Siatkarskie Walentynki - nie tak miało być...

2015-02-16

Hala Widowiskowo-Sportowa w Bochni gościła na swoim parkiecie w sobotę 14 lutego 2015r. siatkarzy UKS Hutnika Kraków.

Ten mecz II ligi Siatkówki Mężczyzn rozpoczął się inaczej niż zwykle - minutą ciszy.

Tuż przez startem spotkania minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłych przed tygodniem zawodników zespołu Karpaty Krosno - Kamila Maja oraz Dariusza Zborowskiego. Dla całego środowiska i samego klubu Karpaty Krosno ich tragiczna śmierć była wielką tragedią. Klub po tych tragicznych wydarzeniach wystosował do PZPS-u pismo, w którym prosi o nierozgrywanie dwóch ostatnich spotkań rundy zasadniczej. Optymizmem natomiast napawa wiadomość, że poprawia się stan pozostałych uczestnika wypadku Bartosza Wojtala a  Krystian Lisowski i Joanna Prokop są już w domu.

Po tak niecodziennym rozpoczęciu spotkania zespoły CONTIMAX MOSiR i Hutnik Kraków przystąpiły do ostrej rywalizacji. Już od pierwszych minut spotkania widać było niewielką przewagę gości ale bochnianie nie dawali za wygraną i punkt po punkcie odrabiali straty. Goście chcieli zwyciężyć a bochnianie nie odpuszczali co w rezultacie w pewnym momencie doprowadziło do wyniku 14 : 14. Niestety bochnianom nie udało się wywalczyć zwycięstwa i oddali tą część spotkania 25 : 27.

02 10

Kolejna odsłona tego meczu to zwycięstwo bochnian 25 : 23. Po tak udanym zakończeniu drugie seta wzrósł apetyt gospodarzy na kolejne zwycięstwo. Niestety plany bochnian zburzyła drużyna gości, która nie zamierzała oddać kolejnego seta gospodarzom i plan swój wykonała wygrywając tą partię 22 : 25.

Żeby myśleć o wygraniu tego spotkania drużyna MOSiR-u musiała wygrać kolejną partię i tak tez zrobiła. To rozdanie zakończyło się wynikiem 25 : 17 dla gospodarzy. Niestety kolejne "rozdanie" należało do gości, którzy wygrali tie break-a 9 : 15 wygrywając tym samym całe spotkanie 3: 2.

.

Polecamy relację z tego spotkania również na stronie sportomaks.pl

Zdjęcia z meczu, umieszczone na naszej stronie, są autorstwa Tomasza Stodolnego/Bochnianin.pl

KOLEJNE SPOTKANIE NA WYJEŹDZIE.

Następny mecz gramy  21 lutego 2015r. z  Wisłokiem Strzyżów. Będzie to ostania kolejka II rundy rozgrywek.