Niestety porażka

2013-09-29

Niestety dużą porażką zakończyło się wczorajsze pierwsze w tym sezonie spotkanie naszych drugoligowych siatkarzy z zespołem KS Błękitni Ropczyce. Na własnym parkiecie przegraliśmy 0:3.

Pierwszy set goście wygrali 25-18 jak najbardziej zasłużenie. W drugim secie walka była bardziej wyrównana. Nasi siatkarze walczyli o każdy punkt. Mimo tego również w tej części Contimax przegrał 22-25. Trzeci set skończył się dla bochnian wynikiem 20-25.
Dziennikarze sportomaksu podsumowali mecz: - Młoda drużyna Roberta Banaszaka nie poradziła sobie z tremą pierwszego spotkania i była niestety tylko tłem dla gości. -

Mecz otwierający rozgrywki II ligi był bardzo obciążający dla obu zespołów. Contimax składa się z młodych zawodników i skazany jest na zdobywanie doświadczenia w kolejnych spotkaniach. Przeciwnicy występowali prawie w takim samym składzie jak w zeszłym roku i to zapewne przełożyło się na spokój jaki prezentowali podczas gry. Nasi chłopcy popełniali natomiast błędy głównie w przyjęciu i zagrywkach. Jeden z naszych zawodników Jakub Habel powiedział wręcz - Byliśmy drużyną błędów. Drużyna przeciwna pokazała nam jak się gra. - Trener Banaszak podkreśla, że byliśmy zbyt zmotywowani, musimy jednak przed kolejnym spotkaniem znów się zmobilizować.

Zapraszamy do oglądnięcia relacji z konferencji prasowej, która odbyła się tuż po opisywanym wyżej spotkaniu. Film przygotowany został przez dziennikarzy sportomaksu i znajduje się pod adresem internetowym http://www.sportomaks.pl/?p=72362

Contimax MOSiR Bochnia– KS Błękitni Ropczyce 0-3 (18-25,22-25,20-25)

Contimax MOSiR Bochnia: Rafał Madej, Szymon Ściślak, Sebastian Sobaniec, Jakub Habel, Maciej Żelaźnik, Roman Kącki (libero), Jakub Czubiński, Dawid Małysza, Aleksander Juszczyński, Julian Hituniewicz, Jakub Zmarz, Michał Nieckarz.
Trener: Robert Banaszak

Błękitni Ropczyce: Kamil Waszczuk (libero), Grzegorz Barczuk, Mateusz Sroka, Marcin Dobrzyński, Ernest Plizga, Paweł Rusin, Jakub Andreasik (libero), Tomasz Kusior, Marcin Białorudzki, Tomasz Kotyla, Kamil Kwiecień.

NASTĘPNE SPOTKANIE
Kolejny mecz zawodnicy Contimax-u rozegrają 12 października w Krakowie z UKS Hutnikiem Dobry Wynik Kraków. W Bochni będziemy mogli kibicować siatkarzom kilka dni później. 16 października w sali widowiskowo sportowej gościć będziemy MKS Andrychów.