Pierwsza porażka w Bochni - MOSiR Bochnia & Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 26:27 (12:12)

2017-03-27

W minioną sobotę 25 marca byliśmy świadkami gorącego, pełnego emocji meczu drugoligowych szczypiornistów. W bocheńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej gościliśmy zespół Krakowiaka, z którym walczyliśmy do ostatniej minuty.

MOSiR Bochnia & Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 26:27 (12:12)

17546740_1174882825951819_1395701753299068354_o

Mecz był na wyrównanym poziomie sportowym i żaden z zespołów nie uzyskał przewagi. Na tablicy widniał cały czas remis. W drugiej części spotkania w 42-ej minucie po rzucie Macieja Imiołka a następnie Łukasza Urbanowicza, gospodarze wyszli na prowadzenie 19:18. Wydawało się, że rozpoczynamy dobrą passę, ale Karol Put (krakowianin) wyrównał do 19-u. W 46-ej minucie nasi szczypiorniści  zaczęli być skuteczniejsi w ataku i w 49-ej minucie po rzucie Filipa Pacha (również bramce Imiołka i dwóch Urbanowicza) MOSiR wyszedł na prowadzenie 23:19. Ta sytuacja prognozowała zwycięski wynik dla gospodarzy, jednak kary naszych zawodników w tym okresie gry spowodowały kilka błędów i dużo nerwowości u bocheńskich szczypiornistów. W 57-ej minucie efektem było wejście ósmego, nieuprawnionego  zawodnika na boisko, co skutkowało karą wykluczenia. W tym czasie prowadziliśmy 25:23. Ostatnie trzy minuty jednak należały do gości, którzy ambitnie walczyli o każdą piłkę i zdobyli w tym czasie trzy bramki przy naszej tylko jednej. W efekcie to przyjezdni wygrali różnicą jednego trafienia, wykazując się większą determinacją w końcówce meczu. - Pomimo ambitnej postawy zawodników bocheńskiej drużyny nie udało się nam tego spotkania wygrać i zanotowaliśmy pierwszą porażkę na własnym parkiecie - mówi trener Marcin Bożek. -Mimo tego mecz mógł podobać się kibicom. Niestety w ostatnich minutach straciliśmy koncentrację i popełniliśmy kilka błędów, które się na nas zemściły. Przegrana jedną bramką nie przynosi nam żadnej ujmy, gdyż każdy interesujący się piłką ręczną wie, jak w krótkim czasie można wygrać lub przegrać różnicą jednego trafienia. Pomimo tej porażki nasz zespół zapewnił sobie już drugą lokatę w tym sezonie w drugoligowych rozgrywkach mężczyzn. Jeżeli ktoś zaproponowałby mi ten wynik przed sezonem, a na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek, wziąłbym go w ciemno, bo uważam że założony plan został całkowicie zrealizowany w obecnych rozgrywkach 2016/17 i jest on dużym sukcesem w obecnej sytuacji (utrata dwóch podstawowych zawodników). Mam nadzieję, że w kolejnym spotkaniu z Padwą Zamość zapomnimy o swojej niemocy i ambitnie zaprezentujemy się przed własną publicznością w przedostatnim spotkaniu tego sezonu, a ostatnim w Bochni. Liczymy na gorący doping.-

- Nadmienić należy, że stara zasada sportowa "wygrywać z mistrzem czy bić mistrza" znalazła swoje potwierdzenie w grze Krakowiaka - podsumował spotkanie kierownik zespołu MOSiR Bochnia Maciej Haber.

17504607_1174895842617184_5112970862164339913_o 17435916_1174881699285265_631597958100255225_o
Zdj. na pierwszym planie trenerzy obydwu zespołów: Marcin Bożek i Krzysztofa Petrykowska.

Bramki dla Bochni zdobyli: Marcin Janas 1, Mateusz Zubik 6, Filip Pach 2, Miłosz Gabiga 2, Mateusz Bujak 3, Maciej Imiołek 5, Jakub Jewiarz 2, Łukasz Urbanowicz 5.
Ponadto w meczu MOSiR  reprezentowali: Tomasz Orzechowski, Michał Dobrzański, Tymoteusz Dobrzański, Hubert Pamuła, Mateusz Rogóż.
Bramki bronili: Jarosław Gut,  Tomasz Węgrzyn, Krzysztof Serwatka.Trenerem bocheńskiej drużyny jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Kibice dziękowali zawodnikom za piękny mecz na stojąco:-)

Zespół Krakowiaka reprezentowali i bramki zdobyli: Mateusz Kowalski, Artur Smaga, Wiktor Witowski 4, Wojciech Dziedzic 2, Kacper Szlęzak 2, Michał Puchalski, Kacper Spychała, Mateusz Synowski 1, Krzysztof Bielec 8, Tomasz Klimko, Krzysztof Miodoński, Kaerol Put 8, Kacper Kospmala 1, Maciej Zatorski 1, Adrian Lubowicki, Kacper Dzięgiel.
Trenerką Krakowiaka jest Krzysztofa Petrykowska.

17504684_1174891845950917_7165485288371994027_o 17546824_1174893332617435_4422764861379427332_o_1
Szczypiorniści MOSiR Bochnia podziękowali kibicom za wsparcie, krakowski zespół odtańczył radosny taniec zwycięstwa.

Więcej zdjęć z meczu na stronie Facebook-a, poświęconego rozgrywkom naszego drugoligowego zespołu (kliknij tutaj).

Mecz sędziowali: Sławomir Kołodziej z Kielc (sędzia główny) i Krzysztof Paczyński oraz Jakub Pach z Bochni.

Polecamy też zdjęcia autorstwa Tomka Stodolnego (kliknij tutaj).

Wyniki pozostałych spotkań w gr. IV:
MKS Padwa Zamość & KU AZS UJK Kielce 37:25 (19:9)
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce & SPR Orzeł Przeworsk 24:27 (14:14)
Azoty II Puławy & KS Viret CMC Zawiercie 24:26 (11:11)
MUKS Siódemka Mysłowice & MKKS Gloria Katowice 21:32 (13:16)