Popraw wyszczególnione pola...
AAA

PUCHAR POLSKI JUNIORÓW I JUNIOREK W JUDO - wyniki i relacja

2011-03-08

Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo, Bochnia 5-6 marca 2011r.

Wyniki walk (kliknij tutaj).

Puchar_Polski_Judo_086.jpg

 

W Bochni zakończył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo. Do naszego miasta zjechało 275 najlepszych zawodników i zawodniczek tej dyscypliny z całego kraju.

Puchar_Polski_Judo_089.jpg

Gości, judoków siedemdziesięciu klubów sportowych z całej Polski od Gdańska aż po Kraków,  podczas uroczystego ropoczęcia Pucharu przywitała Małgorzata Szczepara zastępca burmistrza Miasta Bochni.  W imieniu organizatorów ekipy sportowe przyjmowała  Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo. Na uroczystości obecny był Zenon Mościński przedstawiciel Polskiego Związku Judo i jednocześnie przewodniczący Rady Trenerów. 

Puchar_Polski_Judo_087.jpg

Głównym kierownikiem zawodów był  Jarosław Mroczko - członek Zarządu Polskiego Związku Judo. Zawody oceniane były przez 19 sędziów (w tym 6 międzynarodowych), którym przewodniczył Zbigniew Motrycz.


Puchar Polski Judo 085_1.jpg

MOSiR Bochnia gościł  zawodników z następujących klubów:
AZS AWFiS Gdańsk, AZS AWF Warszawa, AZS AWF Wrocław, AZS Gliwice, AZS Łódź, AZS Puławy, AZS PWSZ Jutrzenka Płock, AZS UW Warszawa, AZS-WSPiA Poznań, AZS Zarząd Środ. Poznań, Błękitni Tarnów, "Czarni" Bytom, GKS ,,Olimpia" Grudziądz, Gwardia Bielsko-Biała, Gwardia Piła, Gwardia Warszawa, Gwardia Wrocław, JSS Drako 79 Warszawa, KJ AZS Opole, KJ Koka Jastrzębie-Zdrój, K.K.S. Hejnał Kęty, KS "Gwardia" Łódź, K.S. Judo Czechowice-Dziedzice, KS Start Radom, MKS Chełm, MKS CM Jordan Kraków, MKS Juvenia Wrocław, MKS Olimpijczyk Włocławek, MKS Truso Elbląg, Pałac Młodzieży Tarnów, MMKS Wojownik Skierniewice, MOSiR Stalowa Wola, Polonia Rybnik, PTS Gwardia Bydgoszcz, PUKS Makowiec Skaryszew, SGKS Wybrzeże Gdańsk, STS Gryf-3 Słupsk, TKS "Judo" Toruń, Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole, TS Olimpia Poznań, TS Wisła Kraków, UKJ -AON Warszawa, UKJ 225 Warszawa, UKJ Ryś Warszawa, UKJ Siódemka Mława, UKS Bushido-Morus Szczecin, UKS De La Salle Gdańsk, UKS Dwunastka Leszno, UKS Galeon Gdynia, UKS Grot Kraków, UKS Ippon MDK Kutno, UKS "Judo-Rawa" Rawa Mazowiecka, UKS Judo Sensei Płock, UKS Judo Wolbrom, UKS Junior Lipno, UKS Kodokan Szczecin, UKS Legion Zamość, UKS Narew Łapy, UKS Olimp Nowa Sól, UKS Olimp Rawicz, UKS Opty Gdynia, UKS "Orkan" Sochaczew, UKS Ósemka Nowa Sól, UKS 15 Krosno, UKS Siódemka Sochaczew, UKS "Sokół" Pisarzowice, UKS Tomita Elbląg, UKS Wolania Wola Rzędzińska, UMKS Żak Kielce.

Puchar_Polski_Judo_115.jpg

W sobotę startowało 187 judoków, w niedzielę 88 zawodniczek. Walki odbywały się na trzech matach. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety startowali w ośmiu kategoriach wagowych.

