Piłka ręczna: Strata punktów i zawodników w Kielcach

2013-01-28
Niepowodzeniem zakończył się mecz szczypiornistów bocheńskiego MOSiR-u ARCOM w Kielcach z AZS Politechnika Świętokrzyska. Bochnianie w sobotę 26 stycznia 2013r. przegrali zaledwie jedną bramką 29-28 (18-13). Na domiar złego poważnej kontuzji doznał najlepszy strzelec drużyny Ryszarda Tabora - Mateusz Zubik.

AZS Politechnika Świętokrzyska – MOSiR Arcom Bochnia 29-28 (18-13)

MOSiR (skład wyjściowy): Serwatka – Karwowski, Najuch, Zubik, Wełna, Pach, Piątkowski.

Na spotkanie do Kielc bochnianie wyruszyli w mocno okrojonym składzie. Potwierdziły się częściowo nasze zapowiedzi, że na mecz inaugurujący rundę rewanżową nie pojedzie Krzysztof Rakoczy. Niestety – mówi trener MOSiR – Ryszard Tabor – Krzysiek musi z powodu przewlekłego urazu zakończyć, przynajmniej do końca tego sezonu, swoją przygodę z grą. W Kielcach zabrakło również Macieja Imiołka, Huberta Pamuły, Józefa Baluka oraz Mateusza Wąsika i Jakuba Wrony.

MOSiR źle wszedł w mecz czego efektem była spora przewaga jaką kielczanie osiągnęli w pierwszej odsłonie spotkania. Prowadzili 14-8, zaś po 30 minutach przewaga ta wynosiła 18-13. Co gorsza w 15 minucie meczu poważnej kontuzji barku doznał najlepszy strzelec MOSiR-u Arcom – Mateusz Zubik. Co prawda nie doszło do naruszenia kości, jednak z powodu urazu stawu barkowego Zubik musi zapomnieć na jakiś czas o grze w szczypiorniaka.

W 37 minucie zespół gospodarzy prowadził już 9 bramkami (24 - 25) jednak pomimo osłabionego składu zespół MOSiR-u ARCOM walczył do końca niwelując rozmiary porażki do jednej bramki.

W ostatnich dziesięciu minutach stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. – mówi trener Tabor - niestety nie wykorzystaliśmy ich. Sami możemy mieć do siebie pretensje.

Szkoleniowiec wyróżnił w tym spotkaniu Sławomira Karwowskiego, zdobywcę 9 punktów dla MOSiR-u. - Szkoda, że ten występ obniżają niewykorzystane przez niego trzy dobre sytuacje z końcówki meczu.

W każdym meczu gramy o zwycięstwo. Jednak w obecnej sytuacji kadrowej o punkty będzie bardzo trudno - mówi szkoleniowiec bochnian.

Wyniki 12. kolejki II ligi:

KS Wanda Kraków    -      KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski          29-26 (12-15)

SPR Wisła Sandomierz - MOSM HIT Bytom                                                  35-24 (13-10)

MTS Chrzanów - UKS Juvenia Rzeszów                                                         44-31 (24-16)

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - MOSiR Bochnia                      29-28 (18-13)

SPR Grunwald Ruda Śląska - SPR Zagłębie Sosnowiec                                  29-35 (10-17)

SPR Orzeł Przeworsk - KS Vive II Kielce                                                      38-34 (20-15)