Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Piękny występ judoków w I Grand Prix 2014 o Puchar Białej Gwiazdy w Krakowie.

2014-03-12

W sobotę 8 marca 2014r. zawodnicy bocheńskiej sekcji judo MOSiR Bochnia pod opieką trenera Grzegorza Maja oraz licznej grupy rodziców wystartowali w I GRAND PRIX 2014 o Puchar Białej Gwiazdy Judo Dzieci w Krakowie.

.

W turnieju wystartowali zawodnicy wielu klubów Małopolski, województwa opolskiego i mazowieckiego min. RYŚ Warszawa, Opole, Pałac Młodzieży Tarnów, Błękitni Tarnów, Sokół Tuchów, MDK Kraków, Grot Kraków, MOSiR Bochnia i wielu innych.


Klub MOSiR Bochnia reprezentowało 16 zawodników i zawodniczek, którzy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2002/2003 oraz rocznik 2004/2005.

Wszyscy podopieczni MOSiR-u na macie zaprezentowali się z jak najlepszej strony zdobywając 12 medali: 6 złotych, 3 srebrne oraz 3 brązowe.


Muszę pochwalić wszystkich naszych zawodników – mówi trener Grzegorz Maj – bo tak naprawdę pokazali, że są zawodnikami z którymi należy się liczyć, którzy na macie są nieprzewidywalnymi i godnymi przeciwnikami.


Wszystkich naszych wychowanków wspierali rodzice towarzyszący swoim pociechom ale i klubowi koledzy również nawzajem „zagrzewali się” do walki.

Najwięcej emocji wzbudziły jednak walki Oliwii Wątorek oraz Wiktorii Żabczyńskiej, bo to one trafiły na najmocniejszą zawodniczkę. Już w walce o wyjście z grupy Wiktoria spotkała się z zawodniczką RYŚ Warszawa – Pątek Agatą, która do tej pory była niepokonana i wyjątkowo pewna siebie. Ta pewność zmalała nieco po przegranej z Wiktorią.

Walką niezwykle wyczerpującą była natomiast walka pomiędzy Oliwią Wątorek (MOSiR Bochnia) a Pątek Agatą (RYŚ Warszawa) która w „złotym punkcie” trwała prawie 20 minut. Niestety nasza zawodniczka musiała po tym czasie uznać wyższość swojej koleżanki przegrywając to starcie i ostatecznie zajmując III miejsce.

Ostatnią walką turnieju była walka finałowa Wiktorii Żabczyńskiej ponownie z Pątek Agatą. Naszej zawodniczce kibicowali niemal wszyscy trenerzy klubów Małopolski a licznie zgromadzeni rodzice zawodników oraz klubowi koledzy skandowali imię Wiktorii zagrzewając ją tym samym do walki. Walka była ciężka ale zwycięska. Wiktoria wygrała zdobywając I miejsce w swojej kategorii wagowej.

mosir_061

Na podium Wiktoria Żabczyńska (I miejsce) oraz Oliwia Wątorek (III miejsce)


To, że moja podopieczna wygrała w tak pięknym stylu – mówi trener Grzegorz Maj – cieszy mnie tym bardziej, że trenerzy jej przeciwniczki w rozmowie z nami twierdzili, że muszą z nią wyjeżdżać na turnieje zagraniczne gdyż w Polsce jest niezwyciężona i nie ma godnej siebie rywalki, ale tak to czasem bywa, że życie weryfikuje nasze poglądy.


Pierwsze miejsca wywalczyli:

 • Wiktoria Żabczyńska

 • Julia Gut

 • Norbert Gądek

 • Filip Oleksy

 • Oliwer Żelichowski

 • Antoni JuszczykNa drugim miejscu uplasowali się:

 • Maja Twardowska

 • Radosław Kowalski

 • Mikołaj Filipek


Brązowe medale wywalczyli:

 • Oliwia Wątorek

 • Rafał Gibała

 • Damian Pławecki


W zawodach brali również udział: Krzysztof Baniak (IV miejsce), Kamil Kubas (V miejsce), Kacper Kubas (V miejsce), Hubert Kaczmarczyk.

 Organizatorem zawodów było Towarzystwo Sportowe WISŁA Kraków


Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.