Puchar_Polski_Judo_173.jpg


Nasze miasto reprezentowali: Kamil Baran, Bartosz Dobranowski, Jakub Florek, Jarosław Kowalski, Przemysław Kowalski, Michał Leśniak, Kacper Martuś, Piotr Wojtas, Sławomir Wojtas, Jakub Wolnik.
Najlepiej powiodło się Paulinie Bartyzel, która startowała w kategorii 57 kg i Jakubowi Wolnikowi w kategorii 55 kg. Obydwoje zdobyli piąte miejsca. Siódmą pozycję wywalczył Jarosław Kowalski w kategorii  90 kg  i  Michał Leśniak w kategorii 73 kg. Kacper Martuś wygrał dwie pierwsze walki, ale niestety musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji.

- Już pierwszy dzień zawodów przyniósł to, czego spodziewaliśmy się: bardzo dobre wyszkolenia zawodników, a co za tym idzie walki na najwyższym poziomie. Trudno się jednak dziwić kiedy na matach rywalizują najlepsi z całego kraju.-  - mówi dyrektor S. Bajda, główny inicjator odbycia się Pucharu Polski Juniorek i Juniorów Judo w naszym mieście. Trzeba podkreślić, że bocheńscy zawodnicy, którzy wzięli udział w opisywanym pucharze dopiero rozpoczynają karierę jako juniorzy. - To nowe roczniki i wszystko jeszcze przed nimi - podkreśla trener bocheńskich zawodników Waldemar Kowalski

Poniżej podajemy wyniki we wszystkich kategoriach do siódmego miejsca włącznie.

kobiety, waga: 44kg - 4 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Witkowska Joanna KS Akademia Judo Poznań
2. Adamska Monika UKS Narew Łapy
3. Błasiak Dominika SS "Dąb" Dębowiec
4. Sadłowska Paulina UKS Olimp Nowa Sól

kobiety, waga: 48kg - 10 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. PIEŃKOWSKA Karolina AZS UW Warszawa
2. Stankiewicz Joanna UKS "Judo-Rawa" Rawa Mazowiecka
3. Busse Kamila AZS Zarząd Środ. Poznań
3. Habarta Marta Gwardia Bielsko-Biała
5. Andrusiewicz Martyna Błękitni Tarnów
5. Wojciechowska Karolina Polonia Rybnik
7. Szeremeta Sara K.K.S. Hejnał Kęty

kobiety, waga: 52kg - 15 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Dobrowolska Martyna UKJ -AON Warszawa
2. Gnich Dominika UKJ -AON Warszawa
3. Kurzej Klaudia MKS Juvenia Wrocław
3. Rasińska Maja Gwardia Bielsko-Biała
5. Czarnocka Alicja UKJ 225 Warszawa
5. Tabak Dominika "Czarni" Bytom
7. Dudek Dominika TKS "Judo" Toruń
7. PONICHTERA Gabriela AZS UW Warszawa

kobiety, waga: 57kg - 19 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. PODOLAK Arleta AZS UW Warszawa
2. SZYMCZAK Agnieszka AZS UW Warszawa
3. Miller Magdalena AZS AWFiS Gdańsk
3. Smorzewska Dorota UKS Judo Sensei Płock
5. Bartyzel Paulina MOSiR Bochnia
5. Jaroń Alicja "Czarni" Bytom
7. Mordyl Monika UKS Wolania Wola Rzędzińska
7. Wolny Oliwia "Czarni" Bytom

kobiety, waga: 63kg - 18 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Mohamed-Seghir Halima SGKS Wybrzeże Gdańsk
2. Brysz Anna "Czarni" Bytom
3. Augustowska Monika PTS Gwardia Bydgoszcz
3. Skoczylas Anna Gwardia Bielsko-Biała
5. Langiewicz Aleksandra KJ Koka Jastrzębie-Zdrój
5. Stańczyk Magdalena AZS AWFiS Gdańsk
7. Czaplicka Natalia AZS AWFiS Gdańsk
7. Niedzielska Paulina KS Akademia Judo Poznań

