Prawdziwy roller coaster z happy endem/karpacka i małopolska liga koszykówki

2016-10-25
Ostatni weekend dla sekcji koszykówki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni okazał się nadzwyczaj szczęśliwy. Nasze podopieczne wygrały dwa mecze inaugurujące małopolską ligę oraz drugą kolejkę ligi podkarpackiej!

UDANA INAUGURACJA KADETEK

A U16

Koszykarskie zmagania bochnianki rozpoczęły w sobotę, kiedy to w Hali Widowiskowo-Sportowej gościły dziewczęta z Nowego Sącza.

14725557_938513932960325_4973235534072343539_n 14681666_938514172960301_9218442748988846031_n

Ze spotkania, które wygrały znaczną różnicą, szczególnie zadowolony jest trener Krzysztof Kieroński - Cieszę się z takiego wyniku, tym bardziej, iż do naszego zespołu dołączyło pięć nowych zawodniczek i jeszcze jesteśmy na etapie poznawania swoich możliwości.-

MOSiR Bochnia & UKS Żak Nowy Sącz 66:50
(14:5, 23:16, 13:19, 16:10)

14713656_938514639626921_5849710963381962562_n

Bochnię reprezentowały i punkty zdobyły: Julia Fortuna 30, Sara Marczyk 12, Julia Ciesielska 9, Alicja Hamuda 5, Gabriela Dziedzic 5,
Gabriela Czekaj 3, Karolina Przybyła 2, Agnieszka Blum, Kinga Ciesielska, Angelika Duda, Dorota Świercz, Weronika Mól.

Więcej zdjęć ze spotkania na stronie facebook-a MOSiR Bochnia (kliknij tutaj)

Kadetki B
Pięknie zaprezentowały się również drugiego dnia kadetki B, trenowane przez Martę Starowicz. W meczu inaugurującym rozgrywki małopolskiej ligi również spotkały się z reprezentacją nowosądeckiego klubu.

MOSiR Bochnia & UKS Żak Nowy Sącz 88:57 (22:20, 22:12, 22:17,22:8)

- Wreszcie dziewczyny doczekały się inauguracji sezonu, który był chyba ze dwa razy przekładany – mówi trenerka bochnianek M. Starowicz. -Wyszły na to spotkanie z wielką ochotą do gry i bardzo chciały szybko ten mecz wygrać, ale często tak jest, że jak bardzo coś chcesz to nie wychodzi.- Rzeczywiście początek tego spotkania był nerwowy, dużo niecelnych rzutów spod kosza i bardzo słaba obrona o czym świadczy wynik I kwarty 22:20. Na szczęście nerwy puściły i z minuty na minutę było coraz lepiej. Mecz wygrany 88:57. -Niesamowita precyzja jeśli chodzi o ilość punktów zdobytych przez nas w każdej kwarcie - cieszy się trenerka zespołu MOSiR.- Brawo dziewczyny za walkę!!!

MOSiR Bochnię reprezentowały: Sara Marczyk 23, Emanuela Lekka 13, Gabriela Czekaj 12, Emilia Gołas 9, Weronika Wilk 8, Zuzanna Dziadosz 6, Zuzanna Kierońska 6, Aleksandra Podsiadło 5, Magdalena Wojs 4, Anna Gnutek 2, Agnieszka Krawiec, Angelika Sarlińska .

POKONANIE MISTRZA UBIEGŁEGO SEZONU!
Liczne grono kibiców nie mogło się nudzić podczas pierwszego w historii naszego klubu seniorskiego meczu  koszykówki kobiet w Bochni. Drużyna MOSiR Bochnia, która uczestniczy w słowacko – polskiej lidze karpackiej podejmowała dzisiaj (23 października) i pokonała mistrza w/w ligi z poprzedniego sezonu!

14671177_939513406193711_1468697083412967562_n

MOSiR Bochnia & Tydam UPJS Kosice 66:60
(20:15,6:20,20:17,20:8)

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodyń. Składne akcje i dobra gra w obronie pozwalała sądzić, że wszystko idzie w dobrą stronę. Niestety w 2q coś się wysypało - dużo fauli i coraz lepsza gra przyjezdnych spowodowała, że w połowie bochnianki przegrywały 9 punktami. Początek 3q i dalsza zapaść drużyny MOSiR - po 3 minutach przegrywamy już 18 punktami. Jednak kto zna zespół „walecznych tygrysic” wie, że One zawsze grają do końca. Sygnał do ataku dały Natalia Mazur i Aisza Buczek, które w 6 minut zdobyły odpowiednio 9 i 6 punktów. Dobre zmiany zapoczątkowały także Karolina Bojan i Karolina Przybyła. Mosirki zaczęły mocno bronić na całym boisku, a słowacka drużyna popełniać dużo wymuszonych błędów – tygrysice „poczuły krew” i błyskawicznie odrobiły straty. W piątej minucie 4q na tablicy świetlnej widniał wynik 60:60 . Jednak rozpędzona drużyna MOSiR Bochnia nie pozwoliła zdobyć punktów drużynie z Kosic, jednocześnie dodając do swoich 6.

-To był prawdziwy roller coaster - raz na górze, raz na dole i z powrotem. Powiem szczerze, że przez 8 lat pracy z dziewczynami nieraz doświadczyłem takiego horroru i zawsze kończyło się udanie – po prostu jest to wyjątkowa drużyna, wyjątkowe koszykarki – podkreślał po spotkaniu trener bochnianek Rafał Sroka.

626gk
Na zdj. bocheńskie koszykarki z trenerem Rafałem Sroką.

Skład drużyny MOSiR Bochnia/punkty: Aisza Buczek – 22, Natalia Mazur 17, Gabriela Rak 12, Aleksandra Poradowska 7, Julia Fortuna 4, Karolina Przybyła 2, Karolina Bojan 2, Kinga Ochel, Kinga Dylowicz, Barbara Mroczek, Gabriela Dziedzic, Dominika Dziadoń.

Trenerzy: Rafał Sroka i Krzysztof Kieroński

Więcej zdjęć z opisywanego meczu na stronie facebook-a MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).

KOLEJNE SPOTKANIA

Kadetki B najbliższe spotkanie zagrają już z końcem miesiąca - 29 października na wyjeździe z UMKS Graczem Starachowice. W naszym mieście 20 listopada gościć będą PM Tarnów/ UKS Koszyce.

Kadetki A rozegrają wyjazdowy mecz 5 listopada z GTK Gorlicami, natomiast u nas dziewczyny walczyć będą 19 listopada z UMKS Graczem.

Kolejne spotkanie w ramach ligi karpackiej
koszykarki MOSiR zagrają 6 listopada w meczu wyjazdowym z Union Kosice, a 20 listopada ponownie w Bochni z drużyną z Michalovic.