Popraw wyszczególnione pola...
AAA

Szczypiorniści wyjechali na Półfinały Mistrzostw Polski!

2010-02-25

Mistrzostwa Polski Juniorów wkraczają w kolejną fazę. W najbliższy weekend w Kielcach, Konstantynowie, Warszawie i Kwidzynie odbędą się półfinały rozgrywek. W piatek drużyna MOSiR Bochnia rozegra pierwsze spotkanie w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej w Kwidzyniu.

Nasi szczypiorniści, trenowani przez Marcina Bożka, wyjechali na półfinały, do których awansowali po zawodach ćwierćfinałowych, rozegranych w połowie lutego w Bochni. Wejście do półfinałów zapewnili sobie zajmując II miejsce po wspaniale walczącym zespole KS Azoty Puławy. Kibice, którzy wówczas byli bardzo mocnym wsparciem dla naszych zawodników, tym razem nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w spotkaniach, gdyż zawody odbywają się w Kwidzyniu (569 km od Bochni). Jak stwierdził jeden z obserwatorów rozgrywek "na pewno  jednak będą oni sercem ze swoimi szczypiornistami".
Rozpoczynające się w piątek półfinały będą trwać do niedzieli. W grupie, w której przyszło walczyć bochnianom wystąpią, oczywiście oprócz gospodarzy, drużyny z Łodzi i Poznania. W pierwszym dniu rozegramy mecz z MTS Kwidzyn, w sobotę z ChKS Łódź. Ostatnie spotkanie niedzielne to starcie z zespołem MKS Poznań.
Bocheńska drużyna po raz pierwszy uczestniczy w rozgrywkach tak wysokiej rangi. - To dla nas zaszczyt, ale również wyzwanie - mówi dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda - jesteśmy dumni z naszych chłopców i mamy nadzieję, że nadal będą dzielnie walczyć. - Spotkania na pewno nie należą do łatwych, ale jak ocenia trener M. Bożek możemy liczyć na wygrane. - Myślę, że przynajmniej dwie drużyny mamy szansę pokonać, ale oczywiście wszyscy będą walczyć o awans. Trzeba być jednak pozytywnie zmotywowanym do końca.- Według regulaminu ZPRP awans do Finałów Mistrzostw Polski uzyskają po dwa najlepsze zespoły z czterech rozgrywanych w ten weekend półfinałów.

Przedstawiamy zawodników, którzy reprezentują nasze miasto w Kwidzyniu.

__wier__fina__y_dru__yna_004.jpg

Na zdjęciu, zrobionym po zakończeniu ćwierćfinałów:
Górny rząd od lewej :
burmistrz Miasta Bochni Bogdan Kosturkiewicz,
zawodnicy: Jakub Wrona, Maciej Lysy, Jakub Piątkowski, Łukasz Cepak, Dawid Kokoszka, Bartłomiej Put, Konrad Ołdakowski, Mateusz Wąsik, Dawid Ordyk, Dariusz Wnęk,
kierownik sekcji  Janusz Łączyński,
trener  Marcin Bożek
Dolny rząd od lewej: 
dyrektor MOSiR Sabina Bajda, 
zawodnicy: Maciej Imiołek, Wojciech Słoma, Daniel Skrzyniarz,
Krzysztof Serwatka,  Łukasz Wrona, Hubert Pamuła

Życzymy dużo sił i sukcesów!

Wyjazd został wsparty finansowo przez Stalprodukt Serwis Sp. z o.o.

Zobacz jak chłopcy walczyli o wejście do półfinałów (kliknij tutaj).

Rozgrywki

 • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

  II liga mężczyzn i III liga seniorów

 • 2 liga koszykówki kobiet

  2 liga koszykówki kobiet

 • LIGA JUDO

  LIGA JUDO

 • Szkolna Liga Szachowa

  Szkolna Liga Szachowa

 • Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Mała Bocheńska Liga Piłki Ręcznej

  Sezon 2017/2018

Turnieje, imprezy

 • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

  Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

 • X Bieg Papieski

  X Bieg Papieski

  16 października 2017 r.

 • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

  Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

 • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

  6 sierpnia 2017 r.

 • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

  07.10.2017 r.