Turniej piłkarski w Bad Salzdetfurth w Niemczech

2009-06-03

W piątek drużyna trampkarzy młodszych MOSiR Bochnia wyruszyła na turniej do BAD Salzdetfurth w Niemczech. Na turniej zostaliśmy zaproszeni przez klub sportowy JSG Lammetal. Wyjazd stał się możliwy dzięki dofinansowaniu  organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Ogromną niespodzianką była wizyta i udział w nim Jana Balickiego – zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej w Bochni. Podczas uroczystości otwarcia trener Krystian Stec wręczył głównym organizatorom turnieju, w imieniu miasta Bochnia i MOSiR Bochnia pamiątkowe prezenty przywiezione z Polski.

Mecze rozgrywane w turnieju trwały 2x10min. Grano na boisku pełnowymiarowym. Kadrę zespołu MOSiR Bochnia stanowili tacy zawodnicy jak: Damian Szydłowski, Dawid Grzyb, Jakub Szymański, Grzegorz Ślizowski, Tomasz Pachuta, Kacper Cieśla, Tomasz Struzik, Kamil Michniak, Filip Radzięta, Daniel Bukowiec, Mateusz Put, Michał Kaczmarczyk, Patryk Górszczyk, Grzegorz Mus i Dawid Pilch.

Pierwszy mecz zawodnicy z Bochni rozegrali w dniu otwarcia turnieju - w sobotę 30 czerwca. Naprzeciw MOSiR-u stanął zespół JSG ACHTURNIE./B. Pierwszą dogodną sytuację w meczu mieli zawodnicy z Bochni, a w szczególności Grzegorz Mus, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie trafił czysto w piłkę, a dobitka Filipa Radzięty była za słaba. W dalszej części spotkania inicjatywę przejął zespół z Niemiec. Wykorzystując niepewne wyjście Damiana Szydłowskiego, po dośrodkowaniu z boku zdobyli jedyną w tym spotkaniu bramkę. W drugiej połowie drużyna z Bochni starała się z całych sił uzyskać zadowalający wynik jednak zbyt chaotyczne akcje i nerwowość przewyższała samych zawodników. Strzały, Kaczmarczyka, Szymańskiego, Bukowca i Musa była za słabe albo nie celne. Po, mimo iż przewaga narzucona w drugiej połowie przez MOSiR Bochnie była znacząca to nie wystarczyło to na odniesienie korzystnego rezultatu. Jak później się okazało był to mecz decydujący o zajęciu miejsca w ścisłej czołówce.

W tym samym dniu w godzinach popołudniowych odbył się drugi turniejowy mecz. Tym razem MOSiR Bochnia podejmował zespół FORTUNA LEBENSTEDT 1. Mecz o wyjście z grupy ogromnie zmobilizował zawodników z Bochni. Od samego początki MOSiR ruszył do ataku udowadniając wyższość nad przeciwnikiem. Składna gra
i szybkie akcje wybiły z rytmu przeciwnika, który broniąc się przez cały mecz wybijał piłkę byle jak najdalej od swojej bramki. Sposób w jaki zagrał LIBENSTEDT 1 wystarczył im, aby zremisować z MOSiR- em i wyjść z grupy z drugiego miejsca. Godna postawa klubu z Bochni nie wystarczyła. – Moim zdaniem – mówi trener bocheńskiego zespołu K. Stec – nasi chłopcy niesłusznie odpadli z walki o czołowe miejsca. I potrafili udowodnić to w kolejnych meczach. –

W drugi dzień rozgrywek ostatni swój mecz w grupie drużyna MOSiR Bochnia rozegrała z zespołem NIENDORFER TSV. Był to mecz decydujący o zajęciu trzeciego miejsca w grupie, grupie która w ocenie trenerów innych zespołów uchodziła za bardzo mocną. Zawodnicy MOSiR Bochnia nie zlekceważyli przeciwnika, a przewyższając go w każdej sytuacji zdobyli upragnione trzy punkty. Bramka padła po indywidualnej akcji Michała Kaczmarczyka, który został zatrzymany w niedozwolony sposób w polu karnym i podyktowaną jedenastkę zamienił na bramkę. Na podwyższenie wyniku dogodnej sytuacji nie wykorzystał Grzegorz Mus, który po prostopadłym podaniu od Michała Kaczmarczyka posłał piłkę obok bramki.

Czwarty mecz turnieju w wykonaniu MOSiR-u był formalnością, gdyż drużyna ta przewyższała swojego rywala o kilka klas. Od początku spotkania bochnianie narzucili rywalowi swój styl gry. W pierwszej połowie przeciwnicy na połowę MOSiR-u przeszli z piłka trzy razy!!!. Szybka gra z pierwszej piłki, wyprzedzanie przeciwnika i inne akcje godne oklasków dominowały w tym meczu po stronie drużyny z Bochni. Pierwszą bramkę po podaniu od Michała Kaczmarczyka zdobył Dawid Pilch i tym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Drugie 10 minut to niewykorzystana sytuacja sam na sam przez Dawida Pilcha, który trafił wprost w bramkarza, zbyt lekki strzał Grzegorza Musa i niecelny Daniela Bukowca. Ogrom niewykorzystanych sytuacji przełamał Grzegorz Mus, który po podaniu Jakuba Szymańskiego poprawił wynik na 2:0. Na 3:0 podwyższył Michał Kaczmarczyk, finalizując swoja indywidualna akcję. Wynik meczu ustalił ponownie Grzegorz Mus, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza przeciwników. Dogodne sytuacje w meczu nie wykorzystali także Michniak, Bukowiec, kilkakrotnie Pilch oraz Kaczmarczyk.

