Najlepsi wśród tysiąca!

2010-10-05

Bocheńscy judocy na XII Warsaw Judo Open - International Judo Polish Cup;
2-3 października 2010r.

Około tysiąca zawodników z 9 państw startowało w ostatni weekend w Warszawie w XII OPEN WARSAW - Otwartym Pucharze Polski. Ogromny sukces odnieśli zawodnicy bocheńskiej sekcji judo. W grupie juniorów młodszych (U17) zajęli w klasyfikacji medalowej 4-5 miejsce ex aequo z Warszawą zaraz po Litwie, Belgii, Ukrainie.

Złoty medal w kategorii 73 kg wywalczył Michał Leśniak, wygrywając sześć walk z zawodnikami ze Skierniewic, Kielc, Łotwy, Litwy, Warszawy. W finale pokonał na ippon Litwina (lista walk - kliknij).
Brązowy medal wywalczył Bartek Dobranowski. W eliminacjach zwyciężał kolejno z zawodnikami z Łotwy, Ukrainy, Warszawy, Litwy. W walce o finał przegrał z późniejszym złotym medalistą, zawodnikiem z Belgii. W walce o trzecie miejsce nie dał szans zawodnikowi z "Galeonu" Gdynia (lista walk - kliknij).

W kategorii 55 kg Jakub Wolnik zajął piąte miejsce, przegrywając niestety w walce o medal z zawodnikiem z Warszawy, wcześniej wygrywając trzy walki. Niestety w walce o wejście do finału spotkał się z mistrzem tej wagi zawodnikeim z Ukrainy (zobacz listę walk- kliknij). Kuba walcząc następnego dnia w kategorii juniorów zdobył jeszcze raz piąte miejsce. W dobrej walce o medal uległ niestety zawodnikowi z Danii.
Sił w kategorii juniorów próbowali też Michał Leśniak i Bartek Dobranowski. Każdy z nich uplasował się w swojej grupie na dziewiątym miejscu. -Warto podkreślić, że w kategoriach wagowych walczyło nawet 45 - 47 osób i w tym maratonie na siedmiu matach nasi zawodnicy wyróźniali się bardzo dobrą postawą - mówi dyrektor MOSiR Sabina Bajda, która na opisywanych zawodach sprawowała opiekę trenerską nad bocheńskimi judokami.