kobiety, waga: 70kg - 15 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Tałach Karolina SGKS Wybrzeże Gdańsk
2. Rycak Monika "Czarni" Bytom
3. Jabłońska Aleksandra AZS AWFiS Gdańsk
3. Tracz Małgorzata TS Wisła Kraków
5. Bączek Paula UKS Ósemka Nowa Sól
5. Grygiel Aleksandra AZS-WSPiA Poznań
7. Krześlak Dominika JSS Drako 79 Warszawa
7. Lichońska Barbara AZS AWFiS Gdańsk

kobiety, waga: 78kg - 3 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Szwiec Emilia MKS Juvenia Wrocław
2. Polerowicz Joanna AZS-WSPiA Poznań
3. Piszczatowska Sylwia UKS Narew Łapy

kobiety, waga: +78kg - 5 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Bank Monika Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole Opole
2. Wasek Kamila MKS Juvenia Wrocław
3. Ząłęczna Anna TKS "Judo" Toruń
4. Oleksiewicz Wiktoria PUKS Makowiec Skaryszew
5. Mioduszewska Aldona UKS Narew Łapy

mężczyźni, waga: 55kg - 17 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. MATEJKO Krystian AZS UW Warszawa
2. Wawrzyczek Patryk Gwardia Bielsko-Biała
3. Godek Patryk "Czarni" Bytom
3. Kot Bartłomiej MKS Chełm
5. Lewicki Jędrzej AZS Gliwice
5. Wolnik Jakub MOSiR Bochnia
7. Frysztacki Przemysław Polonia Rybnik
7. Wawak Janusz K.K.S. Hejnał Kęty

mężczyźni, waga: 60kg - 21 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Wydrzyński Marcin "Czarni" Bytom
2. Garbacik Bartłomiej TS Wisła Kraków
3. Birke Przemysław AZS AWF Warszawa
3. Stępak Filip UKS Grot Kraków
5. Piotrkowski Michał KS "Gwardia" Łódź
5. Szewczyk Mateusz MKS CM Jordan Kraków
7. Mrówczyński Wiktor MMKS Wojownik Skierniewice
7. Ziembikiewicz Łukasz AZS-WSPiA Poznań

mężczyźni, waga: 66kg - 50 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Szwarnowiecki Damian Gwardia Wrocław
2. Popiel Damian KS "Gwardia" Łódź
3. Poniecki Jakub KS "Gwardia" Łódź
3. Ziembikiewicz Dawid Gwardia Piła
5. Brot Paweł KS "Gwardia" Łódź
5. Zacheja Maciej Gwardia Warszawa
7. Skulik Przemysław "Czarni" Bytom
7. Szerszeniewski Przemysław AZS AWF Warszawa

mężczyźni, waga: 73kg - 44 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Płoński Piotr Gwardia Wrocław
2. Kowalczyk Rafał Polonia Rybnik
3. Rydwański Michał AKS Strzegom
3. Stankiewicz Bartłomiej UKS De La Salle Gdańsk
5. JAMUŁA BRUNO Gwardia Wrocław
5. Wiktorek Seweryn UKS Ippon MDK Kutno
7. Leśniak Michał MOSiR Bochnia
7. Szafran Łukasz TS Olimpia Poznań

mężczyźni, waga: 81kg - 32 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Szczepaniak Tomasz KJ AZS Opole
2. Trześniewski Mikołaj Gwardia Warszawa
3. Kurzej Karol Gwardia Wrocław
3. Witkowski Marcin UKJ 225 Warszawa
5. Majdan Rafał AZS AWFiS Gdańsk
5. Prus Kamil Gwardia Warszawa
7. Kwiatkowski Tomasz "Czarni" Bytom
7. Łątka Filip Pałac Młodzieży Tarnów

mężczyźni, waga: 90kg - 18 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Zarzeczny Jakub SGKS Wybrzeże Gdańsk
2. Gmurek Marcin AZS AWF Warszawa
3. Ciechomski Patryk AZS PWSZ Jutrzenka Płock
3. Niedziela Kamil AZS Gliwice
5. Gadaj Tomasz MKS Truso Elbląg
5. Krueger Mariusz TKS "Judo" Toruń
7. Czarnecki Michał K.S. Judo Czechowice-Dziedzice
7. Kowalski Jarosław MOSiR Bochnia

