Przegrana Arcomu z SPR Zagłębiem Sosnowiec

2012-11-26

Sobotnie (24 listopada), wyjazdowe spotkanie szczypiornistów MOSiR Arcom Bochnia nie należało do udanych. W meczu z SPR Zagłębiem Sosnowiec przegraliśmy 30:22. Należy jednak podkreślić, że przeciwnikiem był lider rozgrywek.

Pierwsza połowa zakończyła się wygraną MOSiR-u 12:13. Do tego momentu bochnianie zagrali bardzo dobry mecz. O porażce zadecydowała druga połowa, kiedy to my zdobyliśmy 1 bramkę, a przeciwnicy kolejno 9. W sumie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem lidera rozgrywek 30-22. - Od 40 minuty na boisku dominowali gospodarze. Dodatkowo popełnialiśmy wiele błędów w obronie. O naszym słabszym występie zadecydowała krótka ławka rezerwowych, która nie dała nam jakościowych zmian. Z powodu dolegliwości kolana nie było Krzysztofa Rakoczego, a nieobecność Huberta Pamuły związana była ze studiami. Lider był jednak lepszy – podsumował trener bocheńskiego zespołu Ryszard  Tabor.

- W sumie bochnianie nie rzucili 4 karnych, nieskuteczni byli w ataku i słabi w obronie. To wszystko zadecydowało o porażcepodsumowuje spotkanie  kierownik bocheńskiego zespołu Janusz Łączyński. - O tej porażce należałoby jak najszybciej zapomnieć i należycie przygotować się do bardzo ważnego spotkania z Vive Kielce.-

MOSiR Arcom rozpoczął w następującym składzie:
Serwatka – Karwowski, Najuch, Zubik, Imiołek, Spieszny, Pach.
Najlepszym strzelcem bochnian był Mateusz Zubik - 9 goli.

8 kolejka - 24/25.11.2012 r.
KS Wanda Kraków                            -  MTS Chrzanów                                        24-30 (10-17)
SPR Wisła Sandomierz                       -  AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce     32-22 (13-10)
KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski   -  SPR Grunwald Ruda Śląska          31-30 (16-14)
MOSM HIT Bytom                             -  SPR Orzeł Przeworsk                                33-29 (19-13)
UKS Juvenia Rzeszów                        -  KS Vive II Kielce                                     31-30 (15-14)
SPR Zagłębie Sosnowiec                     -  MOSiR Bochnia                                       30-22 (12-13)

12.KS Wanda Kraków                                        8   0:16  188-234

Kolejne spotkanie nasi zawodnicy rozegrają również na wyjeździe. 1 grudnia spotkają się z KS Vive II Kielce. W Bochni MOSiR Arcom będzie można dopingować  8 grudnia, kiedy to gościć będziemy SPR Orzeł Przeworsk.