Sukces bocheńskiej judoczki w IX Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie.

2012-03-23
IX Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo na mapie imprez sportowych jest postrzegany jako znaczące wydarzenie. Coraz więcej klubów judo przyjeżdża do Suchego Lasu, coraz lepsi zawodnicy startują w tym turnieju. Zawody w Suchym Lesie są od kilku lat ogólnopolskim turniejem rankingowym w kategorii U15 a od roku 2012 oficjalnym Pucharem Polski wpisanym do kalendarza imprez Polskiego Związku Judo.

W tegorocznych zawodach uczestniczyło ponad 350 zawodników z całego kraju oraz reprezentanci Rosji, Niemiec i Białorusi. Historyczny sukces odniosła zawodniczka MOSiR Bochnia, uczennica klasy usportowionej PSP Nr 2 w Bochni, Aleksandra Słowiak w kat 36kg .(U15), która ukończyła zawody na drugim miejscu. W niedzielę,18 marca 2012r. Ola stoczyła trzy walki, z których wygrała dwie.

W pierwszej musiała uznać wyższość przeciwniczki z Warszawy i przegrała przed czasem.

W drugiej i trzeciej było już zdecydowanie lepiej. W kolejnym pojedynku Ola przed czasem przez 10 pkt. (Ippon) pokonała zawodniczkę ze Sławy, a w ostatniej wyrównanej walce Ola pokonała zawodniczkę z Wrocławia przez 7 pkt. (Wa – zari).

Był to jej pierwszy start na tej rangi zawodach, tym bardziej cieszy sukces Oli.