Z meczu na mecz drużyna MOSiR rozkręcała się. Kolejne spotkanie, w którym przeciwnikiem była drużyna JSG ELZE/M.2 nie mogło się zakończyć inaczej jak zwycięstwem Bochni. Mecz od razu ułożył się pod dyktando MOSiR Bochnia. Składne akcje i pełna mobilizacja powodowały, iż na zdobycie bramki nie trzeba było długo czekać. Po szybkiej akcji Michała Kaczmarczyka, Grzegorza Musa i Dawida Pilcha ten ostatni strzelił pierwszą w tym meczu bramkę (1:0). Poza tym dogodnych sytuacji w meczu nie wykorzystali Kaczmarczyk, Pilch dwukrotnie, Mus, Bukowiec, którzy albo strzelali niecelnie albo wprost w bramkarza. Liczy się jednak wynik, który był zasłużenie wywalczony. Godna pochwały w tym meczu była również osoba Mateusza Krupy, który zastąpił kontuzjowanego Damiana Szydłowskiego.

Przedostatni mecz turnieju w Niemczech rozegrano z zespołem FORTUNA LIBENSTEDT 2. Narzucony od początku meczu pressing spowodował, że przeciwnicy nie wiedzieli, co się dzieje. W 30 sekundzie meczu dogodnej okazji na prowadzenie nie wykorzystał Dawid Pilch, który z 5 metrów posłał piłkę nad poprzeczką. W kolejnej akcji tj. pierwszej minucie meczu sprawę w swoje ręce, a raczej nogi wziął Grzegorz Mus, który dał tym prowadzenie drużynie MOSiR-u. Cztery minuty później po fenomenalnym przekątnym podaniu od Michała Kaczmarczyka, piłkę przejął Kamil Michniak, który mijając od połowy boiska przeciwników jak „tyczki” zakończył swoją akcję bramką (2:0).Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W 11 minucie meczu po dośrodkowaniu Michniaka do Musa ten drugi strzelił niecelnie. Następnie Kacper Cieśla trafia wprost w bramkarza, a Daniel Bukowiec traci piłkę zamiast strzelać z lewej nogi do pustej bramki. Kolejna akcja to podanie Filipa Radzięty do Grzegorza Musa, który ogrywając bramkarza podwyższa wynik na 3:0. W dogodnej sytuacji był Radzięta, który po podaniu Tomasza Pachuty za daleko wypuścił sobie piłkę
i przechwycił ją bramkarz. Pod koniec spotkania Grzegorz Ślizowski sfaulował napastnika rywali w polu karnym. Przeciwnicy wykorzystując jedenastkę ustalili wynik 3:1 dla MOSiR-u.

Ostatni mecz turnieju rozegrano z rywalem z wcześniejszej grupy mianowicie drużyną NIENDORFER TSV. Był to mecz decydujący o 9 miejscu w całym turnieju. I w tym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z Bochni, którzy po bramce Jakuba Szymańskiego zwyciężyli rywala 1:0. W przeciwnej drużynie występował rówieśnik Artur, który doskonale mówił po polsku. Drużyna NIENDORFER TSV była jedną z najbardziej zaprzyjaźnionych drużyn, która dopingowała MOSiR Bochnię przez cały turniej.

Po za rywalizacją turniejową rozegrano jeszcze dwa mecze „przyjaźni”. Pierwszy
z drużyną OSV Hannower. W pojedynku tym lepsi okazali się zawodnicy MOSiR Bochnia, wygrywając 4:0. Bramki zdobyli: Put Mateusz, Cieśla Kacper, Szymański Jakub i Krupa Mateusz. W drugim spotkaniu rozegranym z późniejszym wicemistrzem turnieju zespołem FC HAMBERGEN zawodnicy z Bochni zremisowali 5:5. Bramki dla MOSiR Bochnia zdobyli: Szymański Jakub - dwie, Put Mateusz, Michniak Kamil i Cieśla Kacper. W rzutach karnych lepsi okazali się jednak rywale. -Jako trener chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom MOSiR Bochnia – mówi K. Stec - biorącym udział w w/w turnieju (fajne z was chłopaki J i udowodniliście, że potraficie grać w piłkę nożną na wysokim poziomie i pamiętajcie „trening czyni mistrza”). Serdeczne podziękowania dla naszej tłumaczki Pani Moniki Pilch za okazaną pomoc podczas turnieju. -