644_697634076991063_3160513869496607692_n10665817_697202933700844_1697457995330691996_n107

W turnieju w Sosnowcu drużyna młodsza rywalizowała w dwóch grupach po pięć zespołów, w grupie rozgrywała mecze z zespołami: Jas FBG Sosnowiec, MKS MOS Katowice, UKS Basket Dąbrówka, UKS Basket Zgorzelec

Wyniki meczy:

Katowice – Bochnia 19 : 10

Sosnowiec – Bochnia 26:13

Dąbrówka – Bochnia 6 : 17

Zgorzelec – Bochnia 47 : 7

Ziębice – Bochnia 26 : 16

Dla najmłodszej grupy koszykarek, właściwie grupy naborowej był to pierwszy w ich karierze i od razu tak mocno obstawiony turniej. We wszystkich meczach dziewczęta pokazywały ogromną wolę walki, chęci do gry i determinacje. Należy nadmienić że dziewczęta rywalizowały w starszej grupie wiekowej w roczniku 2003 a nasz zespół składał się tylko z trzech dziewcząt z 2003 roku i dziesięciu z 2004. Tym bardziej bardzo dobrze rokuje to na przyszłość. Ostatecznie dziewczęta zajęły ósme na dziesięć drużyn.

10678686_697634523657685_5826365326018210716_n

MOSiR Bochnia (2003-2004) reprezentowały: Cabała Magdalena, Despet Emanuela, Duś Amelia, Gałek Nikola, Koczwara Gabriela, Kubala Gabriela, Kural Justyna, Makuch Magdalena, Wojas Weronika, Zając Wiktoria, Solak Katarzyna, Staszel Agnieszka, Witek Anna.

Dziewczęta na co dzień trenują pod okiem: Witolda Jodłowskiego i Rafała Sroki.

Młodziczki młodsze (2002) rozpoczęły Sosnowiec Cup od wysokich wygranych z Nowym Sączem 55 : 6 i Tarnowem 44 : 16.

Natomiast w kolejnych meczach nie było już tak kolorowo, przegrane z Sosnowcem 13 : 35 , Zgorzelcem 49 : 68, oraz Spiska Nova Wies 17 : 35 spowodowały zajęcie w turnieju tylko IV miejsca.

Kadetki MOSiR Bochnia rozgrywały turniej w systemie grupowym a następnie dwie najlepsze drużyny z dwóch grup rozgrywały odpowiednio mecze o miejsca 1 – 4 i 5 – 8. Jak się później okazało grupa bochnianek była tzw. „grupą śmierci” w której występowały teoretycznie trzy najmocniejsze zespoły w turnieju.

Pierwszy mecz z SKB Tisnov bochnianki rozpoczęły od dobrej obrony, natomiast szwankował atak, jednak kiedy „mosirki” wyregulowany celownik mecz zakończyły wygraną 25 : 15

Kolejne spotkanie kadetki rozgrywały z faworytkami turnieju SBS Ostrava.

Dziewczęta rozegrały perfekcyjna pierwszą połowę spotkania wychodząc na minimalne prowadzenie. Podenerwowane gospodynie popełniały wiele błędów które wykorzystywały bochnianki, i kiedy już drużyna SBS była na „widelcu” koszykarki z Ostravy rozpoczęły kanonadę rzutów za 3 punkty (łącznie 7 w drugiej połowie) a to całkowicie rozbiło taktykę gry „mosirek” i ostatecznie faworyt wygrywa 48 : 40.

Ostatni mecz grupowy z Nitra (vice mistrz Słowacji) miał wskazać która drużyna trafi do najlepszej czwórki turnieju. I choć przez większość czasu to drużyna MOSiR Bochnia prowadziła 6 punktami to niestety dziewczęta nie zdążyły zregenerować sił po wcześniejszy ciężkim boju i 5 minut przed końcem meczu „paliwo się skończyło” - ostateczna przegrana 40 : 25

Kolejne mecze już niestety w grupie o miejsca V – VIII bochnianki pewnie wygrały różnica 45 i 11 punktów kończąc turniej na 5 miejscu.

To był ciekawy festiwal – mówi trener Rafał Sroka - dziewczęta rozegrały cztery dobre spotkania, jedynie w meczu z Nitrą mogę mieć pretensje do moich zawodniczek ponieważ skuteczność rzutowa była na bardzo niskim poziomie, czasami nawet nie zdobywaliśmy punktów z pod samego kosza co zadecydowało o zajęciu tylko V miejsca. „

029083061

Drużyna młodziczek MOSiR w Bochni rozegrała pięć meczy z bardzo silnymi drużynami.

Drużyny Czech występujące na tym turnieju należą do ścisłej czołówki krajowej. Na tym tle zespół z Bochni zaprezentował się przeciętnie. Wysokie przegrane na pewno nie cieszą, ale rozegranie tylu meczy z tak dobrymi zespołami w przyszłości może okazać się bezcenne.

Mimo dotkliwej porażki dziewczęta pokazały sportowy charakter i momentami dobrą grę

Wyniki:

Bochnia – Ostrava 14 : 54 ,

Bochnia – Karlove 22 : 64,

Bochnia – Brno 15 : 66,

Bochnia – Ostrava II 21 : 40 ,

Bochnia – Rybnik 25 : 44

Do tej pory Zespół MOSiR u nie miał równych w Małopolsce – mówi trener Krzysztof Kieroński - jednak w zbliżających się rozgrywkach ligowych o zwycięstwa będzie coraz trudniej. Każdy zespół robi spore postępy i walka będzie wyrównana. Wierzymy jednak, że ciężka praca na treningach przyniesie oczekiwane rezultaty. Już w najbliższą sobotę drużyna udaje się na kolejny sprawdzian. Tym razem na Turniej do Krakowa.”