Mistrz i Wicemistrz Polski Judo w jednym!

2017-04-03

Krzysztof Kozak świetnie rozpoczął swoje zmagania w grupie juniorów, chociaż jest najmłodszym rocznikiem  1999 w grupie 1999-1997.

Na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Judo, które odbywały się w Poznaniu w sobotę 1 kwietnia wywalczył srebrny medal, pokonując w drodze do finału Bolesława Flejmę z Czarnych Bytom, Szymona Śmigla z Bydgoszczy oraz Rafała Skrzata z Milenium Rzeszów. Dwóch ostatnich jego przeciwników w ostateczności wywalczyło brązowe medale, co też świadczy o poziomie naszego zawodnika. Niestety w finale lepszy okazał się Patryk Łoziak z Czarnych Bytom. Srebrny medal w tej kategorii wiekowej jest jednak kolejnym dużym osiągnięciem naszego zawodnika.

17693134_1262083207174213_70073058_o 17761512_1262083123840888_384822184_o
Krzysztof Kozak na podium i z trenerem Waldemarem Kowalskim.

W zawodach uczestniczyli jeszcze Konrad Stanuszek, który wygrał dwie walki i ostatecznie zajął 9-e miejsce. Startowali też, ale bez większych sukcesów Wiktoria Pers oraz Dawid Zajączkowski.
Trenerem ich i opiekunem na zawodach był Waldemar Kowalski.

W niedzielę na tej samej macie odbywały się zawody drużynowe. Krzysiek startował z drużyna KS Gwardia Wrocław (Bochnia nie ma tylu zawodników, aby wystawić drużynę). I tu pełny sukces - Krzysiek został drużynowym Mistrzem Polski oczywiście z klubem, który go wypożyczył. Warto podkreślić jego dobrą postawę i już trener z Wrocławia Zbigniew Zamęcki "zamówił" Krzyśka na Mistrzostwa za rok.

Krzysiek został zauważony przez trenerów Kadry Polski i został powołany na wyjazd na Puchar Europy i Camp do Lignano we Włoszech  6-11 kwietnia. Gratulując mu sukcesów życzymy sprawdzenia na europejskiej tatami.

17634662_1418628398181043_4386810693451507616_n
Na zdj. Mistrzowie Polski z trenerem Zbigniewem Zamęckim. Krzysztof Kozak pierwszy po lewej (dolny rząd).

Więcej zdjęć na stronie Facebook-a MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).