Turniej koszykówki Dziewcząt o „ Puchar Dyrektora MOSiR Bochnia”

2012-11-26
W sobotę 24.11.2012r. na hali PSP Nr 4/ II LO odbył się Turniej koszykówki Dziewcząt o „ Puchar Dyrektora MOSiR Bochnia”w kategorii U13, w który uczestniczyły cztery drużyny: JAS – FBG Sosnowiec, UKS LA – Basket Piekary Śląskie, UKS Basket Dąbrówka oraz gospodarz MOSiR Bochnia.

Od początku zawodów dominowały dwie drużyny: z Sosnowca i Bochni, pewnie wygrywając swoje mecze:

Sosnowiec - Piekary 100 – 20

Sosnowiec – Dąbrówka 97 – 9

Bochnia – Piekary 63 – 36

Bochnia – Dąbrówka 70 – 17

O zwycięstwie w turnieju, miał zadecydować pojedynek pomiędzy tymi drużynami.

Pierwsza kwarta zaczęła się od huraganowych ataków dziewcząt z Bochni, które wyszły na 6 punktowe prowadzenie, jednak pod koniec kwarty zawodniczki z Sosnowca zwarły szyki i systematycznie odrabiały straty, zchodząc po pierwszej kwarcie z cztero-punktowym prowadzeniem. Pod koniec drugiej kwarty, niebezpiecznie wzrosła przewaga drużyny Gości (do 8 punktów)a duży wkład miała w tym Wiktoria Wołyńska zdobywczyni 6 punktów.

W trzeciej kwarcie obydwie drużyny zdobywały punkt za punkt, ale w rezultacie to bochnianki wygrały 14 – 13. Jednak to ostatnia kwarta miała zadecydować, kto zdobędzie Puchar Dyrektora MOSiR Bochnia . W ataku prym wiodła Kamila Puławska z Bochni co chwila „kąsając” drużynę przeciwną celnymi rzutami z półdystansu, a po efektownych wejściach na kosz Gabrieli Rak i Natalii Mazur strata zmalała do 4 punktów. Niestety na więcej nie pozwoliły dziewczyny z Sosnowca zwyciężając mecz 58 – 50.

Mimo przegranego meczu jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek – mówi trener Rafał Sroka - z 2-3 drużyną w Polsce grały do końca jak „równy z równym”. Wiemy już co musimy zmienić w naszej grze i nad czym pracować na treningach, aby w przyszłości zrewanżować się drużynie ze Śląska”

W meczu decydującym o III miejscu drużyna z Piekar Śl. zwyciężyła z Dąbrówką 56 – 31.

Miasto Bochnia reprezentowały: Natalia Mazur, Gabriela Rak, Aleksandra Poradowska, Dominika Dziadoń, Weronika Mól, Edyta Rudnik, Kamila Puławska, Aisza Buczek, Aleksandra Cebula, Justyna Hudek, Kinga Ochel, Agnieszka Blum, Julia Fortuna, Alicja Kępa

Trenerzy: Rafał Sroka, Krzysztof Kieroński

Dyrekcja MOSiR Bochnia pragnie serdecznie podziękować rodzicom zawodniczek, za pomoc w organizacji turnieju.