Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Młodzicy piłki nożnej MOSiR Bochnia wygrywają turniej w Niemczech.

2012-05-31
 W dniach 24-29 maja 2012r. drużyna młodzików piłki nożnej MOSiR Bochnia pod opieką trenera Janusza Piątka, kierownika Wojtka Juszczaka i tłumacza Waldemara Jonaka przebywała na turnieju piłki nożnej w Niemczech 47 Inter.D- junioren Pfingstturnier mit Zeltlager der JSG Lammetal im Sportpak Wehrstedt”

Zawody odbywały się w partnerskim mieście Bad Salzdetfurth, oddalonym około tysiąca kilometrów od Bochni. Nasza drużyna przybyła na turniej dzień wcześniej. Pierwszy dzień poświęcony był na zwiedzanie miasta oraz na trening i odpoczynek.

W sobotę po uroczystym otwarciu turnieju i przywitaniu wszystkich 12 drużyn rozpoczęły się eliminacje.

Mecze trwały 2x10min i rozgrywane były na pełnowymiarowym boisku. MOSiR występował w grupie B, którą wygrał bez większych problemów.

W tym etapie młodzi piłkarze odnieśli 3 zwycięstwa bez straty bramki, strzelając ich 9. Dzięki dobrej postawie trafili oni do finałowej 6, która rozgrywała mecze każdy z każdym, a najlepsza dwójka trafiała do finału.

Również w tej grupie MOSiR nie doznał porażki i z 5 zwycięstwami bez straty bramki awansował do finału.

Wielki finał rozgrywany był 2x15min i okazał się najlepszym meczem całych rozgrywek. Do przerwy pomimo dwóch świetnych okazji na strzelenie bramki MOSiR schodził do szatni z jedną bramką straty, która wpadła w ostatnich sekundach. Po przerwie piłkarze pokazali charakter, stwarzali sobie kolejne wyśmienite sytuacje, z których wykorzystali tylko jedną.

Trafienie Francuza dało remis. 10 minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

O zwycięstwie zadecydowały karne.

Pierwszego karnego zmarnowali zawodnicy obu zespołów. Potem trafiali wszyscy, aż do ostatniego karnego, kiedy to piłkarz z Itzum przestrzelił, a młodzi bochnianie zasłużenie padli sobie w ramiona świętując swój wielki sukces.


Z przebiegu całego turnieju bocheńska drużyna prezentowała najwyższy poziom gry, zwyciężyła wszystkie mecze, tracąc jedyną bramką dopiero w ostatnim meczu. Najlepszymi bramkarzami turnieju zostali nasi zawodnicy Konrad Biernat (bronił karne w finale) i Dawid Laska, obaj zawodnicy skutecznie interweniowali w takim samym wymiarze czasowym podczas całego turnieju.

Najlepszym strzelcem naszej drużyny podczas turnieju był Kamil Francuz zdobywca 6 goli, a najwięcej 4 asysty zanotował kapitan Dominik Juszczak.


Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna – mówi trener Janusz Piątek - każdy z piłkarzy pokazał się z jak najlepszej strony zarówno na boisku jak i poza nim. Oprócz rywalizacji na boisku, wyjazd ten był świetną okazją do integracji między sobą oraz kolegami z różnych narodowości.


Młodzi piłkarze spędzali swój wolny czas na basenie lub obiekcie sportowym z rówieśnikami, poznając ich język i obyczaje. Podczas sobotniego grilla odbyła się małą uroczystość -12 urodziny obchodził Piotr Matras- który otrzymał tort oraz prezent od swoich kolegów. Jednak największym wyróżnieniem dla Piotrka było przejęcie opaski kapitańskiej w dniu swoich urodzin.

 

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucją za pomoc w organizacji tego wyjazdu.

W szczególności organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM), która dofinansowała nasz wyjazd, dzięki czemu był on możliwy.

Dziękujemy również Wydziałowi Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia. Poniżej prezentujemy wyniki turnieju z udziałem naszych piłkarzy:Mecze eliminacyjne grupy B:

MOSiR - NDS DÖRHEN 4-0 (1-0)

8' Chlebek asysta Francuz

11' Francuz asysta Juszczak

13' Matlęga asysta Francuz

15' Matlęga

MOSiR - SC ITZUM 2-0 (1-0)

5' Francuz

17' Seweryn asysta Juszczak

MOSiR - WORHMUACKER 04 II 3-0 (3-0)

5' Juszczak

7' Francuz

8' ChlebekMecze grupy A (najlepszej 6 turnieju):

MOSiR - JSG LAMETAL I 1-0 (0-0)

12' Francuz asysta Juszczak

MOSiR - FORTUNA LEBENSTEDT 2-0 (1-0)

4' Chlebek asysta Juszczak

14' Chlebek asysta Kazek

MOSIR - JSG ELZE/MECHLE 1-0 (0-0)

16' Francuz asysta Matlęga

MOSiR - SC ITUM 1-0 (0-0)

13' Chlebek asysta Juszczak

MOSiR - WORMUACKER 5-0 (walkower - drużyna zeszła z boiska)


FINAŁ:

MOSiR - SC ITZUM 1-1 (0-0), 4-3 karne

15' bramka dla Itzum

18' Francuz

bramki z karnego strzelili: Francuz, Matlęga, Piotr Matras, Juszczak


Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.