Półfinały Mistrzostw Polski U-14 Kobiet w Koszykówce

2014-05-19

W dniach 16 – 18.05.2014r. W Hali Sportowo - Widowiskowej w Bochni odbył się Półfinałowy Turniej Mistrzostw Polski w Koszykówce w kategorii młodziczek, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Koszykarki MOSiR Bochnia jako zdobywczynie I miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek U-14, były gospodarzami półfinałów, które odbyły się w Bochni 16-18 maja 2014r.! Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

10291813_456594654485591_4948721240242725310_n
W turnieju wzięły udział 4 drużyny: MUKS Łódź, TS Basket Gniezno, UKS Top Spin Olsztynek i MOSiR Bochnia.

Drużyny przez trzy dni walczyły systemem "każdy z każdym". Dwa najlepsze zespoły uzyskały awans do Wielkiego Finału Mistrzostw Polski. Niestety nie udało się to naszym koszykarkom, którym mimo wszystko dziękujemy za wspaniałe doznania jakich nam dostarczyły. Udział w tegorocznych Półfinałach Mistrzostw Polski był bowiem okupiony wieloletnim ogromem pracy wychowanek MOSiR Bochnia i ich wspaniałych trenerów!

---------------------------------------------------------------------

Dzień 1.

W pierwszym spotkaniu drużyna gospodarzy podejmowała TS Basket Gniezno.

Pierwsza kwarta zaczęła się obiecująco od kilku-punktowego prowadzenia bochnianek, jednak jak później się okazało, były to tylko "dobre złego początki". W pozostałych kwartach MOSiR- ki zostały zdominowane przez zespół z Gniezna. Przyjezdne byłe bardzo zdeterminowane, a widmo przegranej niestety sparaliżowało koszykarki MOSiR-u. Ostatecznie po bardzo słabym meczu bochnianki przegrały 17 punktami.

MOSiR Bochnia – TS Basket Gniezno 28 : 45

(13:8,5:19,4:9,6:9)

Po zakończeniu pierwszego  piątkowego meczu odbyło się Uroczyste Oficjalne Otwarcie Turnieju, którego dokonał Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński wraz z zastępcą Dyrektor MOSiR Bochnia Dorotą Błoniarczyk.

Po zakończeniu ceremonii otwarcia przyszła pora na drugi mecz tego dnia: MUKS Widzew Łódź – UKS Top Spin Olsztynek. W tym spotkaniu drużyna z Łodzi pewnie wygrała z Olsztynkiem.

MUKS Widzew Łódź – UKS Top Spin Olsztynek 89 : 45 (27:6,27:5,21:21,14:13)

-----------------------------------------------------------------

Dzień 2.

Bochnianki aby podtrzymać szanse na awans musiały wygrać z faworytem rozgrywek, drużyną Widzewa Łódź.

Koszykarki z Bochni wyszły na spotkanie maksymalnie skoncentrowane i zdeterminowane, w końcu to była drużyna którą doskonale znały.

Połowa meczu zakończyła się kilku-punktowym prowadzeniem bochnianek. Dziewczyny walczyły jak "równy z równy" z drużyną, która jest wymieniana jako faworyt do medalu w Mistrzostwach Polski. Niestety chwilowy przestój w skuteczności w 3 kwarcie pozwolił na kilku-punktowe prowadzenie Łodzianek, które ostatecznie wygrały to spotkanie.

MOSiR Bochnia – MUKS Widzew Łódź 43: 49

(16:9,4:6,8:17,15:17)

W meczu tego dnia pomiędzy drużynami TS Basket Gniezno – UKS Top Spin Olsztynek, po wyrównanym meczu drużyna z Gniezna pokonała Olszynek.

TS Basket Gniezno – UKS Top Spin Olsztynek 60: 51 (12:16,14:14,21:5,13:16)

-------------------------------------------------------------------

Dzień 3.

W ostatnim dniu rozgrywek było już jasne, które drużyny awansują do Finału, jednak walka toczyła się o lepsze rozstawienie w turnieju finałowym, oraz o to która drużyna sklasyfikowana zostanie na miejscach 9-12, lub 13-16 w Polsce.

W pierwszym meczu drużyna gospodarzy podejmowała koszykarki z Olsztynka. Przez pierwsze dwie kwarty toczyła się walka kosz za kosz, i nikt nie mógł uzyskać znaczącego prowadzenia. Od początku drugiej połowy meczu, bochnianki zmieniły system obrony na bardziej agresywny, efektem czego było zdobywanie punktów po przechwytach i szybkich kontrach. Wyjście MOSiR-ek na dwucyfrowe prowadzenie pomogło na spokojne dokończenie tego spotkania.

MOSiR Bochnia – UKS Top Spin Olsztynek 62: 41

( 16:13,11:9,13:7,22:12)

W spotkaniu pomiędzy TS Basket Gniezno – MUKS Widzew Łódź, drużyna z Łodzi rozgromiła zespół z Gniezna.

TS Basket Gniezno – MUKS Widzew Łódź 28 : 60

(7:20,6:12,9:20,6:8)

Tabela końcowa:

1. MUKS Widzew Łódź (awans) 6 pkt (3 - 0 )

2. TS Basket Gniezno (awans) 5 pkt (2 – 1)

3. MOSiR Bochnia 4 pkt (1 – 2)

4. UKS Top Spin Olsztynek 3 pkt (0 – 3)

IMG_7855___Kopia

Od lewej górny rząd: Rafał Sroka (trener), Krzysztof Kieroński (asystent trenera), Edyta Rudnik, Natalia Mazur, Aisza Buczek, Dominika Dziadoń, Aleksandra Cebula, Dorota Świercz, Zuzanna Rojek, Sabina Bajda (Dyrektor MOSiR), Witold Jodłowski (kierownik sekcji koszykówki)

Od lewej dolny rząd: Agnieszka Blum, Weronika Mól, Kamila Puławska, Aleksandra Poradowska, Gabriela Rak, Justyna Hudek, Julia Fortuna

10269448_456588187819571_7281726754249500904_n

Najlepszą Zawodniczką drużyny MOSiR Bochnia, nagrodzoną statuetką, została Aisza Buczek.

Podczas Półfinałów rozegraliśmy jeden bardzo słaby mecz- mówi trener Rafał Sroka - który zaowocował tym, że to drużyna z Gniezna pojedzie na Finał, natomiast mecz z czołową drużyną Polski -Widzewem Łódź – napawa mnie optymizmem na przyszłość. Ostatecznie kończymy rozgrywki na miejscu 9 – 12 w Polsce. Marzeniem naszym był awans do topowej ósemki- niestety nie udało się - jednak dziewczęta mogą być z siebie dumne, a dalsza systematyczna praca pozwoli nam w przyszłości na poprawienie tego rezultatu. Dziewczęta wiedzą jakie błędy popełniają oraz że muszą wyciągnąć wnioski z turnieju i jeszcze ciężej pracować. Pragnę również w tym miejscu bardzo podziękować moim zawodniczkom za ciężką pracę, zaangażowanie i sumienność podczas całości przygotowań do rozgrywek centralnych (1/4 i 1/2 MP) . „