Półfinały Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Minikoszykówce Dziewcząt / relacja

2017-04-12

W dniu 11 kwietnia 2017 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni został rozegrany Turniej Półfinałowy Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Minikoszykówce Dziewcząt.

IMG_0797

O awans do turnieju finałowego ubiegały się szkoły z Niedomic, Dąbrówki oraz Bochni.

IMG_0782 IMG_0786

W pierwszym meczu dziewczęta reprezentujące Bochnię zmierzyły się z koleżankami z Niedomic. Mecz miał dość jednostronny przebieg i bochnianki ( szkoła PSP nr 2 wsparte przez dziewczęta ze szkoły w Kobylu i PSP nr 7 ) pewnie zwyciężyły  49:11 nad mniej doświadczonymi zawodniczkami z Niedomic.

Drugie spotkanie to mecz pomiędzy drużyną z Dąbrówki, a gospodarzem turnieju.
Drużyna z Dąbrówki postawiła nieco wyżej poprzeczkę i zwycięstwo Bochni nie przyszło tak łatwo. Dwie wiodące zawodniczki z Dąbrówki, które trenują ze starszymi koleżankami - zdobyły łącznie 16 punktów na 18 punktów drużyny.
Bochnia grając równo cały mecz – sukcesywnie powiększała przewagę i aż 7 dziewcząt zdobywało punkty w tym spotkaniu.
Wynik końcowy – 31:18 dla Bochni.

Warto przy tej okazji podkreślić, iż dziewczęta ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Bochni uczestniczą aktywnie w zajęciach SMOK, których opiekunem i prowadzącą treningi jest Pani Agnieszka Kierońska.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Niedomicami a Dąbrówką miało zadecydować o awansie do finałów.

Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie i do przerwy prowadziły nieznacznie Niedomice. Ostatnia kwarta to znakomita pogoń zawodniczek z Dąbrówki. Niedomice nie dysponowały niestety tak doświadczonymi zawodniczkami w każdej z „piątek” i zwycięstwo wymknęło się im w ostatniej kwarcie spotkania.
Wynik Końcowy 25:20 dla Dąbrówki.