mężczyźni, waga: 100kg - 13 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Romaniuk Oliwier TS Wisła Kraków
2. Bielecki Daniel KS "Gwardia" Łódź
3. Kissk Kevin UKS Bushido-Morus Szczecin
3. Zakrzewski Jakub AZS AWFiS Gdańsk
5. Słabiak Grzegorz K.S. Judo Czechowice-Dziedzice
5. Zakrzewski Piotr AZS AWFiS Gdańsk
7. Chmurski Mateusz MMKS Wojownik Skierniewice
7. Połomka Michał UKS Olimp Nowa Sól

mężczyźni, waga: +100kg - 8 zawodników
Miejsce Imię i nazwisko Klub
1. Grabowski Kamil "Czarni" Bytom
2. Broniec Patryk AZS AWF Warszawa
3. Cierach Szymon Gwardia Piła
3. Podolecki Dariusz UKS Grot Kraków
5. KAZIMIEROWICZ KACPER Gwardia Wrocław
5. Paszko Dawid UKS De La Salle Gdańsk
7. Kałużny Przemysław UKS Junior Lipno
7. Turek Mateusz K.S. Judo Czechowice-Dziedzice

Medale,  puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali m.in. Małgorzata Szczepara zastępca burmistrza Miasta Bochnia, Wiesław Błach prezes Zarządu Polskiego Związku Judo, Robert Zaczkiewicz prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo oraz Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes KOZ Judo.

MOSiR Bochnia dziękuje wszystkim, którzy pomogli w zorganizawaniu Pucharu Polski w naszym mieście. - Chcemy podkreślić, że tego rodzaju impreza o charakterze ogólnopolskim mogła przebiegać sprawnie tylko dzięki pomocy wszystkich sympatyków tego sportu. Dziękujemy współorganizatorom i firmom, które sponsorowały zawody. Serdeczne podziękowania należą się też rodzicom dzieci z bocheńskiej sekcji judo oraz młodzieży- wolontariuszom, byłym zawodnikom i zawodniczkom judo - mówi dyrektor S. Bajda.
Organizatorzy pragną też szczególne podziękowania skierować do dziennikarzy, którzy pomogli nam w obsłudze medialnej Pucharu Polski.

Zobacz krótką relację z zawodów, zrealizowaną przez Kronikę Sportową TVP Kraków (kliknij tutaj). 
Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w naszej galerii (kliknij tutaj).
Polecamy też zdjęcia Wojtka Salamona na stronie Bochnianina (kliknij tutaj) oraz zdjęcia z pierwszego dnia pucharu Piotra Feczki, umieszczone na stronie judoinfo.pl  (kliknij tutaj).

Organizatorami Pucharu Polski byli:
Polski Związek Judo
Starostwo Powiatowe w Bochni
Urząd Miasta Bochnia
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni
Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia

Projekt został dofinansowany ze środków budżetowych Starostwa Powiatowego w Bochni i i Gminy Miasta Bochni.

SPONSORZY PUCHARU POLSKI JUNIORÓW I JUNIOREK W JUDO
BOCHNIA, 5-6 MARCA 2011r.:

Rysunek1.jpg

8.jpg

FoBa.jpg

Formtech Sp. z o.o.
Drwinia 207,
32-708 Dziewin

 

Logo_Stalprodukt_serwis.jpg

Kopia_logo.jpg 

logo_cal_www.jpg

Bochnia, ul. Karosek 25  

 

Rozgrywki

  • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

    PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

    II liga mężczyzn i III liga seniorów

  • 2 liga koszykówki kobiet

    2 liga koszykówki kobiet

  • LIGA JUDO

    LIGA JUDO

  • Szkolna Liga Szachowa

    Szkolna Liga Szachowa

  • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

    Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

    Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

  • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

    IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

    Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

  • X Bieg Papieski

    X Bieg Papieski

    16 października 2017 r.

  • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

    XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

    Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

  • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

    XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

    6 sierpnia 2017 r.

  • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

    II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

    07.10.2017 r.