Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Srebro i brąz w Pucharze Polski Juniorów w Judo!!!

2009-09-22

W sobotę 19 września zawodnicy sekcji judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wystartowali w finale Pucharu Polski Juniorów, który odbył się w Jezierzycach koło Słupska. Zawodnicy będący pod opieką trenera Sebastiana Serwińskiego spisali się znakomicie, zdobywając srebrny i brązowy medal oraz piąte miejsce.

Pierwszy zmagania na macie rozpoczął Maciej Tworzydło w kategorii 90 kg. W walkach eliminacyjnych pokonał przed czasem kolejno zawodników z Bytomia i Warszawy. W walce półfinałowej spotkał się z zawodnikiem UKJ AON Warszawa Igorem Dierżanowskim. Po wyrównanej walce, dopiero w dogrywce udało się naszemu zawodnikowi wykonać skuteczny kontratak, awansując do finału. W ostatniej walce Maciek spotkał się zawodnikiem Czarnych Bytom Piotrem Szarkiem. Walka była bardzo zacięta i wyrównana. Żaden z judoków nie zdołał uzyskać przewagi punktowej, przez co musiała zostać rozegrana dogrywka. Również dodatkowe 2 minuty nie wyłoniły zwycięzcy i o wyniku zadecydowli sędziowie, którzy niestety wskazali 2 – 1 na korzyść zawodnika z Bytomia. Ostatecznie Maciek zajął bardzo dobre drugie miejsce.

W kategorii 55 kg. wystartowało dwóch naszych zawodników. Bartosz Dobranowski, który pewnie zwyciężył dwie pierwsze walki eliminacyjne z zawodnikami z Gdańska i Wolbromia. W walce o finał minimalnie przegrał w doliczonym czasie (z jak się później okazało mistrzem tej kategorii) zawodnikiem Wybrzeża Gdańk Wiktorem Szypowiczem. W walce o trzecie miejsce przyszło mu się zmierzyć z kolegą klubowym Kacprem Martusiem. Obaj zawodnicy znają się doskonale i żaden z nich nie potrafił uzyskać przewagi punktowej, także w doliczonym czasie. Stąd po raz kolejny o zwycięstwie musieli zadecydować sędziowie, którzy jednogłośnie wskazali na Bartosza. Trzecie miejsce Bartosza Dobranowskiego i piąte Kacpra Martusia jest bardzo dobrym wynikiem zwłasza biorąc pod uwagę, że obaj są jeszcze juniorami młodszymi.

Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesu i liczymy na kolejne.

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.